نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تاثیر واکسن آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما
اگزما ، واکسن
محققان معتقدند که افراد مبتلا به اگزما برای پیشگیری از بروز آنفوانزا ،باید واکسن آنفلوانزا را به صورت تزریق عضلانی دریافت کنند.

اگزما از تاثیر واکسن آنفلوانزا می کاهد

اگزما نوعی بیماری پوستی است که در آن پوست نقاط مختلف بدن فرد مبتلا به آن قرمز شده و با خارش های شدید همراه است . اگزما اغلب روی پوست دست و پا ایجاد میشود اما میتواند در هر نقطه از بدن بروز کند و موجب آزار فرد شود .

اگزما یک بیماری سخت و خارش آن بسیار شدید است؛ به طوری که به لایه محافظ پوست آسیب خواهد رساند و پوست حساس تر می شود. گاهی خارش آنقدر شدید است که احساس می کنید باید فریاد بزنید. حتی خاراندن می تواند موجب خونریزی پوست شود.

خارش و سوزش پوست، قرمزی، تاول و برآمدگی، تورم، برجستگی، پوسته پوسته شدن پوست از علائم ابتلا به اگزما هستند. برخی از انواع اگزما، مانند اگزمای حساسیت ناشی از تماس با یک ماده تحریک کننده، در هنگام تماس باعث قرمزی، خارش و ترشح پوست می شوند.

طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به اگزما باید به جای زدن واکسن در رگ، آن را عضلانی دریافت کنند. محققان دریافتند تاثیر واکسن آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما براساس نوع تزریق آن، متفاوت است.

مبتلایان به اگزما واکسن آنفولانزا را عضلانی تزریق کنند

به نظر می رسد این مشکل ناشی از این حقیقت است که بر روی پوست خشک و ترک خورده بیماران مبتلا به اگزما غالباً تجمعی از باکتری های Staphylococcus وجود دارد. به گفته محققان، اگر این واکسن در پوست زده شود به نظر می رسد این باکتری ها واکنش ایمنی ناشی از واکسن آنفلوانزا را کاهش می دهند.

 اگزما

مبتلایان به اگزما باید واکسن آنفولانزا را به صورت عضلانی تزریق کنند

دکتر «دونالد لئونگ» سرپرست تیم تحقیق از مرکز سلامت دنور کانادا، در این باره می گوید:«عفونت های Staphylococcus مشکلی گسترده در بین بیماران مبتلا به اگزما هستند و در بالغ بر 90 درصد بیماران مبتلا به نوع شدید این بیماری، کلونی ای از این باکتری وجود دارد.»
تیم لئونگ براین باور است که افراد مبتلا به اگزما باید واکسن آنفلوانزا را به صورت تزریق عضلانی دریافت کنند تا تزریق درون وریدی.
محققان در این تحقیق، واکنش ایمنی 202 فرد مبتلا به اگزما و 136 فرد بدون عارضه پوستی را بعد از تزریق واکسن آنفلوانزا پیگیری کردند. درحدود نیمی از شرکت کنندگان، واکسن را به صورت درون وریدی و نیمی دیگر به صورت درون عضلانی دریافت کردند.
نتیجه مطالعه نشان داد در حدود یک ماه بعد، تنها 11 درصد از افراد تزریق پوستی در مقابل سوش های واکسن آنفلوانزا مصون شده بودند درحالیکه 47 درصد افراد دریافت کننده واکسن به شکل عضلانی با زدن واکسن مصون شده بودند.

تاثیر واکسن آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما

تاثیر واکسن آنفلوانزا در افراد مبتلا به اگزما
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف