مصرف کافئین مانند محرک تنفسی عمل کرده و بهبود کوتاه مدت تنفسی را سبب می شود و توانایی گسترده شدن ریه را نیز بهبود می بخشد.

مصرف کافئین برای بهبود تنفس کودکان نارس

در تحقیقی جدید محققان دریافتند مصرف کافئین در کودکان نارس موجب بهبود عملکرد ریه و توانایی تنفس می شود. نتایج نشان داد استفاده از کافئین در نوزادان نارس موجب بهبود چشمگیر توانایی تنفس آنان خواهد شد. در تحقیقات پیشین مشخص شد کافئین مانند محرک تنفسی عمل کرده و بهبود کوتاه مدت تنفسی در موش ها را سبب شده و توانایی کشش و گسترده شدن ریه را نیز بهبود می بخشد.

در این تحقیق که توسط بیمارستان سلطنتی زنان ملبورن انجام شد، 142 فرد 11 ساله که قبلا در تحقیق "تاثیر کافئین بر آپنه کودکان نارس" ثبت نام کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. تمامی این افراد کمتر از 10 روز بعد از تولد lb 1.1 و lb 2.8 وزن داشتند.این گروه به مدت 43 هفته تحت درمان کافئین و پلاسبو بودند.

 

 مصرف کافئین

مصرف کافئین برای کودکان نارس

 سرپرست این تحقیق دکتر Lex Doyle اظهار کرد:کافئین متعلق به گروهی از داروها است که با نام methylxanthines شناخته شده و موجب کاهش آپنه در نوزادان نارس می شوند. در این شرایط تنفس کودک برای چند ثانیه متوقف می شود. نتایج این تحقیق در نشریه امریکایی Respiratory and Critical Care Medicine منتشر شده است.

بهبود عملکرد ریه در کودکان نارس با مصرف کافئین

بهبود عملکرد ریه در کودکان نارس با مصرف کافئین : امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از ایسنا/ی
نظرات
وبگردی