نمناک فرهنگ و هنرموسیقی آلبوم جدید مجتبی کبیری خواننده دهه 70
مجتبی کبیری ، مجتبی کبیری خواننده
مجتبی کبیری یکی خوانندگان مشهور دهه هفتاد است که پس از دو سال سکوت، بزودی جدیدترین آلبوم خود را روانه بازار میکند.

گفتگو با مجتبی کبیری 

مجتبی کبیری خواننده آلبوم های ساز مخالف و نیم نگاه بعد از دو سال وقفه در فعالیتش آلبوم جدید خود را با نام اطاق ساکت را منتشر میکند.

این خواننده پاپ که آلبوم «اطاق ساکت» از او به زودی منتشر می شود، درباره ی وقفه افتادن در فعالیت های موسیقی اش اظهار کرد:من در سال 92 آلبوم «شب و روز» را منتشر کردم که با تیراژ 100 هزار نسخه به بازار عرضه شد؛ اما از آنجا که این اثر پخش خیلی خوبی نداشت، متأسفانه دیده نشد.
او که در دهه ی 70 فعالیت پررنگی داشت، ادامه داد:این آلبوم در شهرستان ها پخش مناسبی داشت و من از پخش این اثر در تهران راضی نبودم. در این وقفه ی دو ساله هم می خواستم سر فرصت و بدون هیچ دغدغه ای روی یک اثر جدید کار کنم. من عادت دارم با آرامش و احتیاط اثر تولید کنم و این مدت که حضور نداشتم روی «اطاق ساکت» کار می کردم.

مجتبی کبیری

عکس مجتبی کبیری


کبیری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:دیدگاهم به آثار روان شناسانه نزدیک است و در تعامل با مخاطبم این موضوع را در نظر می گیرم. خیلی ها هنوز آلبوم های «ساز مخالف» و «نیم نگاه» را به یاد می آورند و دوست دارند، فضای کاری ام همچنان همان گونه باشد. فکر می کنم، رنگ های آن اثر به دل مردم نشسته است. با این حال، در اثر جدیدم روی بحث ترانه و موسیقی تمرکز کرده و طبق صحبت هایی که با دوستان کارشناسم داشته ام، آن ها این آلبوم را مثبت ارزیابی کردند. فکر می کنم «اطاق ساکت» کار خوبی از آب درآمده باشد. در این اثر، به بخش آهنگسازی وارد شده و برای چند قطعه هم ملودی ساخته ام.
این خواننده در پاسخ به این پرسش که شباهت رنگ صدای او با یک خواننده ی لس آنجلسی چقدر بر کار هنری اش تأثیر گذاشته است؟ گفت:اگر توجه داشته باشید، در آن سال ها که من کار را شروع کرده بودم، در میان خوانندگان پاپ رنگ صدایی متنوعی وجود نداشت. آن زمان هنرمندانی مانند یاور اقتداری، خشایار اعتمادی ، امیر تاجیک و قاسم افشار فعالیت داشتند که صدای خیلی از آن ها برای مخاطب تداعی ذهنی ایجاد می کرد. البته همه ی آن ها صدایی بسیار سالم داشتند که برای مخاطب جذاب بود.
وی افزود:وقتی آلبوم های «ساز مخالف »، «معرکه» و «نیم نگاه» منتشر شدند، بسیاری از مردم می خواستند که این رنگ صدا در خاطرات شان نقش ببندد و فکر می کنم در ارتباط گرفتن با مخاطب بسیار موفق بودم. آثار من حتی در روابط آدم ها هم تأثیر مثبتی داشت.
کبیری اظهار کرد:شباهت صدایم با یک خواننده ی مشهور لس آنجلسی ناراحتم نمی کرد. حتی شبکه های ماهواره ای هم در آن سال ها درباره کارهای من بحث می کردند و یک خواننده ی لس آنجلسی نیز قطعه ی «دروغکی» من را خواند؛ معنی اش این است که هنرمندان ایرانی، لس آنجلسی ها را تحت تأثیر قرار دادند. در همان سال ها، دفتر موسیقی وزارت ارشاد من را خواست و به من گفتند که ادا در می آورم؛ اما وقتی با آن ها صحبت کردم و صدای عادی من را شنیدند، قانع شدند که ادا درنمی آورم و و صدای خودم است.

مجتبی کبیری

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری


این خواننده در عین حال تأکید کرد:نمی خواهم کسی را زیر سوال ببرم، اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که خیلی از خوانندگان که کارشان را تازه شروع می کنند، اصلا صدای خودشان را نمی شنوید و صدای آن ها با افکت همراه است. متأسفم برای آن آهنگساز و تنظیم کننده ای که با این شیوه کار می کند و تنظیم کننده ی برگزیده ی سال هم می شود.
او درباره ی فعالیت های صحنه ای اش که قرار است به زودی از سر بگیرد نیز توضیح داد:چندی است که با یک دوست مذاکراتی کرده ام و قصد دارم کنسرت هایی را در تهران و سراسر کشور برگزار کنم. قطعا یک تور کنسرت بسیار بزرگ خواهیم داشت و سال آینده، همین موقع اجرا خواهم داشت.
کبیری معتقد است:امروزه خیلی از خوانندگان از حمایت عواملی خاص برخوردارند. در حالی که خوانندگان خوبی مانند حامی ، امیر تاجیک، نیما مسیحا و مانی رهنما هستند که صداهای ارزشمندی هم دارند. اگر این حمایت های نابجا نبود، قطعا فضای موسیقی جذاب تر و قشنگ تر می شد. همچنین برخی افراد با خودشان آدم می برند در کنسرت ها تا هیاهو کنند و به خیال خودشان با این کار حمایت می کنند، در حالی که این یک خیانت به موسیقی است.

مجتبی کبیری ، گفتگو با مجتبی کبیری خواننده دهه 70

آلبوم جدید مجتبی کبیری خواننده دهه 70
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف