امام زمان

چهره امام زمان (عج) به چه شکل است؟

کد مطلب : 24275تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
امام زمان (عج) روحی فدا را طاووس اهل بهشت می خوانند. در برخی از کتب اسلامی توصیفاتی در رابطه با چهره و صورت مبارک آن حضرت بیان شده است.

چهره امام زمان چگونه است

امام زمان (عج) چه شکلی هستند؟ صورت مبارک ایشان چه مشخصاتی دارد؟ هر شیعه و مسلمان شیفته آقا مشتاق دیدار چهره ی زیبای ایشان است.

 وصف چهره امام زمان در بحارالانوار

او دوازدهمین یادگار رسول خدا(ص) است که دارای چشمان سیاه و ابروهای به هم پیوسته و بینی بلند و قلمی، ریش انبوه و خال هاشمی در گونه صفات حضرت موسی در درخشندگی راست و به صورت جوانی چهل ساله می باشد،صورت مبارکش همچون ماه شب چهارده و رنگ صورتش عربی و گندم گون است قد نازنینش بلند و او طاووس اهل بهشت است و کمال و آراستگی و زیبایی حضرت عیسی در او نقش بسته است، در زیبایی همچون یوسف یعقوب کم نظیر و گونه هایش همچون گل محمدی قرمزمی باشد. او در قیافه و شکل وشمایل شبیه ترین مردم به حضرت ختمی مرتبت می باشد. او سینه باز و گشاده دارد .

توصیف صورت امام زمان

چهره امام زمان عج چه شکلی است

امام زمان (عج) در هنگام ظهور چگونه می آیند؟

در هنگام ظهور پیراهن رسول خدا(ص) را بر تن دارد، نعلین پیامبر را به پا کرده و عمامه ی رسول خدا(ص) را بر سر دارند. چوب دستی و اسب و زین و شمشیر و پیمان رسول خدا(ص) نزد آن بزرگوار است، پرچم رسول خدا(ص) را که جبرئیل در روز بدر از بهشت آورد و از برگ درختان بهشت ساخته شده است به دست می گیرند و مغرب و مشرق را روشن می نمایند، انگشتر سلیمان و عصای موسی و صبر ایوب را با خود دارند. علامت های نبوت پیامبر(ص) در کتف آن حضرت بوده، جبرئیل در جلو و میکائیل در سمت راست و اسرافیل در طرف چپ و ملائکه پشت سر آن بزرگوار حرکت می کنند و در مقابل آن حضرت فرشته ای می گوید:
این مهدی جانشین خداست، از او پیروی کنید.1

امام زمان ، صورت امام زمان (عج) به چه شکل است؟

4.5461
این مطلب مفید بود ؟41744
برگرفته از بحارالانوار - خصایص المهدی /ن
برچسب : امام زمان
4 نظر به ثبت رسیده است
محمد1395-12-10
مطالب خوبی بود ممنون از شما
399
م.ا1396-06-22
باید در نظر داشت که گاهی در مشاهده امام متوجه بعضی از این نشانه ها نمیشویم وامام زمان گاهی یک فرد عادی بنظر میرسد .زیرا اسرار الهی در انسان مشاهده نمیشود اما برهان امامت پنهان نخواهد بود
406
gandolf.persia@gmail1397-03-19
چهره‌اي كه ذكر كرديد از منابع معتبر نيست. ايشان طبق روايات بسيار زيبا و پوستي سفيد درخشنده دارند و از شمايل غلمان‌هاي بهشتي زيباتر هستند زيرا جانشين ختمي خدا در زمين بوده و از مادر سفيد اروپايي (ايتاليايي) و پدر بزرگوارشان كه نسل بني هاشم زيبا هستند و به ابراهيم نبي (پيامبر غير عرب) بر ميگردد چهره ايشان به طبع بايد اروپايي‌تر باشد تا خاورميانه! ايشان چهره‌اي خواهند داشت كه هر فردي را مجذوب خود مي‌گرداند و البته ايشان زماني كه ظهور كنند به چهره واقعي و ابر انساني خود ديده خواهند شد. ايشان كمال هر صفتي هست حتي در زيبايي كمال زيبايي انساني را دارد.
4315
غریبه1397-08-30
اگر قرار بود که ایتطور باشد خیلی راحت شناخته میشدن . اصلا اینطور نیست . موفق باشید .
1519
وبگردی