نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی کاشت نگین روی دندان چه عوارضی دارد؟
نگین دندان ، کاشت نگین روی دندان
اگر قصد کاشت نگین روی دندان هایتان دارید بهتر است برخی نکات را در این باره از زبان یک دندانپزشک بشنوید.

همه چیز درباره کاشت نگین دندان

نگین که برای زیباتر کردن چهره افراد به کار می رود، با شکل ها و جنس های مختلف نظیر برلیان، کریستال و طلا با هزینه های مختلفی در دسترس افراد قرار می گیرد. نگین هایی که روی دندان قرار می گیرند و جلای خاصی را به دندان ها می دهند، با یکسری از مواد موجود در دندانپزشکی و با اشعه روی دندان ثابت می شوند.

یک دندانپزشک گفت:باید توجه داشت دندان ها مانند بافت های پوستی نیستند که خود را ترمیم کنند و اگر به دلیل یک سهل انگاری آسیب ببینند باید توسط دندان پزشک ترمیم شوند.

نگین دندان

کاشت نگین دندان

او در خصوص کاشت نگین روی دندان ها اظهار کرد:معمولا جنس نگین هایی که بر روی دندان ها کاشته می شوند پلاستیک، فلز و کریستال های رنگی موجود در بازار هستند.

وی در خصوص مدت زمان ماندگاری این نگین ها بر روی دندان ها توضیح داد:مدت زمانی که این نگین ها بر روی دندان ها باقی می مانند به جنس و نحوه چسباندن آن ها بر روی دندان ها مرتبط است و برخی از این نگین ها ممکن است به مرور زمان و مصرف غذاهای سخت از روی دندان کنده شوند.

این دندانپزشک تصریح کرد:کاشت نگین بر روی دندان های سالم توصیه نمی شود زیرا ممکن است بعدها اگر فرد بخواهد این ماده را از روی دندان های خود بردارد به دندان مورد نظر آسیب وارد شده و بر روی دندان ناحیه ای برای تجمع غذاها بوجود آید.
اوعنوان کرد:کاشت نگین بر روی دندان هایی که نیاز به ترمیم دارند منطقی تر است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد:باید توجه داشت دندان ها مانند بافت های پوستی نیستند که خود را ترمیم کنند و اگر به دلیل یک سهل انگاری آسیب ببینند باید توسط دندان پزشک ترمیم شوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد:استفاده از ژل اسید فسفوریک برای کاشت نگین نیز ممکن است، باعث آسیب به مینای دندان شود که این موضوع به تدریج تغییر رنگ دندان را به همراه خواهد داشت.

کاشت نگین روی دندان چه عوارضی دارد؟

کاشت نگین روی دندان چه عوارضی دارد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف