دیگران چه می خوانند..؟
نمناک دین و مذهببزرگان دین چهره امام زمان (عج) به چه شکل است؟
امام زمان ، چهره امام زمان چگونه است
امام زمان (عج) روحی فدا را طاووس اهل بهشت می خوانند. در برخی از کتب اسلامی توصیفاتی در رابطه با چهره و صورت مبارک آن حضرت بیان شده است.
بازدید : 25,937 نفر

چهره امام زمان چگونه است

امام زمان (عج) چه شکلی هستند؟ صورت مبارک ایشان چه مشخصاتی دارد؟ هر شیعه و مسلمان شیفته آقا مشتاق دیدار چهره ی زیبای ایشان است.

 وصف چهره امام زمان در بحارالانوار

او دوازدهمین یادگار رسول خدا(ص) است که دارای چشمان سیاه و ابروهای به هم پیوسته و بینی بلند و قلمی، ریش انبوه و خال هاشمی در گونه صفات حضرت موسی در درخشندگی راست و به صورت جوانی چهل ساله می باشد،صورت مبارکش همچون ماه شب چهارده و رنگ صورتش عربی و گندم گون است قد نازنینش بلند و او طاووس اهل بهشت است و کمال و آراستگی و زیبایی حضرت عیسی در او نقش بسته است، در زیبایی همچون یوسف یعقوب کم نظیر و گونه هایش همچون گل محمدی قرمزمی باشد. او در قیافه و شکل وشمایل شبیه ترین مردم به حضرت ختمی مرتبت می باشد. او سینه باز و گشاده دارد .

توصیف صورت امام زمان

چهره امام زمان عج چه شکلی است

امام زمان (عج) در هنگام ظهور چگونه می آیند؟

در هنگام ظهور پیراهن رسول خدا(ص) را بر تن دارد، نعلین پیامبر را به پا کرده و عمامه ی رسول خدا(ص) را بر سر دارند. چوب دستی و اسب و زین و شمشیر و پیمان رسول خدا(ص) نزد آن بزرگوار است، پرچم رسول خدا(ص) را که جبرئیل در روز بدر از بهشت آورد و از برگ درختان بهشت ساخته شده است به دست می گیرند و مغرب و مشرق را روشن می نمایند، انگشتر سلیمان و عصای موسی و صبر ایوب را با خود دارند. علامت های نبوت پیامبر(ص) در کتف آن حضرت بوده، جبرئیل در جلو و میکائیل در سمت راست و اسرافیل در طرف چپ و ملائکه پشت سر آن بزرگوار حرکت می کنند و در مقابل آن حضرت فرشته ای می گوید:
این مهدی جانشین خداست، از او پیروی کنید.1

امام زمان ، صورت امام زمان (عج) به چه شکل است؟

برگرفته از بحارالانوار - خصایص المهدی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 142 17
نظر کاربران
محمد

محمد

مطالب خوبی بود ممنون از شما

پاسخ دادن 5 2
م.ا

م.ا

باید در نظر داشت که گاهی در مشاهده امام متوجه بعضی از این نشانه ها نمیشویم وامام زمان گاهی یک فرد عادی بنظر میرسد .زیرا اسرار الهی در انسان مشاهده نمیشود اما برهان امامت پنهان نخواهد بود

پاسخ دادن 0 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف