نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد عوارض قرص های “قرص ضدبارداری” و جایگزین برای آنها
قرص ضدبارداری ، قرص ضد بارداری اورژانسی
میزان مصرف قرص های “قرص ضدبارداری” به منظور جلوگیری از حاملگی ها ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است. اما اگر مردم به عوارض این داروهای شیمیایی کاملا واقف باشند در مصرف خودسرانه آن کمی تامل می کنند.

10 عوارض جانبی شایع قرص ضدبارداری

قرص های کنترل بارداری، باعث جلوگیری از تخمک گذاری می شوند هیچ تخمکی تولید نمی شود، بنابراین هیچ چیز ی برای اسپرم ها وجود ندارد تا بارورش کنند. هر فردی که دارای نوعی از عوامل بیماری هستند، دکتر نوعی خاص از این قرص ها را به آنها تجویز می کنند.

انواع قرص های ضدبارداری

انواع مختلفی از قرصهای ضدبارداری وجود دارد که همه آنها شامل اشکال مصنوعی از هورمون استروژن، پروژسترون، یا هر دو هستند ؛ پروژسترون مصنوعی، پروژستین نامیده می شود و قرص های ترکیبی، از پروژستین و استروژن ساخته شده اند.

 • "قرص مینی" شامل پروژستین است.
 • قرص های مونوفازیک ،حاوی همان تعادل هورمونی هستند با قرص های فازی، دو یا سه نوع مختلف قرص مصرف می شود، که هر کدام دارای تعادل هورمونی مختلفی هستند.
 • گزینه های دیگر "قرص های روزمره" و قرص های "21 روزه" هستند.
 • یک بسته قرص روزانه، 28 روز طول می کشد، اما هفت قرص دیگر غیرفعال است.
 • قرص های روزانه، مصرفشان ساده تر و راحت تر است، زیرا یک روال روزانه یکسان دارد.

 انواع قرص ضد بارداری

عوارض وحشتناک قرص های ضد بارداری ال دی

نکاتی در مورد مصرف قرص های ضد بارداری

درست مصرف کنید، این قرص ها بسیار موثر هستند، اما چون افراد اشتباه می کنند، از هر 100 حاملگی، برای اتفاق افتادن 6 تا 12 حاملگی، حدود یک سال باید زمان طول بکشد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، نرخ عدم موفقیت در بارداری برای هر دو نوع قرص، 9 درصد است ؛ قرصهای کنترل بارداری، از بیماریهای منتقله از راه جنسی جلوگیری نمی کنند و فقط کاندوم می تواند به جلوگیری از این نوع عفونت ها کمک کند.

اثرات جانبی و عوارض قرص ضد بارداری

عوارض جانبی رایج، قرص های ضد بارداری، عبارتند از:

 1. حالت تهوع
 2. حساسیت سینه
 3. سردرد و میگرن
 4. افزایش وزن
 5. تغییرات خلق و خویی
 6. پریود نشدن ها
 7. کاهش میل جنسی
 8. ترشحات واژنی

تغییرات بینایی، در افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند ، عوارض مصرف قرص های LD کم نیستند و ما در ادامه این بخش از نمناک به جزییات عوارض جانبی آنها نگاهی خواهیم کرد.

طریقه مصرف قرص اورژانسی

تغییرات بینایی با قرص های ضد بارداری

1. لکه بینی میان دوره :

خونریزی واژینال ،یک اتفاق شایع و معمول است این اتفاق ،معمولا با 3 ماه از شروع قرص، حل می شود در طول لکه بینی، قرص هنوز هم موثر است، تا زمانی که به درستی مصرف شوند و نباید قرصی جا بمانند. هر فردی که خونریزی بیش از 5 روزه را در طول مصرف قرص ها تجربه میکنند، حتما باید به متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه کنند این خونریزی، ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد، زیرا که رحم با داشتن یک پوشش اندومتری نازک تنظیم می شود، و یا به دلیل اینکه بدن به وسیله میزان هورمون های مختلفی تنظیم می شود.

2. حالت تهوع :

هنگامی که اولین بار است که این قرص ها را مصرف می کنید، برخی افراد ممکن است حالت تهوع خفیفی را تجربه کنند، اما علائم معمولا بعد از مدتی از بین می روند مصرف قرص، همراه با غذا یا در هنگام خوابیدن ،ممکن است کمک کند اگر حالت تهوع شدید باشد یا بیش از 3 ماه ادامه یابد، باید به پزشک مراجعه کنید.

عوارض قرص ضد بارداری

 حالت تهوع از عوارض شایع قرص ضد بارداری 

3. حساسیت های سینه:

قرصهای کنترل بارداری ،ممکن است باعث بزرگی سینه یا حساسیت آنها شود این ها به طور معمول ،چند هفته پس از شروع مصرف این قرص ها حل می شوند هر کسی که یک غده در سینه اش پیدا کند، یا درد مداوم و یا حساسیت یا درد شدید سینه داشته باشد، باید برای کمک به پزشک مراجعه کند.راهنمایی برای از بین بردن حساسیت سینه، شامل کاهش مصرف کافئین و نمک و پوشیدن سینه بند است.

4. سردرد و میگرن:

زنانی که دارای حالت تهوع هستند برخی افراد عوارض جانبی ناشی از مصرف این قرص را دارند، مانند پریودهای نامنظم، حالت تهوع، سردرد و یا تغییر در وزن ، هورمون های قرص های کنترل بارداری، می توانند احتمال ابتلا به سردرد و میگرن را افزایش دهند. این قرص ها با انواع مختلف و دوزهای هورمونی متفاوت، ممکن است نشانه های مختلفی را ایجاد کنند استفاده از یک قرص ،با دوز پایین ممکن است میزان بروز سردرد را کاهش دهد. علائم ،معمولا در طول زمان بهبود می یابند، اما اگر سردردهای شدید از مصرف این قرص ها شروع شوند، باید به پزشک مراجعه کنید.

 

 قرص ضد بارداری ال دی

شایع ترین عوارض قرص های جلوگیری از بارداری

5.افزایش وزن:

مطالعات بالینی، ارتباطی سازگارانه ، را بین استفاده از قرص های ضد بارداری و نوسانات وزن پیدا نکرده است ؛ با این حال، انباشتگی مایعات ممکن است اتفاق بیافتد، به خصوص در اطراف سینه ها و باسن. طبق یک بررسی، اغلب مطالعات نشان می دهند ،که در طول 6 یا 12 ماه اول، افزایش وزن بدن حدود 4.4 پوند (2 کیلوگرم) خواهد بود ؛ مطالعات روی قرص های ضدبارداری دیگری نیز،همین میزان افزایش وزن را نشان داده است.برخی از انواع هورمون های ضد بارداری، با کاهش وزن بدن ارتباط دارند.

6.تغییرات خلق و خوی :

مطالعات ،نشان می دهد که قرص های ضد بارداری خوراکی، ممکن است بر خلق و خوی افراد تأثیر بگذارد و خطر افسردگی یا سایر تغییرات احساسی را افزایش دهد هر کسی که در طول استفاده از قرص ها، تغییرات خلقی را تجربه کند ،باید به پزشک خود مراجعه کنند.

 قرص ضد بارداری اورژانسی

عوارض قرص های ضد بارداری 

7. پریودهای جامانده یا همان قب افتادگی قاعدگی:

حتی با استفاده از قرص های مناسب، ممکن است گاهی اوقات یه دوره پریودی اتفاق نیفتد ؛ عواملی که می توانند بر آن تأثیر بگذارند، عبارتند از استرس، بیماری و اختلالات هورمونی یا تیروئیدی. اگر در هنگام استفاده از قرص ها، یک دوره پریودی را از دست دادید یا بسیار سبک باشد، قبل از شروع بسته بعدی آزمایش بارداری توصیه می شود این روند، بسیار غیرمعمول نیست، که این دو اتفاق باهم رخ دهند در صورت نگرانی، به مشاوره پزشک مراجعه کنید.

8.کاهش میل جنسی:

هورمون یا هورمونهای قرص ضد بارداری ،ممکن است در بعضی از افراد باعث ایجاد اختلال جنسی یا میل جنسی شود اگرمیل جنسی کاهش یابد یا ناراحت کننده شود، حتما باید به مشاوره با پزشک خود بروید در بعضی موارد، قرصهای کنترل بارداری، میتوانند میل جنسی را افزایش دهند، به عنوان مثال، با حذف نگرانی در مورد حاملگی و کاهش علائم دردناک دوره قاعدگی، سندرم پیش از قاعدگی، اندومتریوز و فیبروئیدی.

قرص ضد بارداری 

ایا قرص های ضد بارداری عوارض دارند؟

9.ترشحات واژن:

تغییراتی در ترشحات واژنی، در هنگام مصرف قرص ممکن است رخ دهد میتواند باعث افزایش یا کاهش در روانی واژینال یا تغییر در ترشحاتش باشد اگر واژن خشک شود، استفاده از روان کننده ها ،برای رابطه جنسی راحت تر، میتواند کمک باشد.این تغییرات، معمولا مضر نیستند، اما تغییرات در رنگ یا بوی آنها می تواند عفونت را نشان دهد هر کسی که در مورد چنین تغییراتی نگران است، باید با پزشک خود مشورت کند.

10. تغییرات چشمی:

تغییرات هورمونیٍ ناشی از قرصهای کنترل بارداری با ضخیم شدن قرنیه چشم مرتبط هستند استفاده از پیشگیری کننده های بارداری خوراکی، با افزایش خطر ابتلا به بیماری های چشمی ارتباطی ندارند، اما ممکن است به این معنی باشد، که استفاده از لنزهای تماسی دیگر راحت نباشند. ممکن است، مصرف کنندگان لنزهای تماسی ،در صورت استفاده از این قرص ها، تغییراتی در دیدشان و یا تحمل لنز خود را تجربه کنند.

رفع عوارض قرص ضد بارداری

 مهمترین عارضه های قرص های ضد بارداری

خطرات :

قرص های ترکیبی، می توانند خطر مشکلات قلبی عروقی، مانند لخته شدن خون، ترومبوز عمیق وریدی (DVT)، لخته شدن در ریه، سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش دهند قرصهای کنترل کننده بارداری نیز، با افزایش فشار خون، تومورهای خوش خیم کبد و برخی از انواع سرطان مرتبط هستند.

افرادی که نباید انواع قرص های ال دی و ضد بارداری مصرف کنند

این قرص، نباید توسط این افراد مصرف شوند:

 • زنان باردار.
 • افراد سیگاری بالاتر از 35 سال،یا افرادی که در سال گذشته سیگار را ترک کرده اند و بیش از 35 سال دارند .
 • افراد مبتلا به چاقی بیش از حد.
 • افرادی که داروهای خاصی را مصرف می کنند .
 • افرادی که دارای ترومبوز، سکته مغزی، یا مشکل قلبی بوده اند و یا قبل از 45 سالگی لخته خونی داشته اند.
 • افرادی که دارای میگرن شدید هستند.
 • هر فردی که سرطان سینه یا بیماری کبد یا کیسه صفرایی داشته اند.
 • هر فردی که حداقل 20 سال مبتلا به دیابت بوده و یا به عوارض دیابت مبتلا است.

 قرص ضد حاملگی

 شایع ترین عوارض جانبی قرص های ضد بارداری 

موراد نگران کننده بعد از مصرف قرص ضد بارداری

اگر هر کدام از موارد زیر را دارید، باید یک پزشک مراجعه کنید.

 • درد شکم یا درد بطنی شکمی.
 • درد سینه، تنگی نفس یا هر دو.
 • سردرد شدید
 • مشکلات چشمی ،مانند تاری چشم و یا از دست دادن بینایی.
 • تورم یا درد در پاها و ران ها.
 • قرمزی، تورم یا درد در ساق پا یا ران پا که آنها ،ممکن است حتی شرایط جدی تری را نشان دهند.
 • عوارض و اثرات بلند مدت قرص ضد بارداری
 • استفاده از قرص های کنترل کننده بارداری ،ممکن است خطر مشکلات سلامتی درازمدت را افزایش دهد.

قرص ال دی

نکاتی وحشتناک درباره قرص های ضد بارداری 

مشکلات قلبی عروقی:

یک زن در هنگام درد، قفسه سینه خود را محکم میگیرند افرادی که سابقه لختگی خون، حملات قلبی یا سکته مغزی دارند، توصیه نمیشود ،که از قرص های ضدبارداری ترکیبی استفاده کنند. قرص های ترکیبی ،می تواند باعث کمی افزایش ریسک در بیماری های قلبی عروقی ،مانند؛ حمله قلبی، سکته مغزی و لخته شدن خون شود همه اینها می تواند مرگبار باشند. این خطرات، در برخی از قرص ها بیشتر است یک پزشک، می تواند در گزینه های مناسبی ،مشاوره بدهد.هر فردی که فشار خون بالا یا سابقه شخصی یا خانوادگی از لخته خون، حمله قلبی یا سکته مغزی دارند، باید برای استفاده از این روش و قرص ها با پزشک خود مشورت کنند.

خطر سرطان:

هورمونهای زنانه ،که به طور طبیعی وجود دارند، مانند استروژن، بر خطر ابتلا به انواع سرطان تأثیر می گذارند بنابراین ،ممکن است که استفاده از یک روش و قرص های مبتنی بر هورمون ها، همین اثر مشابه را داشته باشند.

سرطان تخمدان و آندومتر:

این خطر، در میان زنانی که از این قرص ها استفاده می کنند، بسیار کم است .

قرص جلوگیری

عوارض قرص های ضد بارداری چیست و چه جایگزینی برای آن وجود دارد؟

سرطان سینه:

به نظر می رسد، احتمال بیشتری برای ابتلا به سرطان سینه در زنانی که اخیرا از قرص ضد بارداری استفاده می کنند، وجود دارد به ویژه افرادی که در طول سال های نوجوانی خود، شروع به استفاده از آن کرده اند. با این حال، خطر ابتلا به این مشکلات، در افرادی که 10 سال از این قرص ها استفاده نکرده اند، مساوی با افرادی است که هرگز از این قرص ها استفاده نکرده اند. عوامل دیگر نیز ،میتوانند نقش هایی را ایفا کنند، مانند سن زن در شروع بلوغ و یائسگی، سن او در اولین بارداری و اینکه آیا او قبلا صاحب فرزندی بوده است یا نه.

سرطان دهانه رحم:

استفاده طولانی مدت از این قرص ها، به علت خطر بالای سرطان دهانه رحم، در مقایسه با افرادی که از آن استفاده نکرده اند، مرتبط است با این حال، انواع سرطان دهانه رحم ها، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. اینکه آیا HPV، با استفاده از قرص های ضد بارداری مرتبط است یا نه، هنوز معلوم است و تایید نشده است.

سرطان کبد:

قرص های پیشگیری از بارداری ، با افزایش احتمال تومور خوش خیم کبدی ارتباط دارد، اما به ندرت سرطان اتفاق می افتد برخی مطالعات ،پیشنهاد کرده اند که خطر ابتلا به سرطان کبد بعد از استفاده حداقل 5 سال از قرص های ضد بارداری بیشتر می شود، اما مطالعات دیگر نتایج مشابهی را نشان نمی دهند.

قرص ضدبارداری ، تاثیرات مخرب و خطرناک قرص ضدبارداری یا ld

عوارض قرص های “قرص ضدبارداری” و جایگزین برای آنها
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 2681
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن /
این مطلب مفید بود ؟ 2478 203
نظر کاربران
عاطفه

عاطفه

مادر من برای عقب انداختن پریود، 15 روز این قرص را مصرف کرد. سنش 47 سال است. دچار گرفتگی عروق مغز و خونریزی و ایجاد لخته در مغز شد. دکتر های بیمارستان به اتفاق مصرف این دارو رو دلیل اصلی این عارضه دونستند. خواهش میکنم برای حفظ جونتون از این قرص استفاده نکنید.

پاسخ دادن 153 54
Azar

Azar

باسلام.اگر پزشکی هست که جواب منو بده ممنون میشم.من 10 ساله ld میخورم.پسرم 10 ساله است.شکمم خیلی بزرگ شده و مشکلات معده پیدا کردم و اینکه دوره پریودم خیلی کوتاه شده.40 ساله هستم.این ماه قرص راکنار گذاشتم و نمیخواهم دیگه بخورم.ولی حس سنگینی شدیدی توی شکمم دارم و یک درد زیرشکمی.نمیدونم دلیلش چیه؟ونیاز به پیگیری هست؟

پاسخ دادن 255 78
مریم

مریم

ببخشید من پریودیم نامنظه دکترم نرفتم با اطلاعاتی ک پیدا کردم حدس میرنم ک کیست دارم میتونم ازین قرص استفاده کنم ایا خوب میکنه؟

پاسخ دادن 111 31
پزشک

پزشک

به هیچ وجه بدون نظر پزشک متخصص این دارو را مصرف نکنید.

پاسخ دادن 25 17
زهرا

زهرا

هر موقع این قرصو میخورم حس مرگ بهم دست میده

پاسخ دادن 70 23
نارین

نارین

دقیقا الان من این حس رو دارم

پاسخ دادن 17 10
سونی

سونی

من الان اولین باره این قرص hd رو میخورم برای اینکه چندروز قاعدگیم عقب میفته اما الان یه مشکوکم که نکنه باردار باشم حالمم به شدت بده میگم شما عوارض این قرص رو واسه خانم باردار میدونید

پاسخ دادن 17 10
يگانه

يگانه

اين عاديه شبا موقع خواب بخور حالت بد نشع

پاسخ دادن 6 6
تا

تا

سلام من نزدیک به سه سال قرص ldخوردم الان نزدیک به یازده ماه کنار گذاشتم ولی باردار نشدم میترسم نشم یعنی ممکنه بخاطر قرص باشه؟

پاسخ دادن 58 30
 Ms

Ms

خیلی قرص خوبیه من که هیچ کدوم از این عوارض رو نداشتم

پاسخ دادن 36 17
سارا

سارا

چون همه عوارضشو روی یک نفر که نشون نمیده.بعضیام هستن مثل شما که اصلا عوارضش روی اونها ایجاد نمیشه

پاسخ دادن 25 9
هیج

هیج

هیچ قرصی بدون عوارض نیس

پاسخ دادن 0 0
بهار

بهار

سلام من بعلت خوردن نامرتب قرصهای جلوگیری LDپریود نامنظم داشتم.درست بعد از اخرین پریود باز شروع به خوردن قرصها کردم تا یک هفته و خوردنشون رو قطع کردم..بعد دچار علایم پریود شدم ولی در حد لکه بینی..ایا این دراثر اینه که ی هفته از پریود قبلم میگذشته و قرصا اختلال ایجاد کردند؟

پاسخ دادن 50 26
جناب دکتر

جناب دکتر

خوردن این قرص خودکشیه محضه تو رو خدا نخورید به خودتون رحم کنید

پاسخ دادن 27 28
نارین

نارین

۲۶ سالمه بعلت عقب انداختن پریودم خودسر بدون مراجعه پزشک قرص ال دی به مدت ۵ روز موقع خواب مصرف کردم از روز اول حالت تهوع بهم دست داد و معده درد شدید با سردرد و کمر درد گرفتم

پاسخ دادن 54 30
مریم

مریم

من سالهاست که در ماه رجب وماه رمضان ازین قرصها استفاده میکنم وتابحال شکر خدا هیچ مشکلی برایم پیش نیامده

پاسخ دادن 24 26
شیما

شیما

سلام من 4سال به طور پی در پی قرص اچ دی مصرف کردم پریودیم الان کاملا که نه ولی خیلی نامرتب شده میشه کمکم کنید خیلی نگرانم ازدواج کردم ممکنه رو باردار بودنم تاثیر منفی بذاره ؟5

پاسخ دادن 24 26
تورو.خدا د جواب بدین

تورو.خدا د جواب بدین

سلام من باکره هستم و تنبلی تخمدان دارم و یه رابطه مشکوک داشتم یک ساعت بعدش لونژیل دو عدد و ۱۲ساعت بعد نیز دو عددخوردم ۱۳روز بعد پریود شدم ماه بعدش نیز پریودم به وقتش بود و درد شدیدی داشتم روز چهارم شروع.به مصرف قرص ld به خاطر کیستم کردم دو روز خوردم و دوروزش را یادم رفت که بلافاصله پریود شدم.پریود هام کاملن و لکه بینی نیس.الان هم به شدت حالت تهوع دارم استفراغ میکنم و یبوست هم هستم.دکتر میترسم برم که خدای نکرده حامله باشم.ایا امکان بارداری با ایت شرایطم وجود دارد؟؟؟تورو خدا زودتر جواب بدین

پاسخ دادن 109 53
ماعده

ماعده

در جواب اون عزیزی که گفته بود احتمال داره حامله اس و میترسه بره دکتر باید بگم که نخیر شما حامله نیستی من با مادرم که دکتر زنان هستن صحبت کردم و گفتن که احتمال حاملگی 0 درصده نگران نباش عزیزم

پاسخ دادن 21 14
ثبا

ثبا

سلام ،میشه توروخدا بپرسین که این عوارض لعنتی و چکارکنیم .نمیدونم چیکارکنم ،منم کیست دارم ،و باید مصرف کنم اما اصلا بهم نمیسازه ..هم شبا میخورم هم با کلی آب اما فقط تا دوساع ت خوبم ،بعدش تاصب استفراغ شدید دارم و معده درد شدید ، دیگه نمیخورم ،پریود هم نمیشم ،،جایگزینی داره ،،،کسی اطلاع داره لطفا کمکم. کنه....

پاسخ دادن 8 4
انی

انی

عزیزم منم کیست دارم و دکتر این قرصو تجویز کرد اما بهم اصلا نمیساخت تا اینکه یه نوع ال دیـدیگه پیدا کردم که خیلی بهتره و شبا میخورم و میخوابم دیگه هیچ مشکلیـندارم.همه داروخونه ها دارن برو بگو ال دی سبز رنگ میخوای,هم قرصه سبزه هم جلدش

پاسخ دادن 3 3
hana

hana

جایگزینش قرص خارجی یاسمین هست قیمتش 50هزار تمنه حالت تهوع و سر درد هم نمیاره خودم استفاده کردم اما زیر نظر پزشک

پاسخ دادن 5 2
بهار

بهار

با سلام شما باید این قرص را همراه با ویتامین ب ۶مصرف کنید دیگر هیچ حالت بدی ب شما دست نمیدهد امتحان کنیدحتما. تاده روز این کلرراانجام دهید بعد قرص ال دی راتنهااستفاده کنید دیگرهیچ حالتی ندارید چون بدنتون بهش عادت کرده.

پاسخ دادن 1 4
اقدس

اقدس

منم الان که سه شکم زایدم هنوز توهم باکره بودن رو دارم حالا کمی صبر کن اگه شکمت بزرگ شد شاید حامله باشی اگه نه که نیستی

پاسخ دادن 14 14
فرحناز

فرحناز

چه خوب که دلداری میدید

پاسخ دادن 15 8
شیوا

شیوا

آیا با قطع این قرصها عوارضش هم ازبین میره

پاسخ دادن 70 22
نازی

نازی

سلام من به صورت خودسرانه دوماهه که LD میخورم قبلا هم موقعی که متاهل بودم به مدت یکسال مصرف کردم پریود هام خیلی منظمه حتی ساعتش و هیچ دردی نداشتم اما از پنجمین روز پریود صورتم جوش های خیلی ریز میزد مخصوصا تو قسمت پیشانی و چانه به خاطر همین شروع به مصرف این قرص کردم تاثیر گذاشته و جوشهام کم شده آیا کارم اشتباهه که قرص میخورم؟؟

پاسخ دادن 19 9
ناشناس

ناشناس

باسلام چرا قبلا میگفتین قرص ال دی خوبه والان بدشده

پاسخ دادن 20 14
eli

eli

سلام من قبلاقرص ال دی مصرف میکردم ویک ماهه بعدازپریودیم قطع کردم امابعددوروز تاالان لک بینی دارم دکترهم رفتم قرص داده خوب نشدم.به نظرتون دوباره مصرف کنم خسته شدم ازلک بینی

پاسخ دادن 7 3
navideh

navideh

من تازه عروسی کردم حدود ده روزه شروع کردم به مصرف قرص LD از وقتی که این قرص رو میخورم هم حالت تهوع هم استفراغ هم شکم دردشدید دارم به نظرتون قطع کنم مصرف این قرص رو یا در دوره مصرف بعدی این عوارض تموم میشه ؟؟؟

پاسخ دادن 43 18
 الهه

الهه

باعرض سلام و خسته نباشید .ببخشید من چنذروز دیگه سفر زیارتی دارم و میخوام به مدت تقریبا ۱۰ روز قرص ال دی بخورم درضمن مجرد هستم میخواستم بپرسم ایا ضرر داره برام یا نه؟

پاسخ دادن 67 26
نسرین

نسرین

آیا خوردن ldدو بسته پشت سر هم برای پریود و لکه بینی نداشتن صحیح است؟

پاسخ دادن 23 14
سحر

سحر

سلام من قرص ال دی روز های آخر پریودیم مصرف کردم و سرگیجه و معده درد و تاری دیدو حالت تهوع دارم لطفا لطفا بگید تا کی این عوارض تموم میشه

پاسخ دادن 7 3
سمانه

سمانه

باسلام من بعد از ازدواجم به مدت یکسال و نیم شروع کردم به خوردن قرصهای ال دی اما بعد از این مدت دیگه قرص نخوردم اما الان پریودیام خیلی با تاخیر هستن و عقب میندازم و پریودیام همراه با درد هستن لطفا منو راهنمایی کنید

پاسخ دادن 13 13
ناشناس

ناشناس

من چهار ساله میخورم اما یک سال اخیر به شدت تهوع،سردرد،کمردرد،بی حس شدن ،که میرم و سرم میزنم.حالا میخام ترکش کنم

پاسخ دادن 6 11
اقدس

اقدس

آفرین کار خوبیه منم رفتم کمپ ترک کردم حالا به زندگی برگشتم ریگه شوهرمو کتک نمی زنم و با بچه هام مهربونم

پاسخ دادن 14 25
سحر

سحر

سلام منم 3عدد قرص الکی روز های آخر پریودیم مصرف کردم و همین علائمو دارم حالت تهوع و استفراغ و اسهال و تاری دید تا کی این علائم تموم میشه .لطفا بگید ممنون میشم

پاسخ دادن 0 3
زینب

زینب

سلام من دو ساله که با مشورت پزشک که گفت شیش ماه قرص مصرف کن 6ماه ب روش دیگ جلوگیری کن,قرص ال دی مصرف کردم امروز ب طرز فجیحی حالت تهوع وسردرد گرفتم.این عوارض ال دی هستش؟و درمانی داره یا نه؟اگه مصرف قرص رو قطع کنم عوارض متوقف میشه یانه؟

پاسخ دادن 11 12
سوگل

سوگل

سلام من خودسرانه پنج قرص ال دی خوردم و قطعکردم بعد دو هفته ترشحات آبکی داشتم هنوزم قط نشده مشکل چیه؟؟مجرد هستم

پاسخ دادن 15 12
زهرا

زهرا

سلام من بچه شیر میدم ازچه قرص جلوگیری استفاده کنم که برای بچم ضررنداره

پاسخ دادن 6 4
نفس

نفس

به نظر من بهترين روش جلوگيري كاندوم هست. هرچه از قرص استفاده نكنيد بهتره. مخصوصا قرص هاي اورزانسي كه وحشتناكه و خدايي نكرده باعث بارداري خارج از رحم ميشه كه ممكنه مجبور بشن رحم رو كاملا بيرون بيارن.خواهشا خيلي مواظب باشيد

پاسخ دادن 4 3
نفس

نفس

سلام. مادرشوهر من مدت طولاني از اين قرص استفاده كرده والان نه تنها لكه بيني داره بلكه ميل جنسي رو هم از دست داده و دچار مشكل شده.اونم تو سن 43سالگي.

پاسخ دادن 3 8
حسین

حسین

درود.دختر من بخاطر دل دردباتجویز متخصص شش ماه این قرصرا مصرف کرد بخاطر نوسانات هورمونی.الان سرگیجه.تاری دید.بی حوصله گی.تهوع.و روح و روان همه رو بهم ریخته.الان هفت روزه که نمیخوره.وب جاش متفکرین بجاش بهش دادند.بهم بگید برای اون عوارض چکارکنم.

پاسخ دادن 5 11
زهرا

زهرا

من مدت زیادی از این قرص دارم استفاده میکنم زمان مسافرت و در ماه مبارک رمضان تا حالا هیچگونه مشکلی نداشتم نه حالت تهوع ، نه چاقی 45 سالمه وزنم 52 کیلوگرمه .اتفاقا دکترا میگن خوردن این قرص از سرطان رحم جلوگیری میکنه

پاسخ دادن 9 3
Nabid

Nabid

منم همینطور تاالان هیچ مشکلی واسم پیش نیومده ..برروی بدن بعضی افراد عوارضشونشون نمیده این قرص

پاسخ دادن 2 3
آوا

آوا

سلام من یک ماهه ازدواج کردم. ولی دو روزه از ناحیه رحم و داخلش موقع نزدیکی سوزش شدید دارم طوری که احساس درد شدیدی در حد مرگ دارم. مدت 4روزه که ال دی مصرف میکنم ممکنه علتش مصرف این قرص باشه؟

پاسخ دادن 6 7
پریسا

پریسا

عزیزم به دکتر مراجعه کن شاید عفونت داشته باشی که بهت کلوتریمازول و قرص تجویز میکنه اگه خیلی حاد نباشه

پاسخ دادن 1 2
ر.ر

ر.ر

سلام من۲۲ ساله هستم وهر ماه فقط ۲عددقرص ال دی را یه جا میخورم وچند روز بعدش پریود میشم،پریودهای نامنظم داشتم برای نظم پریودم این کارو میکنم آیا باوجود اینکه در ماه فقط۲تا مصرف میکنم بازهم عوارض منفی خواهد داشت؟

پاسخ دادن 12 16
زینب

زینب

با سلام،از وقتی این قرص و شروع کردم به خوردن،از زیر شکمم تا پاهام درد شدید دارم میخواستم بدونم عوارض این دارو میتونه باشه؟

پاسخ دادن 6 6
فرحناز

فرحناز

سلام من روز پنجم پریودم قرص ال دی خوردم که پریودم قطع بشه و قطع هم شد ولی بعد از سه روز دوباره پریود شدم ولی خونریزیم شدیده. لطفا راهنماییم کنید چکار کنم قطع بشه که لازم به خوردن ال دی نباشه تا فردا خوب بشم

پاسخ دادن 18 14
مريم

مريم

سلام من 39سالمه 9ساله كه قرص استفاده ميكنم سردردهاى هفته اى خييييلى شديددارم طورى كه اونقدر كلوموفشارميدم تاخفه ميشم همه اقوام ازجشمام متوجه ميشن كه من سردرددارم همسرمم خودش أقدام نميكنه فقط ميكه قرصونخورولى من ميترسم بارداربشم لطفاراهنماييم كنيد همين الانم ازسردردودرد سرشونه دارم ميميرم ممنون

پاسخ دادن 5 7
مرضیه

مرضیه

دوستی که گفتین سردرد دارین.
روش پیشگیری از بارداریتون رو عوض کنید،سردرد یکی از عوارض قرص ال دی هست.

پاسخ دادن 3 0
سمیه

سمیه

سلام من دوماه خودسرانه ال دي ميخورم ماه اول خوب بودولي ازماه دوم سردردشديدسرگیجه دوبینی دارم ایاممکنه عوارض قرص باشه .الان خودسرانه قطع کردم ممکنه خطرناک باشه؟

پاسخ دادن 5 1
mina

mina

با سلام و خسته نباشین 24 سالمه و متاهلم حدود 3 سال پیش دچار نامنظمی در زمان پریددم شدم با مراجعه به پزشک انجام شونوگرافی متوجه شدم کیست تخمدان دارم و تحویز پزشکم قرص ال دی در 3 دوره بود بعد مصرف پریودم منظم شد بعد 1 سال دوباره همان علایم به وجود امد بازم به پزشک مراجعه کردم بازم کیست تخمدان بود بازم قرص ال دی و باز هم منظم شدن پریودم الان دوباره دوچاره همون علایم شدم میخواستم بدونم مصرف اینجوری قرص ال دی رویه بارداریم تاثیر داره و اینکه تخمدانم کیست سازه ایا؟

پاسخ دادن 8 4
اعظم سیمیاری

اعظم سیمیاری

سلام من ١٠ سال ال دی خوردم الان یك ساله نمیخورم همه اش لك بینی دارم ۴١سالمه این ماه دوبار پریود شدم دكتر میگه رحمت سرد شده نمیخواهم دیگه بخورم دكتر میگه كورتاژ تشخیصی بكن ولی اگه بكنم زودیایسه میشم نمیخواهم در ضمن من ورزش زیاد میكنمدكتر میگه از اینم میشه.چه كار كنم.ممنون

پاسخ دادن 9 5
سمانه

سمانه

با سلام. منم همین مشکل داشتم. سریع رفتم دکتر. گفت رحمت نازک شده. دارو دادن .

پاسخ دادن 3 0
ساحل

ساحل

آیا مصرف قرص Ld در دراز مدت مثلا ۱۰ سال باعث نازایی میشه؟ الان ۲ ساله خیلی کم پریود میشم مثلا دو روز چند قطره این یعنی خوبه یا بد جواب اینم بدید مرسی

پاسخ دادن 14 13
پ

پ

سلام‌من ۲۳ سالمه ی مدته ک داعم از این قرص استفاده می کنم الان تمام سفیدی چشمم زرد شده باید چ کار کنم لطفا راهنماییم کنین

پاسخ دادن 4 5
ناشناس

ناشناس

از عوارض مصرف این قرص میتونه یرقان و زردی باشه بخاطر تاثیراتی که رو کبد داره. حتما آزمایش و سونو برای کبد انجام بدین

پاسخ دادن 5 0
مرضیه

مرضیه

سلام.
من قراره چند روز دیگه برم مشهد.
با ماما مشورت کردم
گفت باید قرص ال دی رو یه هفته قبل از پریودی بخورم که پریودیم عقب بیفته.
ولی من ۳روز قبلش خوردم.فردا تاریخ پریودیمه.
همیشه با مصرف این قرص حالت تهوع بهم دست میداد.ماما بهم گفت یک ساعت قبلش قرص حالت تهوع بخورم.
الان بین دو قفسه سینه م درد میکنه.
ممکنه از عوارض ال دی باشه؟

پاسخ دادن 4 8
مریم

مریم

سلام من دو ساله قرص ال دی میخورم اما این دو ماه پریود نشدم تست بارداری هم انجام دادم منفی بود لطفا راهنمای کنید

پاسخ دادن 7 2
الی

الی

من حساسیت پوستی دارم...این ماه چون کیست داشتم دکتر برام ld تجویز کردن.برای دو دوره...ولی احساس میکنم حساسیتم رو تشدید کرده.ممکنه واقعا از عوارض این قرص باشه؟؟

پاسخ دادن 3 5
ناشناس

ناشناس

با سلام خسته نباشی .‌‌‌ خواهر حدود ۲۰سال دارم ک مدتی کوتاه قرص راکوتان مصرف میکنه ب تازگی دکتر قرص LDتجویز کرده.بدون سابقه بیماری تشنج کرد اما تمامی آزمایشات خوبن.طول این دو روز سر ساعت مشخص تشنج داشته.گفتن از قرص LDهسته میشه راهنمایی کنین ممنون

پاسخ دادن 5 3
مینا

مینا

سلام وخسته نباشید من یه کیست 30میلیمتری داشتم که دکتربرام ldبه مدت دوماه تجویزکردن الان بسته اول روشروع کردم و15قاعدگیمه ازدیروزدچارلکه بینی شدیدشدم دلیلش چی میتونه باشه؟

پاسخ دادن 1 3
فاطمه

فاطمه

من در یک ماه دوبار پریود میشم . بین پانزده تا شانزده روز طول می کشد.

پاسخ دادن 10 6
سارا

سارا

با سلام.من کلا از قرص ال دی در طی 1 سال15 عدد استفاده کردم آیا ممکنه عوارض اون رو من اثر بزاره؟؟

پاسخ دادن 3 0
نازنین

نازنین

خیر به هیچ وجه

پاسخ دادن 1 2
مامان امین

مامان امین

خواهش میکنم این قرص و مصرف نکنید دختر عمه من دو روز پیش به خاطر مصرف این قرص یکدفه گفت نفسم داره قطع میشه و خونریزی مغزی کرد و طی 24 ساعت از دنیا رفت از دکترش پرسیدیم گفت خیلی از خانما به خاطر این قرص دارن جونشون از دست میدن اما کسی صداش در نمیاد

پاسخ دادن 8 5
Mania

Mania

سلام....من شنیدم که قرص ال دی برای جلوگیری از ریزش مو و رشد دوباره مو میشه اگه بریزم تو شامپو و استفاده کنم موردی نداره؟عوارضی نداره؟

پاسخ دادن 9 8
شراره

شراره

سلام شراره هستم من یکسال قرص ال دی میخورم ولی عوارضی ندیدم میخوام قطعش کنم به نظرتون قطعش کنم یا ادامه بدم قرص خوردنو

پاسخ دادن 3 7
فاطمه

فاطمه

قرصهای ld الام مثل قدیم نیست ترکیبشو عوض کردند.بشدت عوارض میده تو رو خدا مصرف نکنید

پاسخ دادن 1 1
زهرا

زهرا

سلام. حدودا شش ماه میشه ک ال دی استفاده میکنم. بجه شیر میدم و ۲۴ سالمه. هیچ علائم منفی ندارم. هییییییچ. از پایان پریودیم شروع ب خوردن میکنم تا تموم شه قرصا. یک روز بعد از اتمام قرصا پریود میشم درد خیلی کمی دارم. اخر شب و با شکم سیر بخورین.البته احتمال داره بذارمش کنار. ممنون.

پاسخ دادن 3 2
فاطمه

فاطمه

سلام من دخترم 8ماهه هست قرص ال دی میخورم از وقتی قرص ها رو میخورم شیرم کم شده چی کار کنم

پاسخ دادن 4 2
زکیه بانو

زکیه بانو

عزیزم رازیانه استفاده کن منم استفاده میکنم شیرم بهترشده

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

مصرف هر دارویی میتونه عوارض داشته باشه ربطی نداره که یک عارضه شامل حال همه بشه من به دلیل کیست بزرگ تخمدان دکتر برام تجویز کردن الحمدلله هم خوب شدم و نتیجه مثبت گرفتم پس باید دید برای چه موردی تجویز میشه

پاسخ دادن 3 1
سما

سما

من حدود 5 ساله قرص ال دی میخورم.اخیرا متوجه شدم وقتی قرص میخورم شدیدا عصبی میشم.یه هفته ای که نباید بخورم حالم عادیه.یعنی ال دی رو اعصابم تاثیر میذاره؟

پاسخ دادن 7 5
سلام من ماري هستم

سلام من ماري هستم

ميخاستم بپرسم كه من از اين دارو لعنتي در يك شب چهار دانه را خوردم شب بعدي پنج دانه رو يك دفعه ني چندين دفعه اين كار رو كردم براي رحمم كدام ضرري نداره ميشه در اينده حامله بشم تورو خدا يك كسي برام بگين

پاسخ دادن 2 0
نازنین

نازنین

عزیزم مصرف اتفاقی و دوسه بار هیچ تاثیری نداره این قرص روی بعضی از افراد و اونم اگر طولانی مدت باشه اثر میزاره و از طرفی رو همشون تاثیر منفی نداره بلکه میتونه تاثیر مثبتم رو افرادی داشته باشه برای بارداری شما هم هیچ جای نگرانی نیست این امواج منفی رو از خودتون دور کنید تا تاثیر نزاره پیروز باشید

پاسخ دادن 0 0
سرور

سرور

سلام من تقریبا2ساله از این قرصا استفاده میکنم بخاطر ریزش مویی ک دارم دکتر گفت ک قطعشون کنم ولی الان2ناه پریونسدم آزمایشم دادم باردارنیستم

پاسخ دادن 1 3
ل

ل

توروخداجوابمو بدین دختر4سالم 1عدد قرص ال دی خورده مشکلی خدای نکرده پیش نمیاد براش

پاسخ دادن 1 0
tik tak

tik tak

بهتره پیش یه دکتر برید و از اون سوال کنید

پاسخ دادن 6 1
سپیده

سپیده

سلام ببخشید من بعد از ۶ ماه مصرف دچار بیماری یرقان شدم متاسفانه دکترم انزیمای کبد منو چک نکردعوارض این دارو چ مدت ازبین میره و ی سوال دیگه کسی ک کبد چرب داره این دارو براش مضره؟؟میخوام بفهمم ک چرا بدنم ب قرص واکنش منفی نشون داده

پاسخ دادن 3 1
مریم

مریم

سلام من قرص نمیتونم بخورم میخورم خیلی غیر طبیعی چاق میشن . الان امپول زدم یک ماه ماهیانم ۵ روزه بود الان روز ۸ ام هستم ولی پاک نشدم ؟؟؟؟ دوستم زده ۶ ماه خون ریزی داشته میترسم اونجوری بشم راهی هست برای درمان ؟؟؟؟ راه دیگه جلو گیری چیه ؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

سلام.قرص ال دی راچجوری مصرف کنیم ازروزاول یادوم.پریودی که خون قط بشه ممنون میشم سریع جواب بدین

پاسخ دادن 3 1
اسرا

اسرا

سلام من ۶ساله قرص میخورن الان دوماهه خون ریزی قاعدگی خیلی کم شده دکتر گفته مال قرصه روپوست واعصابمم تاثیر گذاشته میخوام کنار بذارم شما هم مصرف نکنید

پاسخ دادن 1 2
سمیرا

سمیرا

سلام. توروخدا کمکم کنید. من چهار روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم ولی نشدید و دخول نداشتیم وقتی منی خارج شد یک قطره بغل پام ربخت مطمین نیستیم ک ب واژن خورده یا ن. من قرص اضطراری استفاده کردم فردای اون روز. امروز دیدم ی ترشحاتی ازم اومده وقت پریودمم نیست. ی مایع تقریبا بیرنگ. میشه کمکم کنید؟

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

اولا احتمالش خیلی کمه که به واژن برسه چون میگین بغل پاتون ریخته شده دوما هم اگه شک دارین بعد چند روز آزمایش بدین.ولی مطمن باشین منفی میشه.

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

سلام آیا بعد از خوردن دوره دوم قرص اچ دی نیاز هست بازم مصرف بشه

پاسخ دادن 1 2
مژگان

مژگان

سلام.من ۲۲سالمه.مجردم.پریودیم نامنظم بود.دکتر واسم قرص ال دی نوشت.الان ماهه دومه ک دارم میخورم.ولی نمیدونم چرا سینه هام درد میکنه.توروخدا راهنمایین کنین.خطرناک نباشه یه وقت

پاسخ دادن 8 7
سارا

سارا

سلام من به خاطر داشتن کیست تخمدان مجبور به مصرف قرص ال دی هستم با توجه به اینکه باعث سکته مغزی می شود آیا می توانم روزه نگیرم؟

پاسخ دادن 3 4
ناشناس

ناشناس

سلام من 3سال ازدواج کردم ب مدت 6ماه ک از این قرص استفاده میکنم میخوام از این ب بعد نخورم چون همه میگن نابار وری میاره .من واقعا هیچ مشکلی با خوردن این قرص ها برام پیش نیومد فقط چون میگن باعث ناباروری میشه میترسم من الان 20سالمه ب نظرتون ضرر داره ؟اگه پاسخ بدین ممنون میشم

پاسخ دادن 1 0
مهتا

مهتا

من روزپنجم پریودی 1عدد ال دی خوردم اما پشیمون شدم و دیگه نمیخوام بخورم آیا عوارضی داره؟لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دادن 0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

سلام باخانمم رابطه داشتیم و برای پیشگیری از رابطه 8قرص ال دی رو درطول دوروز مصرف کرد،چندروز اول فقط لکه خون بود وکمی سوزش،الان بعد از یک هفته دچار سوزش شدید وخونریزی زیاد هستش،نگرانم، چیکار باید بکنیم؟ ممنون میشم کمکمون کنید. در ضمن تازه اردواج کردیم

پاسخ دادن 0 0
زینب

زینب

سلام دکتر من 2ماه بخاطر رفتن به مشهد از عادت ماهیانم با قرص ال دی جلوگیری گردم یعنی 2ماه پریود نشدم بعد کل بدنم حس سوزن سوزن شدن پیدا کرده تورو خدا بگین راه درمانش چیه خیلی عذاب میکشم

پاسخ دادن 0 0
fateme

fateme

سلام.من بخاطر یه سفر مهم کاری و فرار از درد پریودی دیروز تو همون ساعات اول شروع پریودم دوتا ال دی همزمان با دو تا ترانگزامیک اسید خوردم که پریود نشم.امروز هنوز پریود نشدم ولی زیر شکمم درد داره.با توجه به حال شدیدأ بد من تو پریودی و اهمیت این مصاحبه پیشنهاد شما چیه؟

پاسخ دادن 0 0
 M.M

M.M

سلام من یک ساله که ازدواج کردم و تو این مدت اصلا قرص ال دی نخودم .میخوام شروع کنم چون پریودیم نامنظم هست و هم لاغرم.روش دیگه ای برا جلوگیری از بارداری به جز ال دی و کاندوم هست؟بعد بستن لوله رحم خوبه یا نه چون بچه ندارم و سنم هم شانزده هست ؟

پاسخ دادن 0 0
مرضیه

مرضیه

سلام ببخشید شوهرم مدتی یواشکی قرص ال دی مصرف میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

شایدب خاطربدنسازیه که اصلاخوب نیس وباعث میشه صفات زنانه پیدا کنه ینی عظله هاش کوچیک میشن وسینه هاش رشدمیکنن،وتومیل جنسی وقدرت باروری هم تاثیرمیذاره

پاسخ دادن 0 0
ستاره

ستاره

من چندسال پیش مشکل لخته درپابرام ایجادشدوشش ساله وارفارین مصرف میکنم اماالان چندروزه همراه وارفارین قرص ال دی مصرف میکنم تابتونم تمام ماه رمضان راروزه بگیرم لطفاراهنمایی کنیدمشکلی داره

پاسخ دادن 0 0
کریمی

کریمی

سلام دختر من ۹ماه ویار بد داشت...بعد از زایمام هنوز استفراق میکنه دلیلش چیه لطفا جوابمو بدیم.....گوارش هم رفته

پاسخ دادن 0 0
یلدا

یلدا

سلام مجرد هستم برای ماه رمضان میخواستم قرص ال دی مصرف کنم به مدت 14 روز در اینده بعد از ازدواج مشکلی پیش نمی اید ممنونم زود جواب بدید

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

سلام دکتر جان ،من بعداز رابطه وبخاطر اینکه اصلن نمیخوام باردار بشم قرص اورژانسی مصرف کردم(قبلش روش جلوگیریمون کاندوم بود) و بعد از اون هرشب ال دی خوردم قصدم اینه که همین ماه فقط استفاده کنم ولی الان لکه بینی دارم و ترشح تیره رنگ قبلن اینجوری نبودم نمیدونم تا آخر قرصم رو ادامه بدم یا قطعش کنم سردر گمم راهنماییم کنید لطفن

پاسخ دادن 0 1
ب

ب

سلام من هم نزدیک سه ساله که میخورم مجبور هستم شکمم بیش از حد بزرگ شده وآرزوی مرگ دارم دیگه خسته شدم

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

سلام من به خاطر قطع نشدن خونریزیم ازروزنیمه شعبان قرص ال دی خوردم وهنوزم به خاطر ماه رمضان قطع نکردم الان دوروزه حالم بهم میخوره اسهال شدیدگرفتم ومعده ام شدیدادردمیکنه میخواستم بدونم اززیادخوردن قرص ال دی میتونه باشه

پاسخ دادن 0 0
فرشتع

فرشتع

سلام مصرف بیش از پنج سال خوردن قرص الدی جه تاثیری داره

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف