اگر در هوای گرم باید بیرون بروید، حتی الامکان از محافظ برای گوشی موبایل استفاده نکنید یا از محافظ های نازک استفاده نمایید.

حفظ گوشی موبایل از گرمای تابستان

هوا گرم شده و باید در نظر بگیرید که استفاده از گوشی موبایل زیر تابش مستقیم نور آفتاب موجب گرم شدن زیاد از حد آن ها می شود و این موضوع می تواند به گوشی آسیب برساند. حفظ گوشی های موبایل از گرما , هوای گرم برای وسایل الکترونیکی مناسب نیست و حتی می تواند به دستگاه شما صدمات شدیدی را وارد کند. اما راهکارهایی نیز برای خنک نگه داشتن گوشی در هوای گرم وجود دارد، در ادامه با کلیک همراه باشید.

 

ترفندهای حفظ موبایل از گرما:

عدم جای گذاشتن گوشی درون خودرو

در فصول گرم سال فضای درون خودروها خیلی گرم می شود، به همین علت در بعضی از کشورها قانون ممنوعیت برای جای گذاشتن کودکان و یا حیوانات درون خودرو وجود دارد. بنابراین هرگز نباید گوشی خود را خودرو جا بگذارید. اگر می خواهید مسیر طولانی را طی کنید، از پایه نگهدارنده گوشی برای خودرو استفاده کنید تا بدین ترتیب گوشی شما را در معرض مستقیم باد کولر خودرو نیز قرار بگیرد و گرم نشود.

به هر دلیلی اگر مجبور شوید که گوشی هوشمند تان را درون خودرو جای بگذارید، بهترین مکان صندوق عقب خودور بوده زیرا این قسمت کمترین تاثیر را از گازهای گلخانه ای می پذیرد.

 

گوشی موبایل

حفظ گوشی از گرمای تابستان

 

امکاناتی را که احتیاج ندارید خاموش کنید

چنانچه به بلوتوث، اینترنت سیم کارت ، وای فای و جی پی اس نیاز ندارید، آن ها را غیرفعال کنید. با اینکار در واقع فعالیت هایی را که بدان ها نیاز ندارید خاموش می کنید و علاوه بر آنکه باتری را حفظ می کنید از گرم شدن گوشی نیز تا حدی جلوگیری می گردد.

از محافظ استفاده نکنید

شما در تابستان لباس اضافه به تن نمی کنید، بنابراین حتی الامکان برای گوشی تان نیز از پوشش های اضافه استفاده نکنید. اگر در هوای گرم باید بیرون بروید، حتی الامکان از محافظ استفاده نکنید یا از محافظ های نازک برای گوشی استفاده نمایید و زمانی که از اسمارت فون استفاده نمی کنید حتما صفحه نمایش را خاموش نگهدارید.

وسایلتان را با فاصله از یکدیگر نگهدارید

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هوای شرجی دارد و بطور همزمان چند دستگاه الکترونیکی مثل لپ تاپ یا گوشی های هوشمند را درون یک کیف یا محفظه قرار می دهید، دستگاه ها را خاموش بودن و جدا از یکدیگر قرار دهید. این اقدام سبب می شود که دستگاه های درون کیف فضای بیشتری برای تنفس داشته باشند و از داغ شدن بیش از حد آن ها جلوگیری شود.

 

گوشی موبایل

حفظ گوشی از گرمای تابستان

 

هرگز گوشی را درون یخچال نگذارید

بسیای از افراد لپ تاپ یا گوشی هایشان را درون یخچال می گذارند تا خنک شوند. اما وب سایت Gazelle اعلام کرد، خنک کردن سریع دستگاه های الکترونیکی بطور مثال از طریق یخچال می تواند موجب نفوذ رطوبت به دورن دستگاه شده و به قطعات داخلی آن آسیب برساند.

بنابراین اگر حس کردید که گوشی بیش از اندازه داغ شده، بهتر است ابتدا آن را خاموش کرده و مدتی به همین حال بگذارید، تا به آهستگی خنک شود. باتری گوشی را جدا کنید (البته اگر باتری قابلیت جداسازی دارد) و دستگاه را از نور مستقیم خورشید دور نگهدارید.

روش هایی برای حفظ گوشی های موبایل از گرما

روش هایی برای حفظ گوشی های موبایل از گرما : امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از کلیک/ی
نظرات
وبگردی