نمناک اخبارگوناگون وضعیت ترافیکی و جوی جاده ها 5 فروردین 96
وضعيت جاده ها هم اکنون ، وضعيت جاده ها هم اکنون
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا با اعلام آخرین وضعیت جاده ها از تغییرات ترافیکی و جوی گفت و شرح مسیرهای مسدود را منتشر کرد.
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1396

آخرین وضعیت جاده های کشور و بارندگی

وضعیت ترافیکی جاده های کشور در روز شنبه 5 فروردین ماه اعلام شد.

آخرین وضعیت ترافیکی جاده ها :

 در حال حاضر ترافیک در برخی ازمقاطع آزادراه قزوین-کرج ودرادامه کرج-تهران نیمه سنگین می باشد،سایر محورهای اصلی کشور به صورت روان در جریان می باشد.

آخرین وضعیت جوی جاده ها:

در برخی از محورهای استان چهارمحال و بختیاری بارش برف، در برخی از محورهای استان های اصفهان و خراسان رضوی بارش برف و باران و در برخی از محور های استان های فارس،لرستان،مازندران،کرمانشاه ، خوزستان ، خراسان شمالی ، بوشهر و هرمزگان بارش باران را شاهد هستیم.

* توصیه می شودجهت تردد درمحورهای کوهستانی وبرف گیرکشورحتما باتجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیرچرخ تردد نمائید.
 
اکثر راه های کشور لغزنده است
 
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجابا گفت:در حال حاضر کاهش دید راننده و مه گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا درخصوص «آخرین وضعیت راه های کشور»، اظهار داشت:در حال حاضر کاهش دید راننده و مه گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

وی ادامه داد:در محور قوچان - درگز، مه گرفتگی را شاهد هستیم؛ ضمن اینکه رانندگان باید در مه گرفتگی سرعت خود را 10 تا 15 کیلومتر محدود کنند چرا که توانایی کنترل در مسیر سخت است و باید از چراغ های مه شکن استفاده شودد.

سرهنگ رحمانی افزود:محورهای دارای بارش باران شامل «استان های اصفهان»، «هرمزگان» و «قم» هستند که در اکثر محورهای آن همراه با بارش باران است

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد:محور گرمسار- سمنان، انار- یزد، بافت- کرمان، در استان کرمان، یزد- نائین در استان یزد و محور باغچه - تربت حیدریه در خراسان رضوی دارای سطوح لغزنده هستند.

وی با تاکید بر دقت بیشتر رانندگان در رانندگی در این مسیرها متذکر شد:در سطوح لغزنده مسافت ترمزگیری افزایش پیدا می کند و باید فاصله طولی با خودروهای جلو را بیشتر کرد؛ چرا که راننده برای ایستادن به فضا و مساحت کافی احتیاج دارد.

سرهنگ رحمانی خاطرنشان کرد:مسیر یکطرفه ای در حال حاضر در کشور نداریم.
 
10 محور مواصلاتی مسدود هستند
 
بر اساس این اطلاعیه در حال حاضر بارش برف در استان های اصفهان، قم و اکثر محورهای هرمزگان، محور گرمسار - سمنان در استان سمنان، محورهای انار - یزد و بافت - کرمان در استان کرمان، محور یزد - نائین در استان یزد و محور باغچه - تربت حیدریه در استان خراسان رضوی ادامه دارد.

همچنین بارش باران در محور قوچان - درگز در استان خراسان رضوی، محور سوادکوه محدوده گدوک، محور کندوان محدوده هزارچم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم در استان مازندران مشاهده می شود.

محورهای مسدود کشور نیز به شرح زیر است:

1- محور شمشک-دیزین در استان های تهران و البرز

2- محور پونل-خلخال در استان های گیلان و اردبیل

3-- محور سرو آباد-پاوه در استان های کردستان و کرمانشاه

4- محور اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان

5-محور سی سخت- پادنا در استان کهکیلویه و بویر احمد

6-محور شیراز-جهرم در استان فارس

7-محور فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان

8- محور استهبان- نی ریز در استان فارس

9- محور فرعی رودبار-کهنوج- قلعه گنج در جنوب استان کرمان

10- محور امیدیه-دیلم در استان خوزستان

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

 

وضعیت ترافیکی و جوی جاده ها 5 فروردین 96

وضعیت ترافیکی و جوی جاده ها 5 فروردین 96
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف