نمناک سرگرمیآیا میدانید 6 اتفاق عجیب که قبل از طوفان می افتد!
قبل از طوفان ، طوفان و گردباد
قبل از طوفان و گردباد ، در حالات درختان و حیوانات تغییراتی پدیدار می شود که در نوع خود عجیب است ،با این اتفاقات عجیب و غریب در طبیعت قبل از طوفان آشنا شوید.

اتفاقات عجیب و غریبی که قبل از طوفان در طبیعت رخ می دهد

حتی زمانی که نتوانید گزارش آب و هوایی را گوش کنید، طبیعت نشان می دهد که باران در راه است یا خیر ، این نشانه ها روشی برای پیش بینی طوفان در گذشته بوده است ؛ طبق آنچه در این قسمت از سرگرمی نمناک می خوانید حالات درختان و حیوانات تغییراتی قبل از پدیدار شدن طوفان و گردباد در خود دارند که در نوع خود عجیب است.

6 اتفاق عجیب و غریب در طبیعت قبل از طوفان

طوفان

حقایق شگفت انگیز درباره طوفان

تغییر برگهای درختان :

این داستان افراد قدیمی واقعا معتبر است. قبل از اینکه طوفان شروع شود، رطوبت معمولا بالا می رود که باعث می شود برگ درختان در پاییز خشک و بریزند . بدون سختی معمول، آن برگ ها می ریزد و باد آن ها را جابجا می کند.

حشرات بی حال می شوند :

هنگامی که فشار جوی قبل از باران افت می کند ، حشرات علاقه خود را در جفت گیری از دست می دهند. محققین به رفتار جفت گیری گونه های حشرات مختلف با حشرات موذی، شته ها و بیدها، نگاه کردند و هر سه گونه واکنش های مشابهی داشتند. وقتی احساس می کردند باران می بارد، ماده ها سیگنال های جفت گیری کمتری را ایجاد می کردند و نرها شدیدا به فرومون واکنش نشان نمی دهند. حشرات اگر به هم نزدیک می شدند رابطه جنسی برقرار می کردند، اما به سرعت آن را پایان می دهند به جای آنکه جفت گیری کاملی انجام دهند.

 قبل از طوفان

اتفاقاتی که در طبیعت قبل از طوفان می افتد

قبل از طوفان چه اتفاقاتی در طبیعت رخ می دهد

پرندگان ممکن است فرار کنند :

در سال 2013، دانشمندان در مورد مهاجرت چکاوک پرنده بال دار گیج شدند زمانی که پرندگان به طور ناگهانی از کوهستان های تنسی فرار کردند و هر کدام به صورت تکی نه دسته جمعی در حال سفر کردند . طوفانی در 560 مایل دورتر در جریان بود، اما ظاهرا چیزی وجود نداشت که بتواند آن ها را مطلع کند - سرعت باد، بارش، و فشار اتمسفر تغییر نکرده بود. پس از گذشت طوفان، پرندگان بازگشتند. محققان فکر می کنند که این پرندگان می توانند صداهایی را حس کنند که انسان ها قادر به شنیدن آن نیستند.

طوفان و گردباد

فرار پرندگان از اتفاقات قبل از طوفان و گردباد در طبیعت

تغییر بوی هوا :

این فقط توی کله شما نیست - قبل از اینکه باران شروع به باریدن کند بوی خاصی توی هوا می پیچد . آن بوی تازه که تشخیص می دهید از اوزون می آید. وقتی طوفان،نزدیک می شود مولکول های اوزون را به زمین نزدیک تر می کند،و به بینی می رسند.

اتفاقات عجیب در طبیعت قبل از طوفان

پیش بینی طوفان

پیش بینی طوفان توسط حیوانات 

زنبورها به شدت کار می کنند :

تحقیقات دانشگاه کشاورزی جیناکسی حاکی از آن است که زنبورهای عسل می تواند پیش بینی کند که چه زمانی باران می بارد غذا تهیه و درمواقع لزوم مصرف می کنند. دانشمندان 300 زنبور عسل را به مدت بیش از یک ماه کنترل کردند و چیز جالبی یافتند:روز قبل از باران، زنبورها بیشتر از حد معمول کار کردند، به احتمال زیاد به دنبال غذا بودند ، چون دوست نداشتند هنگام بارش باران آنجا را ترک کنند.

اتفاقات قبل از طوفان

عصبی شدن سگ ها از اتفاقات قبل از طوفان و گردباد در طبیعت

سگ ها عصبی می شوند:

اگر سگ از طوفان های صاعقه دار بترسد، ممکن است حتی قبل از شروع طوفان شروع به کار کند. دامپزشکان مشکوک هستند که سگ ها می توانند آب و هوا را پیش بینی کنند چون آن ها در فشار اتمسفر تغییر می کنند، صدای رعد و برق پایین را قبل از اینکه انسان ها بشنوند و الکتریسیته ساکن را احساس می کنند این تغییرات می توانند سگ ها را اعصبانی کنند و حیوان خانگی شما ممکن است زودتر از آنچه انتظار دارید ،خود را پنهان کند.

اتفاقات عجیب و غریب در طبیعت قبل از طوفان !

6 اتفاق عجیب که قبل از طوفان می افتد!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف