نمناک سبک زندگیگردشگری پارک جنگلی گیسوم تونل جنگلی گیلان
پارک جنگلی گیسوم ، جاذبه های گردشگری گیلان
پارک جنگلی گیسوم یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش است. مسیری زیبا و دیدنی درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است که دل هر بیننده ای را با خود می برد.

پارک جنگلی گیسوم

یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است. مسیری زیبا و دیدنی درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است که دل هر بیننده ای را با خود می برد.
 
گیسوم، یک منطقه گردشگری - ساحلی فوق العاده زیبا و بی نظیر از توابع بخش پره سر شهرستان تالش در استان گیلان - ایران می باشد این ساحل زیبا به واسطه یک راه آسفالته که از میان انبوهی از درختان عبور کرده به ساحل دریای خزر متصل می شود.جاده تالش، شما را در دالانی از زیبایی به سمت بهشت شمال هدایت می کند. جنگل گیسوم، جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند و این سحر طبیعت است که هیجان گیسوم گردی را صد چندان می کند.
 
تالش، یکی از نقاط کمتر شناخته شده خطه شمال است که آنجا را باید بی شک، یکی از مقصدهای فوق العاده و بکر گردشگری ایران دانست. درختان زیبا و سر به فلک کشیده پارک جنگلی گیسوم، تونلی را برای شما در جاده خلق می کند که حتی در روزهای آخر پاییز و اوایل زمستان نیز، لوکیشن های بی نظیر برخی از فیلم های نوستالژیک را به ذهن می آورد.
در جنوب گیسوم، رضوانشهر به فاصله 14کیلومتر و شمال آن، شهر هشتپر (تالش) با فاصله حدود 20کیلومتر قرار دارد.
 
جنگل گیسوم با مساحتی حدود 80 هکتار، با درختان جنگلی انبوه و گونه های گیاهی خاصی که دارد، چشم انداز زیبایی را برای گردشگران فراهم می کند، این پارک با امکاناتی نظیر پارکینگ در داخل محدوده پارک، وسایل بازی کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پیک نیک روزانه، کمپینگ طبیعی، مسیرهای پیاده روی، مجموعه فضاهای جنگلی باقیمانده در ناحیه شرقی، جنگل شمشاد و موزه طبیعی گل و گیاه منتظر حضور گردشگران است.
پوشش گیاهی جنگل گیسوم
پوشش گیاهی پارک جنگل گیسوم

پوشش گیاهی جنگل گیسوم

در جنگل گیسوم، پوشش گیاهی متنوعی از 76 گونه که متعلق به 66 جنس و 44 خانواده است در منطقه ای جلگه ای و سرسبز شاهد هستیم که 21 گونه آن چوبی و ما بقی را گونه های علفی تشکیل می دهند که نمونه هایش را در تالاب انزلی می توان مشاهده کرد. یکی از نکات مهمی که در جنگل گردی گیسوم باید به آن توجه داشت، انبوه گونه های گیاهی به خصوص درختان انجیری است که چشم انداز رویایی شگفت انگیری را روبروی دیدگان گردشگران و رهگذران قرار می دهد.
 
یکی دیگر از جذابیت های جنگل گیسوم، ساحل شنی آن است که زیبایی های فراوانی برای ساحل گردها و عاشقان شنا دارد. قدم زدن در ساحل شنی گیسوم و که شن های نرمی دارد، هیجان انگیر بوده و البته ورزش های دریایی مانند جت اسکی نیز، بر این جذابیت ها می افزاید.

تاریخچه

این منطقه توریستی و گردشگری در حدود پانزده سال پیش با سرمایه گذاری شهرداری تالش موردتوجه قرار گرفت و کم کم به یکی از قطب های گردشگری استان گیلان تبدیل شد. امروزه گیسوم در شمال غربی دریای خزر با نمایش طبیعت بدیع و شاهکار خود از سایر مناطق گیلان متمایز شده است.
 
این پارک جنگلی به همراه امکاناتی نظیر پارکینگ در داخل محدوده پارک، وسایل بازی کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، متل، هتل، مناطق پیک نیک روزانه، مسیرهای پیاده روی، و مجموعه فضاهای جنگلی در ناحیه شرقی، همچون جنگل شمشاد و موزه طبیعی گل و گیاه، هرساله پذیرای گردشگران بی شماری به ویژه در اوایل بهار و در تعطیلات عید نوروز است

تفریحات لذت بخش در گیسوم

در گیسوم همه چیز برای تفریح و لذت مهیاست.
جت اسکی
1) اگر اهل تفریحات هیجانی هستید باید جت اسکی و قایق سواری را تجربه کنید.
دوچرخه سوار و پیاده روی
2 ) اگر اهل ورزش و پیاده روی هستید، دوچرخه خود را همراه بیاورید و ازین جاده با دوچرخه به ساحل برسید؛ و نیز می توانید از مسیرهای مشخصی در جنگل برای پیاده روی استفاده کنید.
لذت از آسمان شب
3 ) اگر به دنبال آرامش هستید باید شب به کنار ساحل بروید و ازمنظره شبانگاهی دریا و ساحل لذت ببرید و یا در روز اسب های خوشرنگ را در میان انبوه سبز رنگ درختان و گیاهان ببینید.
همان حوالی
اسالم (جاده ی اسالم-خلخال)، قلعه ی رودخان، تالش
تفریحات پارک جنگل گیسوم
تفریحات پارک جنگلی گیسوم

مسیر دسترسی :

اگر از رشت به سمت آستارا حرکت کنیم پس از طی 5 کیلومتر از شهر "پره سر" در سمت راست جاده وارد جنگل های گیسوم میشویم که با عبور از این جاده و طی مسافت تقریبی 3 کیلومتر به ساحل گیسوم میرسیم.جاده گیسوم از میان جنگل های انبوه میگذرد و یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران رو میسازه.ارتفاع زیاد درختان باعث میشه که نور خورشید فقط از شیارهای میان برگ های درختان به زمین برسه.زمین سرسبز،درختان سر به فلک کشیده،صدای پرندگان،دالان جنگلی و شعاع های نور خورشید چنان منظره ای را میسازد که آرزو میکنید این جاده تا ابد ادامه یابد.
 
 
بعد از عبور از جنگل زیبای گیسوم به ساحل گیسوم میرسید.در کنار ساحل پلاژ هایی برایی سکونت اجاره داده میشود.البته به دلیل حجم بالای مسافران،اهالی روستاهای اطراف مخصوصا روستای "گتگسر" نیز خانه های خود را به مسافران اجاره میدهند.ساحل گیسوم داران امکاناتی نظیر غذاخوری،پلاژ،وسایل بازی کودکان و هتل است.
دسترسی پارک جنگلی گیسوم
مسیر پارک جنگلی گیسوم

توصیه های گیسوم گردی

1- جنگل گیسوم، میراث طبیعی ایران برای نسل های آینده است، در حفظ آن بکوشیم.
2- گیسوم، مناظر فوق العاده ای برای عکاسی دارد که شاید نمونه آن را در جنگل ابر بتوان مشاهده کرد. عاشقان سلفی و شکار مناظر طبیعت، این طبیعت گردی هیجانی را مجهز به دوربین هایی با لنز قوی بروند.
3- در بهار 96،، یکی از مقصد های دیدنی ایران که می تواند در دستور کار شما قرار بگیرد، گیسوم گیلان است.
4-اگر از سمت تالش به سمت گیسوم می روید،قبل از ورودی گیسوم، جنگل دنجی وجود دارد که بازدید از آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.
5- کسانی که به گیسوم می روند، خرید ماهی قزل آلا و کباب کردن آن در جنگل و اطراف ساحل را همیشه دوست دارند. مراقبت از طبیعت بکر این منطقه دلفریب را در گردشگری غذایی خود فراموش نکنید.
6- رستوران های جنگی گیسوم، همیشه مملو از مشتری است. قبل از خرید و استفاده از گوشت های کبابی، سلامت و صحت و مجوز مربوطه را در صورت امکان بررسی کنید. گرسنه بودن، همیشه بهتر از مسموم شدن است.
7- در منطقه پره سر، آبشار زیبایی وجود دارد که ویسادار نام دارد.
8- عاشقان قلعه رودخان، مسیرشان حتما به گیسوم می افتد. این منطقه را نیز در ذهن داشته باشید.
9- جاده رویایی اسالم به خلخال، فقط 10 کیلومتر با بهشت شمال ایران فاصله دارد.
10-اگر به پارک جنگلی گیسوم رفتید، سورتمه سواری در تالش را فراموش نکنید.
بهترین فصل رفتن به گیسوم
در هر فصل از سال می توانید به گیسوم بروید. ساحل گیسوم در نیمه اول سال به ویژه در تعطیلات عید نوروز پذیرای گردشگران زیادی است ولی باید گفت که زیبایی های طبیعی گیسوم در فصل پاییز کمتر از بهار و تابستان نیست.

پارک جنگلی گیسوم و جاذبه های گردشگری

پارک جنگلی گیسوم تونل جنگلی گیلان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 24
منبع : نمناک / ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 21 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف