نمناک اخباراقتصاد وضعیت قیمت گوشت قرمز در ماه محرم
قیمت گوشت قرمز ، وضعیت بازار قیمت گوشت قرمز
رئیس شورای تامین دام کشور وضعیت قیمت گوشت قرمز در ماه محرم را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1398

وضعیت بازار گوشت قرمز

ایلنا: رئیس شورای تامین دام کشور گفت:با توجه به افزایش عرضه دام در پی انباشت در دامداری ها و توزیع گوشت منجمد به هیات ها و مساجد، قیمت گوشت قرمز در بازار کاهشی است و اکنون هر کیلوگرم گوشت قرمز دام سبک 85 تا 100 هزار تومان و دام سنگین 65 تا 75 تومان است. 

منصور پوریان درباره آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در ماه محرم، اظهار کرد:افزایش عرضه دام در پی انباشت در دامداری ها اتفاق افتاده است به نحوی که در بخش دام سبک هر کیلوگرم دام زنده 38 تا 40 هزار تومان عرضه می شود. 

وی ادامه داد:قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی عرضه توسط تولیدکننده در مبادی شهرها 85 هزار تومان و عرضه در قصابی ها حدود 100 هزار تومان است.پوریان با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی در فروشگاه زنجیره معمولا بالاتر است، افزود:در فروشگاه ها هر کیلوگرم گوشت گوسفندی 100 هزار تومان عرضه می شود.وی تاکید کرد:به رغم افزایش تقاضا در ماه رمضان شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز و دام زنده به ویژه در دام سنگین هستیم. 

پوریان یکی از دلایل کاهش قیمت دام زنده و گوشت قرمز را انباشت دام در دامداری ها عنوان کرد.وی درباره قیمت دام زنده و گوشت قرمز در بخش دام سنگین، گفت:در بخش دام سنگین نیز شاهد کاهش قیمت در بازار هستیم به نحوی که در حال حاضر هر کیلوگرم گوساله زنده 29 تا 30 هزار تومان به فروش می رسد. 

پوریان قیمت هر کیلوگرم گاو زنده را کمتر از گوساله در حدود 24 تا 26 هزار تومان عنوان کرد.به گفته وی؛ هر کیلوگرم گوشت دام سنگین در بازار از 65 تا 75 هزار تومان عرضه می شود. 

پوریان با اشاره به عرضه گوشت منجمد گوسفندی به هیات ها و مساجد، افزود:گوشت گوسفندی منجمد با قیمت 70 هزار تومان در اختیار هیات ها قرار می گیرد. 

رئیس شورای تامین دام کشور عرضه گوشت منجمد به هیات ها و مساجد را یکی دیگر از دلایلی برشمرده که بر قیمت گوشت قرمز در بازار تاثیر داشته و موجب کاهش آن شده است. 

پوریان گفت:این موضوع نیز موجب شده به رغم افزایش تقاضا برای دام زنده و گوشت قرمز شاهد کاهش قیمت در بازار باشیم.

انتهای پیام/م

آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار چند؟

وضعیت قیمت گوشت قرمز در ماه محرم
:
امتیاز : 0 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟ 0 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف