نمناک اخبارفرهنگ و هنر انفجاری مهیب در منزل کارگردان دلیران تنگستان
کارگردان دلیران تنگستان ، همایون شهنواز
منزل همایون شهنواز کارگردان سریال دلیران تنگستان به علت نشت گاز ، دچار حریق و انفجار شد و این کارگردان پیشکسوت را راهی بیمارستان کرد.
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396

منزل کارگردان دلیران تنگستان دچار حریق شد

همایون شهنواز کارگردان دلیران تنگستان با حادثه ای وحشتناک در منزلش مواجه شد. نشت گاز در منزل شخصی کارگردان دلیران تنگستان حادثه ساز شد و همایون شهنواز را راهی بیمارستان کرد.

کارگردان سریال دلیران تنگستان در حادثه ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شد و هم اکنون در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.

محمد ولی زاده، روزنامه نگار و دوست قدیمی همایون شهنواز، کارگردان سریال تلویزیونی «دلیران تنگستان»، «روزهای به یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» در گفت وگویی با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد:روز شنبه (پنجم اسفند ماه) ایشان در منزلشان در خیابان ولی عصرِ تهران (چهارراه پارک وی) دچار حادثه شدند. ظاهرا علت این حادثه نشت گاز بوده و اتاق دچار انفجار شده است.

علت آتش سوزی منزل کارگردان دلیران تنگستان چه بود

او ادامه داد:ابعاد حادثه به گونه ای بوده که پنجره طبقه چهارم به کوچه پرت شده و از آنجایی که فرد دیگری در منزل نبوده، پس از آنکه همسایه ها متوجه شدند، با آتش نشانی تماس گرفته و ایشان به بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری منتقل شده است.

همایون شهنواز

همایون شهنواز کارگردان دلیران تنگستان

ولی زاده همچنین با بیان اینکه میزان سوختگی همایون شهنواز 80 درصد اعلام شده است، گفت:آقای شهنواز فعلا تحت درمان است و ما منتظریم که دکتر ده مرده ئی، رییس بیمارستان مطهری، که پزشک معالج ایشان هم هست، درباره ادامه درمان ایشان در بیمارستان مطهری یا انتقال به جایی دیگر، اعلام نظر کند.

این روزنامه نگار یادآور شد:خانواده آقای شهنواز ساکن کانادا هستند. خود ایشان نیز بین کانادا و ایران در آمد و رفت است و در سفر اخیر خود به ایران، پیگیر ساخت فیلم هایش و دریافت حق و حقوق پرداخت نشده اش از سازمان صدا و سیما بوده است.

همایون شهنواز کارگردان دلیران تنگستان کیست

همایون شهنواز کارگردان کشورمان، نویسندگی و کارگردانی مجموعه ی «دلیران تنگستان» (1352-1350) و فیلم سینمایی «شاه خاموش» (1382) و همچنین نویسندگی فیلم «شب واقعه» (1387) را برعهده داشته است.

دلیران تنگستان، مجموعه ای تلویزیونی است درباره تاریخ مبارزان رئیس علی دلواری، تنگستان، دشتی، دشتستان و بوشهر در جنوب ایران در مقابل امپراتوری بریتانیا.

همایون شهنواز

همایون شهنواز کارگردان سریال دلیران تنگستان

این سریال در 14 قسمت و در طول دو سال از 1352-1350 به کارگردانی «همایون شهنواز» و تهیه کنندگی «ملک ساسان ویسی» ساخته شد و نخستین بار، در اسفندماه 1353 از تلویزیون ملی ایران به نمایش درآمد و پخش آن، تا بهار 1354 ادامه داشت.

مجموعه تلویزیونی دلیران تنگستان برداشت آزادی بود از کتاب "دلیران تنگستانی" «محمدحسین رکن زاده آدمیت». البته جدا از این برداشت آزاد، «همایون شهنواز» (نویسنده و کارگردان اثر) برای ساخت این اثر از 11 کتاب ترجمه شده، 7 کتاب ترجمه نشده و روزنامه های حبل المتین، عصر جدید و همچنین از 110 فقره سند و 1800 قطعه عکس و یادداشت های رهبران و بازماندگان جنبش تنگستان به عنوان منابع اصلی استفاده کرد. این سریال دو بخش تاریخی را تحت پوشش قرارمی دهد؛ ابتدا به دوره کوتاه مبارزات «احمد تنگستانی» و چند سال بعد، به ادامه دهنده راه او، «رئیس علی دلواری» می پردازد.

انفجاری مهیب در منزل کارگردان دلیران تنگستان

انفجاری مهیب در منزل کارگردان دلیران تنگستان
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا _ ویکی پدیا/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف