سازمان سنجش

اعلام نتایج کنکور و هشدار سازمان سنجش

تاریخ انتشار : 28 تیر 1393کد مطلب : 7700زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان سنجش در مورد نتایج اولیه کنکور سراسری 1393 توضیح داد و به شرکت کنندگان در مورد تبلیغات موسسات مختلف در این زمینه هشدار داد.

 هر ساله پس از برگزاری آزمون سراسری و نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج اولیه کنکور، آموزشگاه های مجاز و غیرمجاز زیادی اقدام به انجام تبلیغات فراگیر به منظور راهنمایی داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته در این دوره زمانی می کنند.

 اما آنچه که رعایت آن در سال جاری از سوی داوطلبان و همین طور والدین آنان حساسیت ویژه ای را می طلبد، تغییرات عمده ای است که از سوی سازمان سنجش براساس ضوابط و مقررات مصوب مراجع قانونی در فرایند پذیرش و گزینش دانشجو در آزمون سراسری 1393 که در اوایل تیرماه برگزار شد (در مقایسه با سال های پیش از آن) صورت گرفته است. این تغییرات به طور عمده مبتنی بر دو محور است:
 اصل اول قانون و مصوبه جلسه اول کارگروه است، تأثیر قطعی 25 درصدی سوابق تحصیلی داوطلبان در آزمون سراسری اخیر و ملاک قرار گرفتن آن در پذیرش و گزینش آنها در این آزمون بر اساس نمره کلی که از حاصل جمع سوابق تحصیلی و نمره آزمون داوطلبان ساخته می شود. در سال های گذشته دو نمره کل، یکی بر اساس نمرات آزمون و بدون تأثیر سوابق تحصیلی و دیگری براساس نمرات آزمون و تأثیر مثبت سوابق تحصیلی برای داوطلبان ذی ربط محاسبه می شده است. چنان چه در آزمون سراسری سال 93 یک نمره کل بر اساس نمرات آزمون سراسری داوطلبان همراه با تأثیر قطعی سوابق تحصیلی، محاسبه می شود و در پذیرش و گزینش علمی داوطلبان همین نمره کل ملاک عمل قرار می گیرد و اصولاً آخرین نمرات سال های گذشته قابل مقایسه با سال جاری نخواهد بود.
 
سازمان سنجش
 
اصل بعدی  نیز قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است تغییراتی که در نحوه اعمال سهمیه مربوط به ایثارگران بر اساس قانون مصوب مراجع قانونی صورت گرفته است.
مسئولان سازمان سنجش اعلام کردند که سازمان سنجش یک سازمان مستقل است و هیچ شعبه ای ندارد. داوطلبان نباید به موسساتی که به اسم سازمان سنجش انتخاب رشته می کنند اعتماد کنند.
 توکلی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون سراسری 1393 در نیمه اول مرداد اعلام می شود، افزود:نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم شده و در نیمه اول مرداد روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
 وی درمورد انتخاب رشته تاکید کرد:اگر داوطلبان برای انتخاب رشته به مواردی که در پیک سنجش ذکر می شود مراجعه کنند در این فرآیند با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد.

اعلام نتایج کنکور و هشدار سازمان سنجش

2.919
این مطلب مفید بود ؟118
برگرفته از ایسنا /ن
برچسب :
وبگردی