ماجرای توزیع روسری در کنسرت گروه چارتار در کاناد! + عکس

تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395کد مطلب : 36682زمان مطالعه : 2 دقیقه
کنسرت گروه چارتار در حالی در کشور کانادا برگزار شد که توزیع روسری برای گرفتن عکس یادگاری بین حاضرین یکی از حاشیه های عجیب این کنسرت بود.

حجاب اجباری برای گرفتن عکس در کنسرت گروه چارتار

گروه چارتار  یک پیش شرط برای عکس یادگاری با حاضران در کنسرت هایش در خارج از کشور مطرح کرده و عکس یادگاری را موکول به حجاب حاضران در عکس یادگاری نموده است.

شماری از تماشاگرانی که با این گروه عکس یادگاری گرفته اند، ابتدا روسری سر کرده اند، با اعضای این گروه عکس یادگاری گرفته اند و روسری شان را برداشته اند؛ اتفاقی که در نوع خود قابل توجه و بی سابقه است.

کنسرت گروه چارتار

کنسرت گروه چارتار در کانادا

یکی از زنانی که در کنسرت این گروه در شهر کلگری کانادا با آرمان گرشاسبی، خواننده چارتار، عکسی به یادگار گرفته و در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده، در کامنت ها مورد پرسش قرار گرفته که چرا با وجود بی اعتقادی به حجاب روسری به سر دارد و او مدعی شده که «گروه چارتار اگر با خانم های بی حجاب عکس داشته باشند، در ایران دچار مشکل می شود.» و در ادامه نیز تاکید کرده، روسری را خود اعضای گروه «چارتار» آورده بودند.

«چارتار» این ادعا را در حساب های کاربری اش تاکید کرده و در این زمینه نوشته است:«…گروه هرگز اجازه اظهارنظر یا دخالت در نوع پوشش افراد را نمی دهد. به علت محدودیت های قانونی و تعهدی که برای نحوه اجرای گروه های موسیقی در خارج از ایران وجود دارد، انتخاب ما به رغم تمایل به ثبت یادگاری با مخاطبانمان، صرف نظر کردن از عکس گرفتن بود. کسانی که در عکس ها با حجاب در کنار اعضای گروه هستند، با درک شرایط انتخاب خودشان را انجام داده اند.»

توضیحی کوتاه درباره گروه چارتار

گروه چارتار

گروه موسیقی چارتار 

گروه چارتار در سال 1390 تشکیل شده است. سبک این گروه تلفیقی است و موسیقی الکترونیک را با آواز ایرانی تلفیق کرده است. اشعار و ترانه ها و همچنین لحن و صدای خواننده که برگرفته و استوار بر ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است از یک سو و همچنین ملودی های پویا و تنظیم های مدرن از سوی دیگر، فضای متفاوتی را در موسیقی این گروه به وجود آورده است.

ماجرای توزیع روسری در کنسرت گروه چارتار در کاناد! + عکس

2.216
این مطلب مفید بود ؟79
برگرفته از جام جم آنلاین - / ک
برچسب :
نظرات
وبگردی