نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت خطر کمبود نمک بدن برای قلب!
کمبود نمک بدن ، اهمیت مصرف نمک یددار
مصرف نمک بایستی در حد تعادل باشد همانطور که مصرف بیش از آن برای سلامتی خطرناک است کمبود نمک بدن را به سمت مشکلات جدی خواهد کشاند.

آیا کمبود نمک برای قلب خطرناک است؟

 
کارشناسان تغذیه در رابطه با مصرف نمک اظهار می کنند مصرف نمک پایین تر از حد معمول باعث بالا رفتن حملات قلبی می شود. بنابر گزارش نمناک طبق نظرات دقیق کارشناسان جهانی تغذیه نوجوانان باید کمتر از 5 گرم نمک در روز مصرف کنند.
 
اگرچه محققان کانادایی تحقیقاتی را پیرامون اینکه خوردن زیاد نمک برای سلامتی مضر است را داشته اند اما اگر کمتر از حد معمول یا بیشتر از حد معمول مصرف شود مضر است.
 
کمبود نمک بدن

رابطه کمبود نمک بدن با بیماری قلبی

 همچنین پروفسور یوسف اظهار می کند:اگر نمک کمتر از 3 گرم در روز مصرف شود خطر ابتلا به حملات قلبی را بالا می برد. پایین آمدن سطح نمک تعادل طبیعی بدن را برهم می زند و جزئیات این بحث بیشتر در روزنامه های اروپایی منتشر شد.
 
همچنین ورودی نمک در روز اگر کمتر از 3 گرم باشد و اگر مکرر اتفاق بیافتد، قابل تحمل نیست و هیچ مدرکی وجود ندارد که این کم مصرفی فایده دارد.
 
نوجوانان باید 7/5 و 12/5 گرم نمک در روز که برابر است با 3/5 گرم سدیم، را مصرف کنند.
 
تا به حال ما فقط در مورد مضرات نمک شنیده بودیم و اطلاعات خاصی پیرامون اینکه کمبود نمک هم می تواند مضراتی داشته باشد نداشتیم.

خطر کمبود نمک بدن برای قلب!

خطر کمبود نمک بدن برای قلب!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف