نمناک اخباراقتصاد شرایط پرداخت وام 10 میلیونی خرید فرش دستباف
وام خرید فرش دستباف ، فرش
رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت در رابطه با جزئیات و شرایط دریافت وام خرید فرش به ارزش 10 میلیون تومان توضیح دادند.
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1395

جزئیات و شرایط پرداخت وام خرید فرش دستبافت

حمید کارگر  در مورد جزئیات پرداخت وام 10 میلیون تومانی تسهیلات خرید فرش دستباف گفت:تفاهمنامه ای بین مرکز ملی فرش ایران و صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت و خرید فرش دستباف منعقد شده است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود:طی این تفاهم نامه فروشندگان فرش که به سیستم صندوق کارآفرینی امید متصل و عضو شبکه هستند، می توانند فرش های خود را با این تسهیلات به فروش برسانند.

کارگر بیان داشت:این تسهیلات اعتباری تا سقف 10 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد و مدت زمان پرداخت 36 ماهه است.

وی گفت:در فاز اول کارکنان دولت با معرفی نامه از طرف سازمان یا نهادهای خودشان به صندوق کارآفرینی امید می توانند کارت اعتباری این صندوق را دریافت کنند و با آن کارت از فروشگاه عضو شبکه تا سقف 10 میلیون تومان خرید کنند.

کارگر تصریح کرد:این اتفاق نیازمند یک معرفی نامه از سوی بخش اداری سازمان های دولتی به صندوق کارآفرینی امید است و بازکردن حساب از طرف فروشندگان فرش در آن صندوق و نصب پایانه فروش (پوز) بانکی در غرفه یا فروشگاه است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت:این اتفاق امروز از نمایشگاه بیست و پنجم فرش دستباف اعلام و آغاز شده و تا پایان سال هم ادامه دارد.

وی تصریح کرد:به تدریج فروشگاه های بیشتری عضو این شبکه می شوند، اما فعلا به بهانه نمایشگاه در تهران و در برخی از غرفه های نمایشگاه آغاز شده است و در آینده ای نزدیک به همه استان ها و فروشگاه های فرش در سطح کشور گسترش می یابد.

کارگر بیان داشت:این تسهیلات در قدم اول با توجه به اینکه یکی از الزامات پرداخت تسهیلات ارائه گواهی کسر حقوق است، به کارکنان و بازنشستگان دولت ارائه می شود.

وی افزود:در تفاهم نامه منعقده بین مرکز فرش و صندوق کارآفرینی 50 میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است، اما با رایزنی های انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با موافقت بانک مرکزی این اعتبار قرار است، تا چند ماه آینده قرار است به 550 میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت:سالانه حدود 3 میلیون مترمربع فرش دستباف در کشور تولید می شود و به طور معمول حدود دو سوم از آن به خارج از کشور صادر می شود و نزدیک یک سوم هم به مصرف داخلی می رسد.

وی افزود:قطعا با از سرگیری صادرات فرش دستباف به بازار آمریکا امیدواریم تا رونق صادرات و پیامد آن یعنی رونق تولید را در کشور داشته باشیم.

شرایط پرداخت وام 10 میلیونی خرید فرش دستباف

شرایط پرداخت وام 10 میلیونی خرید فرش دستباف
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 18
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 5
نظر کاربران
انسان

انسان

ببخشید فقط کارمندان دولت آدم هستند، فقط آنها فرش و کالا و خانه و ماشین میخوان به خدا ما هم مردم همین کشوریم، آقای مسئول ،ما هم تو همین کشور به دنیا آمدیم ، ما هم برای همین کشور کار میکنیم والا ماهم ایرانی هستیم یه دفعه شده طرح بزارید بگید هیچ کارمند دولتی حق استفاده از آن را ندارد و برای سایرین است. ما که نفعی نبردیم و از اول فقط حسرت کشیدیم .

پاسخ دادن 5 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف