نمناک سرگرمیگوناگون پرارتفاع ترین مزارع چای جهان + تصاویر
چای ، مزارع چای
علاوه بر امتحان کردن چای با طعمی متفاوت در این منطقه ، از بالای این تپه ها می توان مناظری زیبا و رویایی از محیط آرام و بی سر و صدای اطراف را مشاهده کرد.

مرتفع ترین مزارع چای جهان در هند

چای سیاه که پراستفاده ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک میکنند، و این کار باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند اما آیا می دانید همین خواص چای سیاهی که هر روز دم می کنید و نوش جان می کنید دارای فوایدی بسیار زیادی است.

35 کیلومتر خارج از مونار در هند ، در دشتی بالای کوههای تامیلنادو ( Tamilnadu ) ، در ارتفاع 8000 فوتی از سطح دریا ، مزارع چایی قرار دارد که به پرارتفاع ترین مزارع چای جهان مشهور است. چای هایی که در این منطقه کاشته می شوند بخاطر قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی خاص از مزه ای متفاوت و بسیار خوشمزه برخوردار هستند.

روستایی که در این منطقه قرار دارد با نام روستای کولوکومالای ( Kolukkumalai ) شناخته شده است. این روستای بالای تپه ها فقط از طریق ماشین های جیپ قابل دسترسی است چرا که معمولا بارش باران و وجود مزارع تردد بدون ماشین و یا با ماشین های ساده تر را دشوار می کند. از مونار تا کولوکومالای 90 دقیقه راه است ، اما مسیر زیبا و دلنشین آن طولانی بودنش را جبران می کند. و وقتی به بالای این تپه ها و مزارع چای برسید هوای مطبوع آن باعث می شود احساس شادابی بیشتری داشته باشید. علاوه بر امتحان کردن چای با طعمی متفاوت در این منطقه ، از بالای این تپه ها می توان مناظری زیبا و رویایی از محیط آرام و بی سر و صدای اطراف را مشاهده کرد.

تهیه چای در کارخانه های قدیمی که هفتاد سال پیش توسط انگلیسی ها ساخته شدند انجام می شود. زندگی مردم این منطقه همچنان بسیار ساده است ، هرچند برای گردشگرانی که از شهرهای بزرگ و پرسر و صدا به این منطقه می آیند ، زندگی در چنین مکانی یک رویا به شمار می رود.

چای

چای

چای

چای

چای

پرارتفاع ترین مزارع چای جهان + تصاویر

پرارتفاع ترین مزارع چای جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از لست سکند -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف