نمناک ورزشبیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی و عکس های “وحید امیری”
vahid amiri ، وحید امیری
وحید امیری بازیکن خرم آبادی شماره 19 تیم پرسپولیس تهران است که در فصل 95-96 به همراه این تیم قهرمان لیگ برتر و سوپرکاپ شد. بیوگرافی کامل “وحید امیری” را می توانید در ادامه در بخش بیوگرافی ورزشکاران سایت نمناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی کامل وحید امیری


نام :وحید

نام خانوادگی :امیری

زادروز :13 فروردین 1367

محل تولد :خرم آباد

پست :هافبک

باشگاه کنونی :پرسپولیس

شماره پیراهن :19


وحید امیری (زادهٔ 13 فروردین 1367، در خرم آباد ) بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس است.

امیری فوتبال حرفه ای خود را از سال 87 با باشگاه های داتیس و کوثر لرستان شروع کرد، پس از آن به گهر دورود و سپس برای مدت دو فصل به نفت مسجدسلیمان پیوست.

وحید امیری

vahid amiri

باشگاه های وحید امیری

باشگاه های حرفه ای
سال هاباشگاه هابازیگل
2008 – 2009داتیس لرستان14(2)
2009 – 2010کوثر لرستان18(5)
2010 – 2011گهر دورود17(2)
2011 – 2013نفت مسجدسلیمان54(12)
2013 – 2016نفت تهران78(11)
2016پرسپولیس تهران28(9)
تیم ملی
2015تیم ملی ایران24(1)

 

نفت تهران

امیری در سال 92 با قراردادی دوساله به نفت تهران پیوست. او نخستین گل خود را برای نفت در 15 مرداد 92 مقابل داماش گیلان به ثمر رساند که منجر به تساوی 1–1 برای هردو تیم شد. نخستین پیروزی آسیایی امیری در فروردین 1394 مقابل الشباب عربستان بود که با نتیجه 3–0 به سود نفت به اتمام رسید. نفت در شهریور همان سال با نتیجه 2–1 مغلوب الاهلی شد و از گردونه مسابقات حذف گردید، تک گل نفت را امیری در دقیقه 50 به ثمر رساند.

عکس های وحید امیری

زندگینامه و عکس وحید امیری

پرسپولیس

امیری پس از اتمام قراردادش با نفت در سال 95 با قراردادی 2 ساله رسماً به عضویت پرسپولیس تهران درآمد و نخستین گلش را با پیراهن پرسپولیس در یک تساوی 1–1 مقابل فولاد خوزستان به ثمر رساند.

 

مصاحبه با وحید امیری

ظاهرا بدون بازی در رده های سنی پایه فوتبالیست شدی!

- بله؛ من در هیچ کدام از رده های سنی پایه بازی نکردم و فوتبال باشگاهی خود را زمانی شروع کردم که سنم از رده های پایه گذشته بود. در واقع اگر دانشگاه نمی رفتم شاید هیچ وقت فوتبالیست نمی شدم.

چطور شد که به سمت فوتبال آمدی؟

- من سال 86 وارد دانشگاه شدم. در دانشگاه متوجه شدم که برای فوتسال دانشگاه تست می گیرند. فوتسالم خوب بود و به9 اصطلاح گل کوچک باز بودم. در تست قبول شدم و همان سال با تیم داشنگاه قهرمان منطقه 5 خرم آباد شدیم و من یکی از بهترین های تیم مان بودم.

چطور شد که فوتسال را ادامه ندادی و به سمت فوتبال آمدی؟

- اتفاقا کسانی که بازی سالنی من را دیدند معتقدند که شاید در فوتسال خیلی زودتر از فوتبال به تیم ملی می رسیدم. تکنیکم در سالن خیلی خوب بود اما تعدادی از دوستان صمیمی من در تیم فوتبال دانشگاه بودند و من هم به دنبال آنها به تیم فوتبال دانشگاه رفتم.

در تیم فوتبال دانشگاه هم راحت انتخاب شدی؟

- نه؛ فوتبالم مثل فوتسالم نبود و با وساطت و سفارش دوستانم به عضویت تیم دانشگاه درآمدم. ضمن اینکه مربی ما در فوتبال دانشگاه همان مربی تیم فوتسالمان بود و از تکنیک من خوشش می آمد و به همین خاطر انتخابم کرد. اوایل فقط 5 الی 10 دقیقه من را بازی می دادند تا اینکه رفته رفته بازی ام بهتر شد.

وحید امیری زندگینامه

بیوگرافی وحید امیری 


فوتبال باشگاهی را چطور شروع کردی؟

- سال 87 بود که باز هم از طریق تعدادی از بچه های دانشگاه که هم تیمی بودیم پایم به فوتبال باشگاهی باز شد. تعدادی از بچه های تیم دانشگاه در تیم پرسپولیس خرم آباد که آن زمان در لیگ سه حضور داشت بازی می کردند و من را به تمرینات این تیم بردند. یک نیم فصل را بازی کردم و سال بعد همان تیم به داتیس تغییر نام داد و این بار یک فصل کامل بازی کردم؛ سال دومی که عرض کردم بهترین سال من بود و دیگر تبدیل به بازیکن مطمئنی شده بودم.

در کوثر لرستان هم بازی کردی؟

- بله؛ همان سالی که کوثر به لیگ دو سقوط کرده بود به این تیم رفتم و حضور در یک دسته بالاتر را تجربه کردم. آن سال هم خوب بودم و به چشم آمدم که بعد از آن به گهر درود رفتم ولی ماجرای اختلاس که پیش آمد، تیم از هم پاشید و همان سال نزدیک بود فوتبال را کنار بگذارم.

چگونه ادامه دادی؟

- خیلی ناامید شده بودم. نه رابطه خاصی داشتم و نه پارتی. به طور اتفاقی از طریق یکی از دوستان شرایطی فراهم شد که قرار شد به اردوی نساجی در اردبیل بروم و تست بدهم. به تهران که رسیدم آقای سیاوش بختیاری زاده مربی نفت مسجدسلیمان به من زنگ زدند و گفتند که تو را می خواهیم. اتفاقا در تهران و مجموعه انقلاب اردو داشتند. دیگر به سمت اردبیل نرفتم و در همان اردو دو بازی دوستانه با پاس همدان و شهرداری بندرعباس برگزار کردیم که خوشبختانه در هر دو دیدار خوب بودم و با نفت مسجدسلیمان قرارداد بستم تا اولین تجربه لیگ یکی خودم را کسب کنم.

و باز هم یک دسته در فوتبال ترقی کردی!

- سال 90 بود که با نفت مسجدسلیمان لیگ یکی شدم. در آن تیم هم روز به روز بهتر بازی می کردم و سال خوبی را پشت سر گذاشتم. از اقبال من بود که به نساجی نرفتم و به این تیم آمدم. اگر به نساجی یا هر تیم دیگری می رفتم احتمال اینکه به نفت تهران بیایم خیلی کم می شد و شاید امروز این اتفاقات برایم نمی افتاد و ملی پوش نبودم.

وحید امیری بیوگرافی

وحید امیری بازیکن پرسپولیس

فکر می کردی در سال اول حضورت در لیگ برتر بتوانی بازی کنی؟

- من با امسال 6 فصل است که فوتبال باشگاهی بازی می کنم. درست است که در همان شروع از رده سنی بزرگسالان شروع کردم اما پله به پله و از لیگ سه شروع کردم و به لیگ برتر آمدم. هر سال هم که به یک دسته بالاتر آمدم با تجربه ای که از حضور در دسته های پایین تر داشتم خوب بازی کردم. وقتی پایم به لیگ برتر رسید آنقدر تجربه و البته انگیزه داشتم که می دانستم در نفت تهران هم می توانم به پیشرفتم ادامه دهم. در این میان البته یک شانس بزرگ آوردم.

چه شانسی؟

- حضور یک مربی مانند آقای علیرضا منصوریان برای من و سایر بازیکنان جوان نفت تهران یک موهبت به شمار می رفت. ایشان کار با بازیکنان جوان را به خوبی بلد است. جوی بسیار دوستانه را در تیم حکمفرما کرده است که این مورد بزرگترین عامل موفقیت ما در فصل اخیر است.

گادوین منشا و وحید امیری

محسن مسلمان و وحید امیری و گادوین منشا - بازی تراکتور سازی پرسپولیس


در تیم نفت با کدام بازیکنان رفیق تر هستی؟

- در تیم نفت تهران دنبال این نباشید که مثلا بازیکنان دو به دو با هم رفیق باشند. اینجا تمامی بازیکنان با همدیگر رفیق صمیمی هستند. من علاوه بر بیرانوند که همشهری من است و پورعلی گنجی که در تیم ملی با هم هستیم با بقیه هم تقریبا به همان اندازه رفیق هستم.

فکر می کردی به تیم ملی آن هم در اولین سال حضورت در لیگ برتر برسی؟

- من همیشه توکلم به خدا بوده و از سالی که وارد فوتبال شدم هدف گذاری کرده بودم. همین امسال هم اولین هدفم دعوت به تیم ملی بود که خوشبختانه به آن رسیدم.

اولین بار چه زمانی به اردوی تیم ملی دعوت شدی؟

- برای جام جهانی بود که به تیم ملی دعوت شدم و تا 50 نفر هم در لیست آقای کی روش بودم. متاسفانه همسترینگم پاره شد و نتوانستم در فهرست نهایی قرار بگیرم. بعد از جام جهانی در اردوی پرتغال که انتخابی جام ملت ها بود دعوت شدم.

وحید امیری در کنار محسن مسلمان

محسن مسلمان و وحید امیری شادی بعد گل

افتخارات وحید امیری

نفت تهران

  • جام حذفی نایب قهرمانی:جام حذفی 94–1393

وحید امیری و فرشاد احمد زاده

کریم باقری و فرشاد احمد زاده و وحید امیری در تمرین پرسپولیس

پرسپولیس

  • قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران 96–1395
  • قهرمان سوپر جام فوتبال ایران 1396

 

بازیکنان پرسپولیس

حسین ماهینی و وحید امیری و فرشاد احمد زاده و محسن مسلمان 

و رامین رضاییان و کمال کامیابی نیا و مهدی طارمی و سروش رفیعی 

در ترکیب پرسپولیس تهران

 

وحید امیری ، بیوگرافی کامل و عکس های وحید امیری

بیوگرافی و عکس های “وحید امیری”
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
منبع : نمناک - / ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف