نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد علت مشترک مرگ زنان هنگام زایمان
مرگ هنگام زایمان ، خطرات مرگبار هنگام وضع حمل
مرگ هنگام زایمان متاسفانه اتفاق تلخی است که در حین وضع حمل و یا بعد از به دنیا آمدن نوزاد برای مادران رخ می دهد ، درست است که آمار این اتفاق بالا نیست اما ممکن است برای هرکسی رخ دهد پس باید بدانید.. .

علل مشترک مرگ مادران هنگام زایمان

زندگی بسیاری از افراد در سالیان گذشته به علت عدم تجهیزات پزشکی و درمانی نابود می شد. اما امروزه با وجود پیشرفت شایان علم پزشکی مواردی وجود دارد که قابل تأمل است، مثل مرگ مادران هنگام زایمان. این لحظه فوق العاده دردناکی است برای نوزادی که تازه متولد شده، او بدون این که مادر خود را حتی فقط برای یکبار ببیند یا به آغوش بگیرد مادر خود را برای همیشه از دست می دهد.

با مراقبت بیشتر از خود از مرگ هنگام زایمان جلوگیری کنید

برای جلوگیری از این اتفاق باید تدابیری اندیشید. خانم ها قبل از دوران بارداری برای جلوگیری از وقوع چنین مواردی باید نکاتی را رعایت کنند که جسم و روح سالمی داشته باشند که هنگام بارداری و تولد نوزاد آسیب کمتری ببینند.در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

فشار خون

علل اصلی مرگ مادران هنگام زایمان

1. فشار خون : فشار خون دوران بارداری یکی از علل رایج مرگ مادران هنگام زایمان است که ممکن است هنگام زایمان بالاتر رود و باعث می شود خون غلیظ از دست رود، درنتیجه رحیم منقبض شود و مرگ مادر رخ می دهد.

2. خون ریزی زایمان : خونریزی شدید هنگام زایمان و پس از زایمان که شکل اورژانسی به خودش میگیرد اگر دکتر نتواند خونریزی را متوقف کند باعث مرگ مادر میشود.

3. پارگی رحم : در بعضی مواقع هنگام تولد نوزاد وقتی فشار زیادی به واژن وارد میشود رحم پاره میشود که با خونریزی شدیدی همراه است که منجر به مرگ میشود.

مرگ هنگام زایمان , دلیل اصلی مرگ مادر در زایمان

منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 40 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف