چغاله بادام
لازم است بدانید همه میوه های کال و نارس در مقایسه با میوه های رسیده خاصیت درمانی و تغذیه ای پایین تری دارند و چغاله بادام جزو میوه های کال و نارس محسوب می شود و هضم آن سخت است.

چغاله بادام می خورید، مراقب باشد

در این دنیا هر خوردنی ترشی که طعم دهانمان را عوض کند و با ذائقه مان سازگار شود، می تواند برایمان هوس انگیز باشد. چغاله و گوجه سبز از این دست خوردنی هاست که دیدن و حتی فکرش هم باعث تراوش غدد بزاقی و شیره معدی می شود.

چغاله بادام جزو میوه های کال و نارس محسوب می شود و هضم آن سخت است، به همین دلیل باید از آن به مقدار کم استفاده کرد.

یک متخصص تغذیه، گفت:چغاله بادام و گوجه سبز سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین هایی همچون A,E و C هستند.

وی افزود:اما از لحاظ اینکه، عرضه چغاله بادام و گوجه سبز بیشتر توسط دست فروشان و در مسیر راه انجام می شود، معمولاً مسائل بهداشتی رعایت نمی شود.

چغاله بادام

چغاله بادام

این متخصص تغذیه گفت:چغاله بادام و گوجه سبز معمولاً به وسیله آب چاه شستشو داده می شوند، به همین دلیل ابتدا توصیه می شود بعد از خرید، به صورت کامل شسته شوند.

مسئله مهم دیگر، سوء هاضمه ای است که به همراه مصرف آن ها به وجود می آید. چغاله بادام جزو میوه های کال و نارس محسوب می شود و هضم آن ها سخت است اما می توان به عنوان یک میان وعده بدون ضرر از آن ها به مقدار کم استفاده کرد.

چغاله بادام هرگز نمی تواند جایگزین بادام رسیده شود. بادام رسیده خشکباری است که خواصی همچون روغن، کلسیم و آهن را دارد. اما چغاله بادام یک میوه نارس است و جایگزین خواص بادام نمی شود

وی گفت:ویتامین C و B در گوجه سبز به مقدار فراوان وجود دارد این ماده برای سوخت و ساز بدن مناسب است و در آن پتاسیم و فلور به مقدار کافی وجود دارد.

این متخصص تغذیه گفت:گوجه سبز و چغاله بادام از میوه هایی هستند که طعم و رنگ آن ها افراد را جذب می کند و فروشنده ها نیز برای جذاب کردن آن ها معمولاً آن ها را مرطوب می کنند تا تازه تر به نظر برسند. اما باید دقت کرد در مرطوب کردن آن ها از آب بهداشتی استفاده نمی شود.

خوردن نصف لیوان یا یک کاسه کوچک ماست خوری چغاله بادام و گوجه سبز مناسب است و بیشتر از آن توصیه نمی شود.

هشدار برای همه عاشقان چغاله بادام

3.214
این مطلب مفید بود ؟95
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فارس -/ ر
برچسب : بادام
وبگردی