نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد عوارض قرص های “قرص ضدبارداری” و جایگزین برای آنها
عوارض قرص ضد بارداری ، انواع قرص های ضدبارداری
میزان مصرف قرص های “قرص ضدبارداری” به منظور جلوگیری از حاملگی ها ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است. اما اگر مردم به عوارض این داروهای شیمیایی کاملا واقف باشند در مصرف خودسرانه آن کمی تامل می کنند.

عوارض جانبی بد، خوب و عجیب شناخته شده در استفاده از قرص های ضدبارداری

میزان مصرف قرص های “قرص ضدبارداری” به منظور جلوگیری از حاملگی های ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است. اما اگر خانم ها به عوارض این داروهای شیمیایی کاملا واقف باشند در مصرف خودسرانه آن کمی تامل می کنند ، عوارضی که به طور دسته بندی در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند ولی بهتر است قبل از پرداخت به عوارض قرص ضد بارداری به انواع آن اشاره ای داشته باشیم.

عوارض قرص ضد بارداری

عوارض مثبت و منفی قرص های ضد بارداری

انواع قرص های ضدبارداری

به طور کلی قرصهای ضدبارداری انواع مختلفی دارد که همه آنها شامل اشکال مصنوعی از هورمون استروژن، پروژسترون، یا هر دو هستند ؛ پروژسترون مصنوعی، پروژستین نامیده می شود و قرص های ترکیبی، از پروژستین و استروژن ساخته شده اند.

 • "قرص های ضد بارداری روزمره" و قرص های "21 روزه" :قرص های روزانه، مصرفشان ساده تر و راحت تر است، زیرا یک روال روزانه یکسان دارد. در مورد این نوع از قرص های ضد بارداری باید گفت یک بسته قرص روزانه، 28 روز طول می کشد، اما هفت قرص دیگر غیرفعال است .
 • "قرص مینی" که شامل پروژستین هستند .
 • قرص های مونوفازیک ،حاوی همان تعادل هورمونی هستند با قرص های فازی، دو یا سه نوع مختلف قرص مصرف می شود، که هر کدام دارای تعادل هورمونی مختلفی هستند.

عوارض بد قرص های ال دی یا همان ضد بارداری:

1. تهوع:

اگرچه انتظار می رود تا حداکثر سه ماه طول بکشد، برخی از زنان هنگام شروع قرص، احساس آرامش می کنند ،مصرف قرص به همراه یک وعده غذایی، می تواند به کاهش میزان چاقی که شما در درازمدت نیاز به تنظیم هورمون به سطح جدیدی از استروژن و پروژسترون کمک کند.

2. حساسیت سینه ها:

با توجه به گزارش پزشک خانواده آمریکا، این عارضه قرص های ضد بارداری تا حد ممکن تا 18 ماه طول می کشد.

3. باد کردن و نفخ:

تغییرات در افزایش و کاهش هورمون های جنسی بدن شما، می تواند منجر به احتباس آب و نفخ شود. این اثرات ،ممکن است به ویژه برای زنان مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر و سایر اختلالات دستگاه گوارش محسوس باشد. به گفته او، بسیاری از زنان پس از شش ماه ،نسبت به یک رژیم دارویی جدید آداپته می شوند.

نباید های قرص ضد بارداری

عوارض بد قرص ضد بارداری ال دی

4. سردرد:

مطالعه ای در سال 2005، که در مجله آمریکایی زنان و زایمان منتشر شد، بیان می کند که حدود 10 درصد از زنان در طی یک ماه از زمان شروع قرص احساس سردرد می کنند فقط یک بار، هنگامی که بدن قرص ضد بارداری جدید را تجربه می کند ،این اتفاق رخ می دهد، نویسندگان این مقاله این نتیجه را در مورد سردرد پس از مصرف قرصهای ضد بارداری می گیرند.

خانم هایی که دارای حالت تهوع هستند عوارض جانبی دیگری را نیز علاوه بر آن که ناشی از مصرف این قرص است را دارند، مانند پریودهای نامنظم، حالت تهوع، سردرد و یا تغییر در وزن ، هورمون های قرص های کنترل بارداری، می توانند احتمال ابتلا به سردرد و میگرن را افزایش دهند.

5. افزایش اشتها و چاقی :

شاید شما از داشتن PMS ، همواره این را به یاد این امر بیفتید که هورمون ها می توانند به شدت باعث گرسنگی شما گردند این ،همان زمانی است که سطح استروژن و پروژسترون خود را از طریق قرص ضد بارداری تغییر می دهند.

اما "راس" اشاره می کند که افزایش اشتها، همیشه سبب اضافه وزن نمی شود در واقع، او می گوید:"هنوز ثابت نشده است که قرص های پیشگیری باعث افزایش وزن می شوند.براساس مطالعات و بررسی ها اغلب مطالعات نشان می دهند ،که در طول 6 یا 12 ماه اول، افزایش وزن بدن حدود 4.4 پوند (2 کیلوگرم) خواهد بود ؛ مطالعات روی قرص های ضدبارداری دیگری نیز،همین میزان افزایش وزن را نشان داده است.برخی از انواع هورمون های ضد بارداری، با کاهش وزن بدن ارتباط دارند.

6. گر گرفتگی:

بعضی از زنان ،ممکن است نیاز به چند بسته مونوستات پس از مصرف قرص داشته باشند. "راس " می گوید این احتمالا به دلیل تغییرات در الگوهای جدید خونریزی ناشی از قرص است.

گر گرفتگی

گر گرفتگی بعد از مصرف قرص ال دی

7. نوسانات خلق و خوی - و دیگر مسائل عاطفی:

این ،موضوعی پیچیده است در حالی که برخی از زنان با سابقه ای از نوسانات خلق و خوی - افسردگی، اضطراب، حتی بی خوابی – ترس از افزایش شدت علائم آنها دارند. اما پس از استفاده از برخی قرص های جلوگیری از بارداری آرام می شوند، برخی دیگر نیز گزارش می دهند که قرص، آشفتگی روانی آن ها را آرام می کند.

8. لخته شدن خون:

به نظر می رسد نسخه های جدیدتر قرص های ضدبارداری (مانند یاسمین) برخی از زنان را در معرض خطر ابتلا به ایجاد لخته های خون نسبت به قرص های "نسل اول" قرار می دهند، چرا که پروژسترون دارای ترکیب شیمیایی متفاوت است. تا زمانی که متخصصین زنان و بیماران، عوارض جانبی را کنترل می کنند، این می تواند تحت کنترل قرار گیرد اما فقط برای اینکه مطمئن شوید، با مشورت دکتر خود این کار را انجام دهید.

9. لکه های قهوه ای روی صورت:

قرص های ضد بارداری، باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری پوستی به نام ملازما می شود، که می تواند چهره شما را در بعضی از نقاط تیره تر کند.تحقیقات نشان می دهد، با این حال، این احتمال بیشتر در زنانی که عارضه ارثی پوستی دارند، رخ می دهد. مطالعات موردی نشان می دهد، ممکن است سوئیچینگ از قرص به IUD این مسئله را حل کند.

لکه قهوه ای

به وجود آمدن لک قهوه ای روی پوست

10. تحریک پذیری جنسی پایین و کاهش میل جنسی :

"راس" می گوید بعضی از زنان وقتی قرص را شروع می کنند، کمبود لیبید رخ می دهد اما او اشاره می کند که بیشتر ممکن است به علت اثرات جانبی کوتاه مدت قرص ضد بارداری ایجاد شود:نفخ، درد سینه. مطالعات نشان می دهند هورمون یا هورمونهای قرص ضد بارداری ،ممکن است در بعضی از افراد باعث ایجاد اختلال جنسی یا میل جنسی شود اگرمیل جنسی کاهش یابد یا ناراحت کننده شود که در این شرایط حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

اما نقطه ی مقابل این مسئله نیز وجود دارد و گاهی در برخی افراد قرصهای کنترل بارداری، میتوانند میل جنسی را افزایش دهند، به عنوان مثال، با حذف نگرانی در مورد حاملگی و کاهش علائم دردناک دوره قاعدگی، سندرم پیش از قاعدگی، اندومتریوز و فیبروئیدی.

اثرات خوب قرص های ضد بارداری :

1. کاهش خطر ابتلا به سرطانهای خاص :

یک مقاله در سال 2011 ارتباط بین کنترل تولد و خطر ابتلا به سرطان را بررسی نمود، واعلام نمود که موارد ابتلا به سرطان های آندومتر و تخمدان در زنان بدون سابقه HIV یا HPV ، سی تا پنجاه درصد کاهش یافته است.

2. کاهش کمر درد:

با رژیم منظم استروژن و پروژسترون وارد شده به بدن شما، هنگامی که شما با قرص این دوره ها را تنظیم می کنید، اغلب ، دوره های شما به یک روتین قابل پیش بینی تر می رسندراس معتقد است، "دوره های شما ممکن است سبک تر شوند، که می تواند منجر به کم کردن درد هنگام قاعدگی شود"

عوارض خوب قرص ضد بارداری

تاثیر مثبت قرص ضد بارداری بر کاهش کمر درد 

3. پاکسازی پوست:

از آنجایی که آکنه، عمدتا تحت تأثیر سطوح بالای هورمونهای مردانه مانند آندروژن قرار دارد، با تنظیم هورمون های زنانه (استروژن و پروژسترون) می توان به کاهش شیوع جوش در چهره شما کمک کرد.

4. کاهش افسردگی:

بله، برخی از زنان با سابقه آشفتگی عاطفی، متوجه شده اند که قرص ها این علائم آن ها را بدتر می کند اما بعضی دیگر ادعا می کنند که حال روحی و روانی آنها را بهبود می بخشد.شواهد نشان می دهد که قرص ها، برای بسیاری از زنان می تواند افسردگی را کاهش دهد.

5. رباط قوی تر :

ظاهرا قرص های کنترل باردای با موارد آسیب زانو مرتبط هستند. محققانی که این ارتباط را پیدا کرده اند، آن را با قرص ضد بارداری مرتبط می دانند که - اگرخیلی بالا باشد- ممکن است رباط های زنان جوان را تضعیف کند.

6. عوارض نادر منجر به کم خونی:

مطالعات نشان می دهد که ارتباط بین استفاده از داروهای ضد بارداری و کم خونی کم است محققان معتقدند، احتمالا، چون قرص می تواند سطح آهن و هموگلوبین مولکول پروتئین را در جریان خون افزایش دهد، کم خونی کاهش می یابد.

کاهش کم خونی

بهبود کم خونی با مصرف قرص ضد بارداری

7. درد کمتر در طول رابطه جنسی:

در برخی موارد، روی آوردن به قرص می تواند ریلکسیشن واژینال را افزایش دهد و در نتیجه، مقاربت را بسیار راحت تر می کند - مخصوصا اگر قبل از روی آوردن به قرص این ریلکسشن را تجربه نکرده باشند.

8. شانس بارداری را بسیار کاهش می دهد:

به یاد داشته باشید که این یکی از این انواع روش های جلوگیری از باداری است.

چه کسانی نباید قرص ال دی و جلوگیری از بارداری مصرف کنن؟

 • خانم های باردار
 • مبتلا به چاقی زیاد
 • سیگاری های بالاتر از 35 سال،یا افرادی که در سال گذشته سیگار را ترک کرده اند و بیش از 35 سال دارند .
 • مبتلایان ترومبوز، سکته مغزی، یا مشکل قلبی بوده اند و یا قبل از 45 سالگی لخته خونی داشته اند.
 • مصرف کننده های داروهای خاص
 • زنانی که دارای میگرن شدید هستند.
 • هر فردی که سرطان سینه ، دیابت ، بیماری کبد یا کیسه صفرایی داشته اند.

موراد نگران کننده بعد از مصرف قرص ضد بارداری

 عوارضی که اگر بعد از مصرف قرص ضد بارداری شاهد بودید باید یک پزشک مراجعه کنید:

 • درد سینه، تنگی نفس یا هر دو
 • تورم یا درد در پاها و ران ها
 • سردرد شدید
 • مشکلات چشمی ،مانند تاری چشم و یا از دست دادن بینایی
 • درد شکم یا درد بطنی شکمی
 • قرمزی، تورم یا درد در ساق پا یا ران پا که آنها ،ممکن است حتی شرایط جدی تری را نشان دهند.

مصرف بلند مدت قرص ضد بارداری

درد در ساق پا از عوارض مصرف قرص ضد بارداری

 عوارضی که بر اثر مصرف بلند مدت از قرص های ضد بارداری بروز می کند

سرطان سینه:

به نظر می رسد، احتمال بیشتری برای ابتلا به سرطان سینه در زنانی که اخیرا از قرص ضد بارداری استفاده می کنند، وجود دارد به ویژه افرادی که در طول سال های نوجوانی خود، شروع به استفاده از آن کرده اند.

با این حال، خطر ابتلا به این مشکلات، در افرادی که 10 سال از این قرص ها استفاده نکرده اند، مساوی با افرادی است که هرگز از این قرص ها استفاده نکرده اند. عوامل دیگر نیز ،میتوانند نقش هایی را ایفا کنند، مانند سن زن در شروع بلوغ و یائسگی، سن او در اولین بارداری و اینکه آیا او قبلا صاحب فرزندی بوده است یا نه.

 سرطان دهانه رحم:

استفاده طولانی مدت از این قرص ها، به علت خطر بالای سرطان دهانه رحم، در مقایسه با افرادی که از آن استفاده نکرده اند، مرتبط است با این حال، انواع سرطان دهانه رحم ها، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. اینکه آیا HPV، با استفاده از قرص های ضد بارداری مرتبط است یا نه، هنوز معلوم است و تایید نشده است. 

خطر سرطان:

هورمونهای زنانه ،که به طور طبیعی وجود دارند، مانند استروژن، بر خطر ابتلا به انواع سرطان تأثیر می گذارند بنابراین ،ممکن است که استفاده از یک روش و قرص های مبتنی بر هورمون ها، همین اثر مشابه را داشته باشند. 

مصرف بلند مدت قرص ضدبارداری

احتمال ابتلا به انواع سرطان با استفاده بلند مدت از قرص های ضد بارداری

سرطان تخمدان و آندومتر:

این خطر، در میان زنانی که از این قرص ها استفاده می کنند، بسیار کم است . 

سرطان کبد:

قرص های پیشگیری از بارداری ، با افزایش احتمال تومور خوش خیم کبدی ارتباط دارد، اما به ندرت سرطان اتفاق می افتد برخی مطالعات ،پیشنهاد کرده اند که خطر ابتلا به سرطان کبد بعد از استفاده حداقل 5 سال از قرص های ضد بارداری بیشتر می شود، اما مطالعات دیگر نتایج مشابهی را نشان نمی دهند.

مشکلات قلبی و عروقی:

قرص های ترکیبی ،می تواند باعث کمی افزایش ریسک در بیماری های قلبی عروقی ،مانند؛ حمله قلبی، سکته مغزی و لخته شدن خون شود همه اینها می تواند مرگبار باشند. این خطرات، در برخی از قرص ها بیشتر است یک پزشک، می تواند در گزینه های مناسبی ،مشاوره بدهد.

هر فردی که فشار خون بالا یا سابقه شخصی یا خانوادگی از لخته خون، حمله قلبی یا سکته مغزی دارند، باید برای استفاده از این روش و قرص ها با پزشک خود مشورت کنند.

قرص ضدبارداری ، تاثیرات مخرب و خطرناک قرص ضدبارداری یا ld

عوارض قرص های “قرص ضدبارداری” و جایگزین برای آنها
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 2762
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / آ
این مطلب مفید بود ؟ 2550 212
نظر کاربران
عاطفه

عاطفه

مادر من برای عقب انداختن پریود، 15 روز این قرص را مصرف کرد. سنش 47 سال است. دچار گرفتگی عروق مغز و خونریزی و ایجاد لخته در مغز شد. دکتر های بیمارستان به اتفاق مصرف این دارو رو دلیل اصلی این عارضه دونستند. خواهش میکنم برای حفظ جونتون از این قرص استفاده نکنید.

پاسخ دادن 177 58
Azar

Azar

باسلام.اگر پزشکی هست که جواب منو بده ممنون میشم.من 10 ساله ld میخورم.پسرم 10 ساله است.شکمم خیلی بزرگ شده و مشکلات معده پیدا کردم و اینکه دوره پریودم خیلی کوتاه شده.40 ساله هستم.این ماه قرص راکنار گذاشتم و نمیخواهم دیگه بخورم.ولی حس سنگینی شدیدی توی شکمم دارم و یک درد زیرشکمی.نمیدونم دلیلش چیه؟ونیاز به پیگیری هست؟

پاسخ دادن 298 94
مریم

مریم

ببخشید من پریودیم نامنظه دکترم نرفتم با اطلاعاتی ک پیدا کردم حدس میرنم ک کیست دارم میتونم ازین قرص استفاده کنم ایا خوب میکنه؟

پاسخ دادن 134 38
پزشک

پزشک

به هیچ وجه بدون نظر پزشک متخصص این دارو را مصرف نکنید.

پاسخ دادن 30 21
زهرا

زهرا

هر موقع این قرصو میخورم حس مرگ بهم دست میده

پاسخ دادن 85 28
نارین

نارین

دقیقا الان من این حس رو دارم

پاسخ دادن 22 11
Rəəna

Rəəna

منم همین حس رو دارم دقیقا الان دارم استفاده میکنم سرگیجه داره منو میکشه

پاسخ دادن 6 0
سونی

سونی

من الان اولین باره این قرص hd رو میخورم برای اینکه چندروز قاعدگیم عقب میفته اما الان یه مشکوکم که نکنه باردار باشم حالمم به شدت بده میگم شما عوارض این قرص رو واسه خانم باردار میدونید

پاسخ دادن 28 16
يگانه

يگانه

اين عاديه شبا موقع خواب بخور حالت بد نشع

پاسخ دادن 10 6
تا

تا

سلام من نزدیک به سه سال قرص ldخوردم الان نزدیک به یازده ماه کنار گذاشتم ولی باردار نشدم میترسم نشم یعنی ممکنه بخاطر قرص باشه؟

پاسخ دادن 84 51
 Ms

Ms

خیلی قرص خوبیه من که هیچ کدوم از این عوارض رو نداشتم

پاسخ دادن 42 21
سارا

سارا

چون همه عوارضشو روی یک نفر که نشون نمیده.بعضیام هستن مثل شما که اصلا عوارضش روی اونها ایجاد نمیشه

پاسخ دادن 28 11
هیج

هیج

هیچ قرصی بدون عوارض نیس

پاسخ دادن 1 1
بهار

بهار

سلام من بعلت خوردن نامرتب قرصهای جلوگیری LDپریود نامنظم داشتم.درست بعد از اخرین پریود باز شروع به خوردن قرصها کردم تا یک هفته و خوردنشون رو قطع کردم..بعد دچار علایم پریود شدم ولی در حد لکه بینی..ایا این دراثر اینه که ی هفته از پریود قبلم میگذشته و قرصا اختلال ایجاد کردند؟

پاسخ دادن 57 35
جناب دکتر

جناب دکتر

خوردن این قرص خودکشیه محضه تو رو خدا نخورید به خودتون رحم کنید

پاسخ دادن 30 28
نارین

نارین

۲۶ سالمه بعلت عقب انداختن پریودم خودسر بدون مراجعه پزشک قرص ال دی به مدت ۵ روز موقع خواب مصرف کردم از روز اول حالت تهوع بهم دست داد و معده درد شدید با سردرد و کمر درد گرفتم

پاسخ دادن 59 32
مریم

مریم

من سالهاست که در ماه رجب وماه رمضان ازین قرصها استفاده میکنم وتابحال شکر خدا هیچ مشکلی برایم پیش نیامده

پاسخ دادن 28 35
شیما

شیما

سلام من 4سال به طور پی در پی قرص اچ دی مصرف کردم پریودیم الان کاملا که نه ولی خیلی نامرتب شده میشه کمکم کنید خیلی نگرانم ازدواج کردم ممکنه رو باردار بودنم تاثیر منفی بذاره ؟5

پاسخ دادن 27 31
تورو.خدا د جواب بدین

تورو.خدا د جواب بدین

سلام من باکره هستم و تنبلی تخمدان دارم و یه رابطه مشکوک داشتم یک ساعت بعدش لونژیل دو عدد و ۱۲ساعت بعد نیز دو عددخوردم ۱۳روز بعد پریود شدم ماه بعدش نیز پریودم به وقتش بود و درد شدیدی داشتم روز چهارم شروع.به مصرف قرص ld به خاطر کیستم کردم دو روز خوردم و دوروزش را یادم رفت که بلافاصله پریود شدم.پریود هام کاملن و لکه بینی نیس.الان هم به شدت حالت تهوع دارم استفراغ میکنم و یبوست هم هستم.دکتر میترسم برم که خدای نکرده حامله باشم.ایا امکان بارداری با ایت شرایطم وجود دارد؟؟؟تورو خدا زودتر جواب بدین

پاسخ دادن 134 64
ماعده

ماعده

در جواب اون عزیزی که گفته بود احتمال داره حامله اس و میترسه بره دکتر باید بگم که نخیر شما حامله نیستی من با مادرم که دکتر زنان هستن صحبت کردم و گفتن که احتمال حاملگی 0 درصده نگران نباش عزیزم

پاسخ دادن 23 16
ثبا

ثبا

سلام ،میشه توروخدا بپرسین که این عوارض لعنتی و چکارکنیم .نمیدونم چیکارکنم ،منم کیست دارم ،و باید مصرف کنم اما اصلا بهم نمیسازه ..هم شبا میخورم هم با کلی آب اما فقط تا دوساع ت خوبم ،بعدش تاصب استفراغ شدید دارم و معده درد شدید ، دیگه نمیخورم ،پریود هم نمیشم ،،جایگزینی داره ،،،کسی اطلاع داره لطفا کمکم. کنه....

پاسخ دادن 9 6
انی

انی

عزیزم منم کیست دارم و دکتر این قرصو تجویز کرد اما بهم اصلا نمیساخت تا اینکه یه نوع ال دیـدیگه پیدا کردم که خیلی بهتره و شبا میخورم و میخوابم دیگه هیچ مشکلیـندارم.همه داروخونه ها دارن برو بگو ال دی سبز رنگ میخوای,هم قرصه سبزه هم جلدش

پاسخ دادن 5 3
hana

hana

جایگزینش قرص خارجی یاسمین هست قیمتش 50هزار تمنه حالت تهوع و سر درد هم نمیاره خودم استفاده کردم اما زیر نظر پزشک

پاسخ دادن 7 4
بهار

بهار

با سلام شما باید این قرص را همراه با ویتامین ب ۶مصرف کنید دیگر هیچ حالت بدی ب شما دست نمیدهد امتحان کنیدحتما. تاده روز این کلرراانجام دهید بعد قرص ال دی راتنهااستفاده کنید دیگرهیچ حالتی ندارید چون بدنتون بهش عادت کرده.

پاسخ دادن 3 8
اقدس

اقدس

منم الان که سه شکم زایدم هنوز توهم باکره بودن رو دارم حالا کمی صبر کن اگه شکمت بزرگ شد شاید حامله باشی اگه نه که نیستی

پاسخ دادن 22 19
سعید

سعید

اره عزیزم مبارکه به دنبال سیسمونی خوشگل باش

پاسخ دادن 0 1
۰۰۰

۰۰۰

اگه تا ۵ روز بعد رابطه مشکوک قرص اورژانس بخوره تقریبا یک هفته ده روز بعدش پریودمیشی......خب یه آزمایش بده راحت بشی مطمین ترین راه

پاسخ دادن 0 1
فرحناز

فرحناز

چه خوب که دلداری میدید

پاسخ دادن 19 10
شیوا

شیوا

آیا با قطع این قرصها عوارضش هم ازبین میره

پاسخ دادن 75 23
نازی

نازی

سلام من به صورت خودسرانه دوماهه که LD میخورم قبلا هم موقعی که متاهل بودم به مدت یکسال مصرف کردم پریود هام خیلی منظمه حتی ساعتش و هیچ دردی نداشتم اما از پنجمین روز پریود صورتم جوش های خیلی ریز میزد مخصوصا تو قسمت پیشانی و چانه به خاطر همین شروع به مصرف این قرص کردم تاثیر گذاشته و جوشهام کم شده آیا کارم اشتباهه که قرص میخورم؟؟

پاسخ دادن 21 15
ناشناس

ناشناس

باسلام چرا قبلا میگفتین قرص ال دی خوبه والان بدشده

پاسخ دادن 22 15
eli

eli

سلام من قبلاقرص ال دی مصرف میکردم ویک ماهه بعدازپریودیم قطع کردم امابعددوروز تاالان لک بینی دارم دکترهم رفتم قرص داده خوب نشدم.به نظرتون دوباره مصرف کنم خسته شدم ازلک بینی

پاسخ دادن 7 5
navideh

navideh

من تازه عروسی کردم حدود ده روزه شروع کردم به مصرف قرص LD از وقتی که این قرص رو میخورم هم حالت تهوع هم استفراغ هم شکم دردشدید دارم به نظرتون قطع کنم مصرف این قرص رو یا در دوره مصرف بعدی این عوارض تموم میشه ؟؟؟

پاسخ دادن 50 21
 الهه

الهه

باعرض سلام و خسته نباشید .ببخشید من چنذروز دیگه سفر زیارتی دارم و میخوام به مدت تقریبا ۱۰ روز قرص ال دی بخورم درضمن مجرد هستم میخواستم بپرسم ایا ضرر داره برام یا نه؟

پاسخ دادن 82 41
نسرین

نسرین

آیا خوردن ldدو بسته پشت سر هم برای پریود و لکه بینی نداشتن صحیح است؟

پاسخ دادن 29 18
سحر

سحر

سلام من قرص ال دی روز های آخر پریودیم مصرف کردم و سرگیجه و معده درد و تاری دیدو حالت تهوع دارم لطفا لطفا بگید تا کی این عوارض تموم میشه

پاسخ دادن 12 5
سمانه

سمانه

باسلام من بعد از ازدواجم به مدت یکسال و نیم شروع کردم به خوردن قرصهای ال دی اما بعد از این مدت دیگه قرص نخوردم اما الان پریودیام خیلی با تاخیر هستن و عقب میندازم و پریودیام همراه با درد هستن لطفا منو راهنمایی کنید

پاسخ دادن 15 15
ناشناس

ناشناس

من چهار ساله میخورم اما یک سال اخیر به شدت تهوع،سردرد،کمردرد،بی حس شدن ،که میرم و سرم میزنم.حالا میخام ترکش کنم

پاسخ دادن 8 15
اقدس

اقدس

آفرین کار خوبیه منم رفتم کمپ ترک کردم حالا به زندگی برگشتم ریگه شوهرمو کتک نمی زنم و با بچه هام مهربونم

پاسخ دادن 17 31
سحر

سحر

سلام منم 3عدد قرص الکی روز های آخر پریودیم مصرف کردم و همین علائمو دارم حالت تهوع و استفراغ و اسهال و تاری دید تا کی این علائم تموم میشه .لطفا بگید ممنون میشم

پاسخ دادن 3 5
زینب

زینب

سلام من دو ساله که با مشورت پزشک که گفت شیش ماه قرص مصرف کن 6ماه ب روش دیگ جلوگیری کن,قرص ال دی مصرف کردم امروز ب طرز فجیحی حالت تهوع وسردرد گرفتم.این عوارض ال دی هستش؟و درمانی داره یا نه؟اگه مصرف قرص رو قطع کنم عوارض متوقف میشه یانه؟

پاسخ دادن 15 14
سوگل

سوگل

سلام من خودسرانه پنج قرص ال دی خوردم و قطعکردم بعد دو هفته ترشحات آبکی داشتم هنوزم قط نشده مشکل چیه؟؟مجرد هستم

پاسخ دادن 22 17
زهرا

زهرا

سلام من بچه شیر میدم ازچه قرص جلوگیری استفاده کنم که برای بچم ضررنداره

پاسخ دادن 7 7
نفس

نفس

به نظر من بهترين روش جلوگيري كاندوم هست. هرچه از قرص استفاده نكنيد بهتره. مخصوصا قرص هاي اورزانسي كه وحشتناكه و خدايي نكرده باعث بارداري خارج از رحم ميشه كه ممكنه مجبور بشن رحم رو كاملا بيرون بيارن.خواهشا خيلي مواظب باشيد

پاسخ دادن 7 7
نفس

نفس

سلام. مادرشوهر من مدت طولاني از اين قرص استفاده كرده والان نه تنها لكه بيني داره بلكه ميل جنسي رو هم از دست داده و دچار مشكل شده.اونم تو سن 43سالگي.

پاسخ دادن 5 8
حسین

حسین

درود.دختر من بخاطر دل دردباتجویز متخصص شش ماه این قرصرا مصرف کرد بخاطر نوسانات هورمونی.الان سرگیجه.تاری دید.بی حوصله گی.تهوع.و روح و روان همه رو بهم ریخته.الان هفت روزه که نمیخوره.وب جاش متفکرین بجاش بهش دادند.بهم بگید برای اون عوارض چکارکنم.

پاسخ دادن 5 11
زهرا

زهرا

من مدت زیادی از این قرص دارم استفاده میکنم زمان مسافرت و در ماه مبارک رمضان تا حالا هیچگونه مشکلی نداشتم نه حالت تهوع ، نه چاقی 45 سالمه وزنم 52 کیلوگرمه .اتفاقا دکترا میگن خوردن این قرص از سرطان رحم جلوگیری میکنه

پاسخ دادن 9 3
Nabid

Nabid

منم همینطور تاالان هیچ مشکلی واسم پیش نیومده ..برروی بدن بعضی افراد عوارضشونشون نمیده این قرص

پاسخ دادن 3 4
آوا

آوا

سلام من یک ماهه ازدواج کردم. ولی دو روزه از ناحیه رحم و داخلش موقع نزدیکی سوزش شدید دارم طوری که احساس درد شدیدی در حد مرگ دارم. مدت 4روزه که ال دی مصرف میکنم ممکنه علتش مصرف این قرص باشه؟

پاسخ دادن 7 7
پریسا

پریسا

عزیزم به دکتر مراجعه کن شاید عفونت داشته باشی که بهت کلوتریمازول و قرص تجویز میکنه اگه خیلی حاد نباشه

پاسخ دادن 2 3
ر.ر

ر.ر

سلام من۲۲ ساله هستم وهر ماه فقط ۲عددقرص ال دی را یه جا میخورم وچند روز بعدش پریود میشم،پریودهای نامنظم داشتم برای نظم پریودم این کارو میکنم آیا باوجود اینکه در ماه فقط۲تا مصرف میکنم بازهم عوارض منفی خواهد داشت؟

پاسخ دادن 13 18
زینب

زینب

با سلام،از وقتی این قرص و شروع کردم به خوردن،از زیر شکمم تا پاهام درد شدید دارم میخواستم بدونم عوارض این دارو میتونه باشه؟

پاسخ دادن 10 8
فرحناز

فرحناز

سلام من روز پنجم پریودم قرص ال دی خوردم که پریودم قطع بشه و قطع هم شد ولی بعد از سه روز دوباره پریود شدم ولی خونریزیم شدیده. لطفا راهنماییم کنید چکار کنم قطع بشه که لازم به خوردن ال دی نباشه تا فردا خوب بشم

پاسخ دادن 20 18
مريم

مريم

سلام من 39سالمه 9ساله كه قرص استفاده ميكنم سردردهاى هفته اى خييييلى شديددارم طورى كه اونقدر كلوموفشارميدم تاخفه ميشم همه اقوام ازجشمام متوجه ميشن كه من سردرددارم همسرمم خودش أقدام نميكنه فقط ميكه قرصونخورولى من ميترسم بارداربشم لطفاراهنماييم كنيد همين الانم ازسردردودرد سرشونه دارم ميميرم ممنون

پاسخ دادن 6 8
مرضیه

مرضیه

دوستی که گفتین سردرد دارین.
روش پیشگیری از بارداریتون رو عوض کنید،سردرد یکی از عوارض قرص ال دی هست.

پاسخ دادن 3 0
سمیه

سمیه

سلام من دوماه خودسرانه ال دي ميخورم ماه اول خوب بودولي ازماه دوم سردردشديدسرگیجه دوبینی دارم ایاممکنه عوارض قرص باشه .الان خودسرانه قطع کردم ممکنه خطرناک باشه؟

پاسخ دادن 7 1
mina

mina

با سلام و خسته نباشین 24 سالمه و متاهلم حدود 3 سال پیش دچار نامنظمی در زمان پریددم شدم با مراجعه به پزشک انجام شونوگرافی متوجه شدم کیست تخمدان دارم و تحویز پزشکم قرص ال دی در 3 دوره بود بعد مصرف پریودم منظم شد بعد 1 سال دوباره همان علایم به وجود امد بازم به پزشک مراجعه کردم بازم کیست تخمدان بود بازم قرص ال دی و باز هم منظم شدن پریودم الان دوباره دوچاره همون علایم شدم میخواستم بدونم مصرف اینجوری قرص ال دی رویه بارداریم تاثیر داره و اینکه تخمدانم کیست سازه ایا؟

پاسخ دادن 11 6
اعظم سیمیاری

اعظم سیمیاری

سلام من ١٠ سال ال دی خوردم الان یك ساله نمیخورم همه اش لك بینی دارم ۴١سالمه این ماه دوبار پریود شدم دكتر میگه رحمت سرد شده نمیخواهم دیگه بخورم دكتر میگه كورتاژ تشخیصی بكن ولی اگه بكنم زودیایسه میشم نمیخواهم در ضمن من ورزش زیاد میكنمدكتر میگه از اینم میشه.چه كار كنم.ممنون

پاسخ دادن 10 6
سمانه

سمانه

با سلام. منم همین مشکل داشتم. سریع رفتم دکتر. گفت رحمت نازک شده. دارو دادن .

پاسخ دادن 3 0
ساحل

ساحل

آیا مصرف قرص Ld در دراز مدت مثلا ۱۰ سال باعث نازایی میشه؟ الان ۲ ساله خیلی کم پریود میشم مثلا دو روز چند قطره این یعنی خوبه یا بد جواب اینم بدید مرسی

پاسخ دادن 20 14
پ

پ

سلام‌من ۲۳ سالمه ی مدته ک داعم از این قرص استفاده می کنم الان تمام سفیدی چشمم زرد شده باید چ کار کنم لطفا راهنماییم کنین

پاسخ دادن 6 6
ناشناس

ناشناس

از عوارض مصرف این قرص میتونه یرقان و زردی باشه بخاطر تاثیراتی که رو کبد داره. حتما آزمایش و سونو برای کبد انجام بدین

پاسخ دادن 5 1
مرضیه

مرضیه

سلام.
من قراره چند روز دیگه برم مشهد.
با ماما مشورت کردم
گفت باید قرص ال دی رو یه هفته قبل از پریودی بخورم که پریودیم عقب بیفته.
ولی من ۳روز قبلش خوردم.فردا تاریخ پریودیمه.
همیشه با مصرف این قرص حالت تهوع بهم دست میداد.ماما بهم گفت یک ساعت قبلش قرص حالت تهوع بخورم.
الان بین دو قفسه سینه م درد میکنه.
ممکنه از عوارض ال دی باشه؟

پاسخ دادن 4 8
مریم

مریم

سلام من دو ساله قرص ال دی میخورم اما این دو ماه پریود نشدم تست بارداری هم انجام دادم منفی بود لطفا راهنمای کنید

پاسخ دادن 7 5
الی

الی

من حساسیت پوستی دارم...این ماه چون کیست داشتم دکتر برام ld تجویز کردن.برای دو دوره...ولی احساس میکنم حساسیتم رو تشدید کرده.ممکنه واقعا از عوارض این قرص باشه؟؟

پاسخ دادن 5 5
ناشناس

ناشناس

با سلام خسته نباشی .‌‌‌ خواهر حدود ۲۰سال دارم ک مدتی کوتاه قرص راکوتان مصرف میکنه ب تازگی دکتر قرص LDتجویز کرده.بدون سابقه بیماری تشنج کرد اما تمامی آزمایشات خوبن.طول این دو روز سر ساعت مشخص تشنج داشته.گفتن از قرص LDهسته میشه راهنمایی کنین ممنون

پاسخ دادن 5 3
مینا

مینا

سلام وخسته نباشید من یه کیست 30میلیمتری داشتم که دکتربرام ldبه مدت دوماه تجویزکردن الان بسته اول روشروع کردم و15قاعدگیمه ازدیروزدچارلکه بینی شدیدشدم دلیلش چی میتونه باشه؟

پاسخ دادن 3 7
فاطمه

فاطمه

من در یک ماه دوبار پریود میشم . بین پانزده تا شانزده روز طول می کشد.

پاسخ دادن 13 7
سارا

سارا

با سلام.من کلا از قرص ال دی در طی 1 سال15 عدد استفاده کردم آیا ممکنه عوارض اون رو من اثر بزاره؟؟

پاسخ دادن 4 1
نازنین

نازنین

خیر به هیچ وجه

پاسخ دادن 1 2
مامان امین

مامان امین

خواهش میکنم این قرص و مصرف نکنید دختر عمه من دو روز پیش به خاطر مصرف این قرص یکدفه گفت نفسم داره قطع میشه و خونریزی مغزی کرد و طی 24 ساعت از دنیا رفت از دکترش پرسیدیم گفت خیلی از خانما به خاطر این قرص دارن جونشون از دست میدن اما کسی صداش در نمیاد

پاسخ دادن 11 7
Mania

Mania

سلام....من شنیدم که قرص ال دی برای جلوگیری از ریزش مو و رشد دوباره مو میشه اگه بریزم تو شامپو و استفاده کنم موردی نداره؟عوارضی نداره؟

پاسخ دادن 11 9
شراره

شراره

سلام شراره هستم من یکسال قرص ال دی میخورم ولی عوارضی ندیدم میخوام قطعش کنم به نظرتون قطعش کنم یا ادامه بدم قرص خوردنو

پاسخ دادن 3 7
فاطمه

فاطمه

قرصهای ld الام مثل قدیم نیست ترکیبشو عوض کردند.بشدت عوارض میده تو رو خدا مصرف نکنید

پاسخ دادن 1 1
زهرا

زهرا

سلام. حدودا شش ماه میشه ک ال دی استفاده میکنم. بجه شیر میدم و ۲۴ سالمه. هیچ علائم منفی ندارم. هییییییچ. از پایان پریودیم شروع ب خوردن میکنم تا تموم شه قرصا. یک روز بعد از اتمام قرصا پریود میشم درد خیلی کمی دارم. اخر شب و با شکم سیر بخورین.البته احتمال داره بذارمش کنار. ممنون.

پاسخ دادن 3 2
فاطمه

فاطمه

سلام من دخترم 8ماهه هست قرص ال دی میخورم از وقتی قرص ها رو میخورم شیرم کم شده چی کار کنم

پاسخ دادن 4 2
زکیه بانو

زکیه بانو

عزیزم رازیانه استفاده کن منم استفاده میکنم شیرم بهترشده

پاسخ دادن 1 0
مریم

مریم

مصرف هر دارویی میتونه عوارض داشته باشه ربطی نداره که یک عارضه شامل حال همه بشه من به دلیل کیست بزرگ تخمدان دکتر برام تجویز کردن الحمدلله هم خوب شدم و نتیجه مثبت گرفتم پس باید دید برای چه موردی تجویز میشه

پاسخ دادن 3 1
سما

سما

من حدود 5 ساله قرص ال دی میخورم.اخیرا متوجه شدم وقتی قرص میخورم شدیدا عصبی میشم.یه هفته ای که نباید بخورم حالم عادیه.یعنی ال دی رو اعصابم تاثیر میذاره؟

پاسخ دادن 8 5
سلام من ماري هستم

سلام من ماري هستم

ميخاستم بپرسم كه من از اين دارو لعنتي در يك شب چهار دانه را خوردم شب بعدي پنج دانه رو يك دفعه ني چندين دفعه اين كار رو كردم براي رحمم كدام ضرري نداره ميشه در اينده حامله بشم تورو خدا يك كسي برام بگين

پاسخ دادن 3 0
نازنین

نازنین

عزیزم مصرف اتفاقی و دوسه بار هیچ تاثیری نداره این قرص روی بعضی از افراد و اونم اگر طولانی مدت باشه اثر میزاره و از طرفی رو همشون تاثیر منفی نداره بلکه میتونه تاثیر مثبتم رو افرادی داشته باشه برای بارداری شما هم هیچ جای نگرانی نیست این امواج منفی رو از خودتون دور کنید تا تاثیر نزاره پیروز باشید

پاسخ دادن 0 0
سرور

سرور

سلام من تقریبا2ساله از این قرصا استفاده میکنم بخاطر ریزش مویی ک دارم دکتر گفت ک قطعشون کنم ولی الان2ناه پریونسدم آزمایشم دادم باردارنیستم

پاسخ دادن 2 3
ل

ل

توروخداجوابمو بدین دختر4سالم 1عدد قرص ال دی خورده مشکلی خدای نکرده پیش نمیاد براش

پاسخ دادن 4 0
tik tak

tik tak

بهتره پیش یه دکتر برید و از اون سوال کنید

پاسخ دادن 6 4
سپیده

سپیده

سلام ببخشید من بعد از ۶ ماه مصرف دچار بیماری یرقان شدم متاسفانه دکترم انزیمای کبد منو چک نکردعوارض این دارو چ مدت ازبین میره و ی سوال دیگه کسی ک کبد چرب داره این دارو براش مضره؟؟میخوام بفهمم ک چرا بدنم ب قرص واکنش منفی نشون داده

پاسخ دادن 3 1
مریم

مریم

سلام من قرص نمیتونم بخورم میخورم خیلی غیر طبیعی چاق میشن . الان امپول زدم یک ماه ماهیانم ۵ روزه بود الان روز ۸ ام هستم ولی پاک نشدم ؟؟؟؟ دوستم زده ۶ ماه خون ریزی داشته میترسم اونجوری بشم راهی هست برای درمان ؟؟؟؟ راه دیگه جلو گیری چیه ؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

سلام.قرص ال دی راچجوری مصرف کنیم ازروزاول یادوم.پریودی که خون قط بشه ممنون میشم سریع جواب بدین

پاسخ دادن 3 3
اسرا

اسرا

سلام من ۶ساله قرص میخورن الان دوماهه خون ریزی قاعدگی خیلی کم شده دکتر گفته مال قرصه روپوست واعصابمم تاثیر گذاشته میخوام کنار بذارم شما هم مصرف نکنید

پاسخ دادن 1 2
سمیرا

سمیرا

سلام. توروخدا کمکم کنید. من چهار روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم ولی نشدید و دخول نداشتیم وقتی منی خارج شد یک قطره بغل پام ربخت مطمین نیستیم ک ب واژن خورده یا ن. من قرص اضطراری استفاده کردم فردای اون روز. امروز دیدم ی ترشحاتی ازم اومده وقت پریودمم نیست. ی مایع تقریبا بیرنگ. میشه کمکم کنید؟

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

اولا احتمالش خیلی کمه که به واژن برسه چون میگین بغل پاتون ریخته شده دوما هم اگه شک دارین بعد چند روز آزمایش بدین.ولی مطمن باشین منفی میشه.

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

سلام آیا بعد از خوردن دوره دوم قرص اچ دی نیاز هست بازم مصرف بشه

پاسخ دادن 1 2
مژگان

مژگان

سلام.من ۲۲سالمه.مجردم.پریودیم نامنظم بود.دکتر واسم قرص ال دی نوشت.الان ماهه دومه ک دارم میخورم.ولی نمیدونم چرا سینه هام درد میکنه.توروخدا راهنمایین کنین.خطرناک نباشه یه وقت

پاسخ دادن 10 7
سارا

سارا

سلام من به خاطر داشتن کیست تخمدان مجبور به مصرف قرص ال دی هستم با توجه به اینکه باعث سکته مغزی می شود آیا می توانم روزه نگیرم؟

پاسخ دادن 4 5
ناشناس

ناشناس

سلام من 3سال ازدواج کردم ب مدت 6ماه ک از این قرص استفاده میکنم میخوام از این ب بعد نخورم چون همه میگن نابار وری میاره .من واقعا هیچ مشکلی با خوردن این قرص ها برام پیش نیومد فقط چون میگن باعث ناباروری میشه میترسم من الان 20سالمه ب نظرتون ضرر داره ؟اگه پاسخ بدین ممنون میشم

پاسخ دادن 4 0
مهتا

مهتا

من روزپنجم پریودی 1عدد ال دی خوردم اما پشیمون شدم و دیگه نمیخوام بخورم آیا عوارضی داره؟لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دادن 0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

سلام باخانمم رابطه داشتیم و برای پیشگیری از رابطه 8قرص ال دی رو درطول دوروز مصرف کرد،چندروز اول فقط لکه خون بود وکمی سوزش،الان بعد از یک هفته دچار سوزش شدید وخونریزی زیاد هستش،نگرانم، چیکار باید بکنیم؟ ممنون میشم کمکمون کنید. در ضمن تازه اردواج کردیم

پاسخ دادن 3 0
زینب

زینب

سلام دکتر من 2ماه بخاطر رفتن به مشهد از عادت ماهیانم با قرص ال دی جلوگیری گردم یعنی 2ماه پریود نشدم بعد کل بدنم حس سوزن سوزن شدن پیدا کرده تورو خدا بگین راه درمانش چیه خیلی عذاب میکشم

پاسخ دادن 2 2
fateme

fateme

سلام.من بخاطر یه سفر مهم کاری و فرار از درد پریودی دیروز تو همون ساعات اول شروع پریودم دوتا ال دی همزمان با دو تا ترانگزامیک اسید خوردم که پریود نشم.امروز هنوز پریود نشدم ولی زیر شکمم درد داره.با توجه به حال شدیدأ بد من تو پریودی و اهمیت این مصاحبه پیشنهاد شما چیه؟

پاسخ دادن 2 0
 M.M

M.M

سلام من یک ساله که ازدواج کردم و تو این مدت اصلا قرص ال دی نخودم .میخوام شروع کنم چون پریودیم نامنظم هست و هم لاغرم.روش دیگه ای برا جلوگیری از بارداری به جز ال دی و کاندوم هست؟بعد بستن لوله رحم خوبه یا نه چون بچه ندارم و سنم هم شانزده هست ؟

پاسخ دادن 2 0
مرضیه

مرضیه

سلام ببخشید شوهرم مدتی یواشکی قرص ال دی مصرف میکنه میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

پاسخ دادن 4 0
علی

علی

شایدب خاطربدنسازیه که اصلاخوب نیس وباعث میشه صفات زنانه پیدا کنه ینی عظله هاش کوچیک میشن وسینه هاش رشدمیکنن،وتومیل جنسی وقدرت باروری هم تاثیرمیذاره

پاسخ دادن 0 0
ستاره

ستاره

من چندسال پیش مشکل لخته درپابرام ایجادشدوشش ساله وارفارین مصرف میکنم اماالان چندروزه همراه وارفارین قرص ال دی مصرف میکنم تابتونم تمام ماه رمضان راروزه بگیرم لطفاراهنمایی کنیدمشکلی داره

پاسخ دادن 1 0
کریمی

کریمی

سلام دختر من ۹ماه ویار بد داشت...بعد از زایمام هنوز استفراق میکنه دلیلش چیه لطفا جوابمو بدیم.....گوارش هم رفته

پاسخ دادن 0 0
یلدا

یلدا

سلام مجرد هستم برای ماه رمضان میخواستم قرص ال دی مصرف کنم به مدت 14 روز در اینده بعد از ازدواج مشکلی پیش نمی اید ممنونم زود جواب بدید

پاسخ دادن 4 1
مریم

مریم

سلام دکتر جان ،من بعداز رابطه وبخاطر اینکه اصلن نمیخوام باردار بشم قرص اورژانسی مصرف کردم(قبلش روش جلوگیریمون کاندوم بود) و بعد از اون هرشب ال دی خوردم قصدم اینه که همین ماه فقط استفاده کنم ولی الان لکه بینی دارم و ترشح تیره رنگ قبلن اینجوری نبودم نمیدونم تا آخر قرصم رو ادامه بدم یا قطعش کنم سردر گمم راهنماییم کنید لطفن

پاسخ دادن 1 4
ب

ب

سلام من هم نزدیک سه ساله که میخورم مجبور هستم شکمم بیش از حد بزرگ شده وآرزوی مرگ دارم دیگه خسته شدم

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

سلام من به خاطر قطع نشدن خونریزیم ازروزنیمه شعبان قرص ال دی خوردم وهنوزم به خاطر ماه رمضان قطع نکردم الان دوروزه حالم بهم میخوره اسهال شدیدگرفتم ومعده ام شدیدادردمیکنه میخواستم بدونم اززیادخوردن قرص ال دی میتونه باشه

پاسخ دادن 0 0
فرشتع

فرشتع

سلام مصرف بیش از پنج سال خوردن قرص الدی جه تاثیری داره

پاسخ دادن 4 1
 رقیه

رقیه

سلام من ۱۷سالمه از وقتی ک برای اولین بار پریود شدم سه /چهار سالی میگذره بعد اولین پریود من دیگ عادت نشدم ب مدت یک سالو نیم بعدش ب دکتر مراجعه کردم ب مدت شش ماه ب من قرص ال دی دادن خوردم با خوردن قرصا با سر وقت عادت می شدم اما وقتی قرصا تموم شد باز عادت نشدم دوباره رفتم دکتر ی قرص جدید داد اونم خوردم سر وقت می شدم اما با تموم شدنش باز هم عادت نشدم ک تا الان دوباره دکتر نرفتم یکم میترسم اخه من اصن ب طور طبیعی عادت نمیشم همش با قرص دلیلشو می خوام بدونم !و اینک برای این دم مشکل ایجاد نکنه

پاسخ دادن 4 3
mari

mari

سلام من حدودا دوهفته هست به علت اینکه پریودم لکه بینی بود 12 روز طول کشیددکتر رفتم و گفت مشگل تخمدان نداری و برای تنظیمش بهم ال دی داد گفت تا یک ماه استفاده کن الان دوهفته هست کهاستفاده میکنم ولی الان چند روزه درد سینه چپ دارم چکار کنم قطع کنم یا برم دکتر؟در ضمن من دختر26 ساله ام...کمکم کنید دکتر

پاسخ دادن 0 0
 Fateme zahra

Fateme zahra

سلام عزیزم یکی از عوارض قرص های ال دی درد در سینه هاست

پاسخ دادن 1 3
زینب

زینب

روشتونوعوض کنیدواحتیاط کنید

پاسخ دادن 0 0
نازی

نازی

من قرص ال دی میخورم حالت تهوع میگیرم اسم یه قرص مشابه بهم میگید

پاسخ دادن 0 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف