برو به :
نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت تمام ورزش هایی که قد شما را بلندتر می کنند
ورزش های بلند شدن قد ، ورزش هایی برای بلند شدن قد
ورزش های بلند شدن قد در میان کودکان و بزرگسالان، شامل ورزشهایی می شود که ایجاد کشش می کنند. تمریناتی که به شما در هر سنی کمک می کنند که قامتی راست و بلند داشته باشید.
بازدید : 99,495 نفر

بلند شدن قد با این ورزش ها

 

 ورزش های بلند شدن قد در دو دسته ی کششی و رشته های ورزشی خاص می توانند به افزایش قد کودکان و بزرگسالان کمک کنند. یا افرادی که هنوز به 20 سالگی نرسیده اند و یا اینکه فرزندی نوجوان در خانه دارند، می توانند هنوز به صورت طبیعی رشد قد داشته باشند. البته بزرگسالان هم می توانند با انجام این حرکات ورزشی به کشیدگی قد خود قوت بخشند.

ورزش های بلند شدن قد کودکان و بزرگسالان

در یمان ورزش ها و حرکات ورزشی، دسته ای به دلیل ایجاد کشش و یا تغییرات در مسیر حرکت عضلات بدن موجب افزایش قد و راست فامتی می شوند که این ورزش ها شامل:

افراد برای بلند شدن قد خود باید به صورت مرتب ورزش های کششی را انجام دهند و در این راستا باید به ورزش هایی بپردازند که حالت کششی به سمت بالا داشته باشند که در این میان

ژیمناستیک که به ویژه برای کودکان مناسب است، پیشنهاد می شود.

حرکت کششی

ورزش های کششی برای بلند شدن قد

تمرینات کششی ستون فقرات و پاها

بهترین تمرین کششی که می تواند موجب افزایش انعطاف پذیری پاها و ستون فقرات شود، روش سنتی لمس انگشتان پاها می باشد. روی زمین بنشینید و پاها را به جلو دراز کنید. حالا بدن را به سمت پاها جلو کشیده و با دست، انگشتان پاها را بگیرید. ضمن اینکار نباید پاها و زانوهای شما خم شوند. در ابتدا شاید این کار کمی سخت به نظر برسد، اما انجام مداوم این تمرین، آن را ساده تر خواهد کرد. وقتی توانستید به راحتی انگشتان پا را بگیرید، در همین حال باقی بمانید تا کششی را در عضلات همسترینگ و ستون فقرات احساس کنید. این تمرین را به طور منظم پیگیری نمایید.

تمرینات کششی شانه

روی زمین به شکم دراز بکشید و صورت را روی زمین قرار دهید. بعد به آرامی بازوها و شانه ها را از زمین بلند کنید، تا 10 بشمارید، بعد آرام به حالت اول برگردید. در حین انجام این حرکت، هرگز نفس خود را حبس نکنید. این تمرین را 6-5 بار تکرار نمایید. در صورتی که 2 بار در روز و به مدت 4-3 روز در هفته، این حرکت را اجرا کنید، در افزایش قد شما کمک بسیار موثری خواهد بود.

 ضربات پا

شما می توانید با ضربات پا، قدتان را بلند تر کنید! شاید بخواهید کیک بوکس تمرین کنید، شاید هم ترجیح دهید فقط با پاهایتان لگد بزنید. وضعیتی که رانتان هنگام لگد زدن پیدا می کند، با توجه به کششی که در عضلات ران و استخوان پاهایتان ایجاد می شود، قدتان می تواند چند سانتی متری بلند تر شود.

بارفیکس

فرد بایست روزانه چند مرتبه و هر بار 10 تا 20 ثانیه از بارفیکس آویزان شود. جاذبه زمین باعث به هم فشرده شدن ستون فقرات می شود و بافت های اطراف آن را نازک تر می کند و در نتیجه قد کوتاه تر می شود. آویزان شدن از بارفیکس برعکس جاذبه زمین عمل می کند و باعث افزایش قد می شود.

دوچرخه سواری

برخلاف عقیده ی برخی ، دوچرخه سواری موجب افزایش قد می شود. این ورزش هم به دلیل اینکه به ترشح هورمون های رشد به داخل خون کمک می کند، می تواند در بلند تر شدن قد شما مؤثر باشد! در واقع این هورمون ها هستند که عامل اصلی رشد و تکثیر سلولی به حساب می آیند. مشابه موارد قبلی، دوچرخه سواری باعث خواهد شد تا عضلات و استخوان های شما کشیده تر شوند، مخصوصاً عضلات و استخوان های پاهایتان.

 شنا

شنا از جمله ورزش هایی است که  به بلند شدن قد هم کمک می کند! اما از میان انواع شنا، شنای پروانه بیشترین تأثیر را در این رابطه دارا می باشد. چرا که بیشترین کشش را در بدن ایجاد می کند. پس اگر فقط با انواع عمومی شنا آشنا هستید، بهتر است شنای پروانه را نیز یاد بگیرید!

شنا

ورزش های موثر در افزایش قد

والیبال

ورزش والیبال هم برای بلند شدن قد بسیار مناسب است. در ژاپن این نوع ورزش برای بلندشدن قد افراد استفاده شد و باتوجه به این که در این کشور افراد از نظر نژادی کوتاه قد هستند، برای بلند شدن قدشان به والیبال روی آوردند که پس از یکی، دو نسل صاحب افراد قدبلند شدند.

 یوگا

یوگا یکی از ورزش هایی است که علاوه بر اینکه سلامت فرد را تقویت می کند به رشد قد در او کمک می کند (در شرایطی که فرد در مرحله رشد باشد) از طریق تمرینات یوگا ستون فقرات کشش پیدا می کند و در نتیجه ماهیچه های ستون فقرات تقویت می شود. این حرکات باعث می شود مایع میان دیسک های ستون فقرات افزایش پیدا کند.

تمام ورزش هایی که قد شما را بلندتر می کنند

4.5619
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 558 61
نظر کاربران
یاسمن

یاسمن

آیا دوچرخه ثابت هم قد را بلند می کند؟منظور دو چرخه هایی است مخصوص ورزشگاه ها و خانه است!

پاسخ دادن 77 12
مهدی

مهدی

بله دوچرخه ثابتم قد رو بلند میکنه

پاسخ دادن 17 4
کین

کین

بله دوچرخه زدن چه در خانه و چه در بیرون باعث افزایش قد میشود موقع رکاب زدن هورمونی به نام هورمون رشد ترشح میشود که عامل اصلی رشد بدن به هو مون رشد بستگی دارد

پاسخ دادن 14 2
ابوالفضل

ابوالفضل

بله من طی یک سال رفتم به کلاس دوچرخه سواری. قبلا از اینک برم قدم خیلی کوتاه و طی این مدت. قدم به 180 شد واقعا نتیجه دادا

پاسخ دادن 0 0
نرگس

نرگس

من 14سال دارم و از 12سالگی پریود میشوم قدم 147است آیا قد من افزایش می یابد خواهش میکنم کمک کنید دیگه خسته شدم از قد کوتاهی

پاسخ دادن 7 5
احسان

احسان

سلام قد خانم ها معمولا اون رشد سریعی ک داره تا 18ساله با ورزش میشه ب ارزوتون برسید

پاسخ دادن 0 2
يلدا

يلدا

مگه كلاس چندمى؟؟؟؟

پاسخ دادن 4 2
يلدا

يلدا

من 13سال دارم كلاس هشتم چيكاركنم قدم بلندترشه الآن قدم 1/60ميخوام بيشترشه.

پاسخ دادن 5 2
Sharagim

Sharagim

الان اگه واقعا قدت یک و شصت هست تا هجده سالگی صفحه رشدت بازِ مطمئنا در اینده دختر قد بلدی میشی

پاسخ دادن 7 0
سجاد

سجاد

سلام شما ۱۳سالته قدت۱۶۰س برو خداتم شکرکنم من ۱۸سالمه قدم ۱۶۹س هستش

پاسخ دادن 3 1
احسان

احسان

سلام حرکات کششی و والیبال

پاسخ دادن 0 0
mj

mj

سلام من 17سالمه قدم 156ایا هنوز میتونم قد بکشم؟!

پاسخ دادن 1 1
احسان

احسان

سلام بله دوست عزیز تا 20سالگی قدتون امکان رشد داره

پاسخ دادن 1 0
یلدا

یلدا

ممنونن

پاسخ دادن 1 1
يلدا

يلدا

ممنون

پاسخ دادن 3 0
هادی

هادی

سلام من 18 سال دارم قدم 180 فقط و فقط بارفیکس و والیبال خیلی خیلی تاثیر داره

پاسخ دادن 2 0
محمدحسین

محمدحسین

سلام من متولد 1381/1/18هستم بعد14سال و خورده ای دارم من قدم 166هست تازه یه ماهی میشه دارم ورزش بدنسازی میرم.آخه من پیش همکلاسی هام کوچک دیده میشم ازتون میخوام ورزش های برای افزایش قد معرفی کنید مرسی.از تبریز

پاسخ دادن 1 1
احسان

احسان

سلام حرکات کششی

پاسخ دادن 2 0
يلدا

يلدا

بارفيكس/واليبال/درازونشست/حركات كششى

پاسخ دادن 0 2
Aref

Aref

سلام من ۱۷/۵ سالمه و قدم ۱۷۰ سانته خواستم بدونم آیا امکانش هست که بیشتر بشه ؟ چون من پدر قدشون تقریبا ۱۷۰ سانته البته پدر بزرگام جفتشون قد بلند هستن بنظرتون امکان داره با این شرایط قد من مث پدربزرگام بلند بشه؟؟؟ لطفا پاسخ بدین

پاسخ دادن 0 1
نوشین

نوشین

سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۵۶هنوزن واسه قد جا دارم یا کوتوله میمونم

پاسخ دادن 0 1
مبینا

مبینا

سلام ۱۵سالمه و قدم۱۵۸‌الانوچهار ساله والیبال کار میکنم و در ابتدا ۵سانت قد کشیدم و هنوز ورزشمو حرفه ای ادامه میدم و حرکات کششی انجام میدم قد میکشم؟؟

پاسخ دادن 2 0
Reza

Reza

سلام ۱۷ سالمه قدم ۱۹۷ میخوام به ۲۰۵ برسم راهی هست

پاسخ دادن 1 0
samir

samir

ماشالله عجب قدی داری یعنی از این بیشترم میخوای من قدم 188 سانت 21 سالمه میگم همین قدم بسه نمیدونم ایشالله که به قد دلخواهت برسی

پاسخ دادن 0 0
Ayda

Ayda

سلام من 15 سالمه قدم 160 میخوام بلند تر شه ایا بارفیکس میتونه بهم کمک کنه؟؟؟

پاسخ دادن 1 1
احسان

احسان

سلام من 17سالمه قدم 187هست پدرم 180هست میخواستم ببینم قدم بیشتر رشد میکنه یا نه؟

پاسخ دادن 0 1
آرزو

آرزو

سلام من ١٦٤ سانتي مترم ، ٢٢ سالمه(دخترم) كلا نسبت به همسنو سالاي خودم بلوغم دير تر بوده ، از نظر چهره و صدا هنوز بهم ميگن ١٦،١٧ سالته انگار، ميخوام بدونم ممكنه باز قد بكشم؟ در ضمن اضافه وزن زيادي داشتم الان چند ماهه رژيمم و حدود ٣٠ كيلو كم كردم

پاسخ دادن 4 2
علی اکبر

علی اکبر

ببخشید می خواستم ببینم ورزش بسکتبال تاثیری در قد داره

پاسخ دادن 3 2
سجاد

سجاد

از تمرین هایی که به اشتراک گزاشتید ممنون

پاسخ دادن 0 0
امیرحسین

امیرحسین

من 14/5سال دارم قدمن1/65است قدم تا20سالگی 185میشه

پاسخ دادن 1 0
سیده زهرا

سیده زهرا

سلام من 18 سالمه قدمم 155هست میخوام بلند تربشم تا160 برسم برارشته تحصیلیم از قدم ایراد گرفتن بلند میشه ایا؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
آیدا

آیدا

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۵ هست، اگه این ورزش ها به طور منظم انجام بشه تا چه مدت میتونم تاثیر اونو ببینم...؟ به نظر شما قد من با سن ام تناسب داره یا کوتاهم؟.....

پاسخ دادن 0 0
يلدا

يلدا

عاليه

پاسخ دادن 1 0
سحر

سحر

سلام من سحر هستم 14 سالمه قدم 146 سانته متاسفانه هر کاری هم ک میکنم رشد قدم کمه ب نظرتون چیکار کنم

پاسخ دادن 1 0
ابوالفضل

ابوالفضل

فقط بارفیکس

پاسخ دادن 0 0
...

...

من ۱۶سالمه قدم۱۴۵ عایا بلندترمیشم چکارکنم

پاسخ دادن 2 0
اشنا

اشنا

بار فیکس اویزان شو فقط.

پاسخ دادن 0 1
مهتاب

مهتاب

سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۶۰متاهلم یه بچه آوردم بنظر شما قد من بلند میشه یا نه ...... ؟؟؟ خیلیا میگن چون بچه اوردی دیگه قدت بلند نمیشع؟؟؟؟؟؟!

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف