غذاهای مقوی

غذاهای مقوی اما ناشناس

کد مطلب : 8244زمان مطالعه : 2 دقیقه
مواد غذایی بسیار مناسب و مقوی برای تمام رده های سنی و افرادی که رژیم های خواصی را دنبال می کنند را در این بخش از مجله سلامت نمناک به شما معرفی می کنیم.

غذاهای مقوی  اما ناشناس

 
بسیاری از سبزیجات و میوه ها هستند که برای سلامتی بسیار مفید هستند اما به دلیل ناآگاهی از آنها استفاده نمی کنیم در حالی که این مواد غذایی در درمان بسیاری از بیماری ها و حتی کاهش وزن نقش بسزایی دارند.
این مواد غذایی کدامند؟
 
شاهدانه:
از شاهدانه داستان ها ی بسیاری شنیده ایم که چقدر برای مردان مقوی است. شاهدانه می تواند به عنوان یک میان وعده عالی برای تمامی افراد و حتی بعد از ورزش پیشنهاد مناسبی است.
شاهدانه سرشار از امگا 3 است و از بروز انواع مشکلات و بیماری ها به خصوص مشکلات قلبی جلو گیری می کند.
شاهدانه در ساخت پروتئین های سازنده عضلات بسیار مفید است پس بعد از ورزش حتما شاهدانه بخورید.
 
گوشت لخم

فواید و مواد موجود در گوشت لخم 

 
 
گوشت لخم:
گوشت لخم به دلیل دارا بودن کولهسیستوکینین احساس سیری برای مدت طولانی تری را در انسان ایجاد می کند و تا ساعت ها بعد ا ز مصرف غذا گرسنه نخواهید شد.
بهتر است همراه گوشت لخم یا گوشت مرغ سبزیجات مصرف شود.
 
عدس:
در مفید بودن این حبوبات شکی نیست اما چرا اینقدر کم مصرف می شود؟ عدس سرشار از فیبر است و معده را پر می کند و احساس سیری ایجاد میکند. عدس رنگی یعنی عدس سیاه - قرمز یا نارنجی میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان دارد. عدس یک ماده غذایی فوقالعاده مفید برای مردان است و بهتر است همراه گوشت مصرف شود.
 
جلبک های دریایی:
به ندرت کسی از جلبک دریای استفاده می کند اما بهتر است بدانید که این جلبک ها سرشار از کلسیم و راهی برای استحکام و تقویت استخوان ها هستند.

غذاهای مقوی اما ناشناس

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
وبگردی