نمناک اخباراقتصاد زمان واریز یارانه نقدی آبان 95
یارانه آبان 95 ، یارانه نقدی
شصت و نهمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه 95 در حالی چهارشنبه هفته جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که خبری از حذف سری جدید از یارانه بگیران از لیست دریافت یارانه نیست.
تاریخ انتشار : 22 آبان 1395

زمان واریز و برداشت یارانه آبان 95

در حالی حدود شش سال از پرداخت یارانه های نقدی میگذرد که همواره منابع ناشی از تغییر قیمت حامل های انرژی حتی به اضافه آن منابع قانونی قابل صرف از خزانه دولت برداشت شده و به توزیع نقدی اختصاص پیدا کرده که بخش های تولیدی و رفاهی از جمله سلامت که در قانون مورد توجه قرار گرفته و تا 30 درصد درآمدهای هدفمندی سهم می برد، مبلغ خاصی دریافت نکرده و از قانون جامانده است.

این در حالی است که نوبخت، در تازه ترین اظهارات خود وعده داده که بالغ بر 8000 میلیارد تومان به بیمه سلامت کمک خواهد شد تا بتواند پرداخت هایش را به روز کند.

در مجموع تا کنون بیش از 220 هزار میلیارد تومان بابت یارانه های نقدی پرداخت شده و ماهانه تا 3400 میلیارد تومان برای پرداخت به بیش از 75 میلیون نفر هزینه می شود.

با این حال با وجود الزام قانون بودجه امسال به حذف چند گروه درآمدی یارانه بگیر که تا 24 میلیون نفر را پوشش می دهد تاکنون دولت اعلامی مبنی بر اقدام برای حذف این تعداد که البته با تصویب آن مخالف بود، نداشته است. ولی آخرین آمارها حاکی از آن بوده که از سال گذشته تا کنون حدود سه میلیون و 400 هزار نفر حذف شده اند. این در حالی است که تعداد حذف شده ها بیش از چهار میلیون نفر بوده ولی با اعتراض های انجام شده و بررسی از سوی سازمان های ذیربط، بخشی از آنها به فهرست سازمان هدفمندی برگشته اند.

این در حالی است که در ماه بیش از 74 میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می کنند و از این میان تنها در مرداد ماه براساس اعلام دولت 200 هزار نفر از لیست دریافت یارانه حذف شدند که از این رقم 100 هزار نفر جز اقشار و مسولین دولتی بوده اند و 100 هزار نفر از افرادی بودند که جز اقشار پردآمد به شمار می آیند که از میان این افراد تنها 20 درصد به حذف یارانه خود اعتراض کرده اند و مابقی نیز امیدی به بازگشت یارانه خود نداشته اند.

علاوه بر این نوبخت سخنگوی دولت نیز در صحبت های خود معیار سنجش دهک های پردرآمد تغییر و افراد دارای درآمد ماهیانه 3 میلیون و 500 هزار تومان در شهرهای بزرگ پردرآمد محسوب نمی شوند و معیار سنجش تغییر کرده است.

با این وجود براساس گفته های وزیر کار تا انتهای هدفمندی یارانه ها باید 6 میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شوند.

با این وجود پیش بینی می شود «شصت و نهمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز چهارشنبه مورخ 1395.08.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ یارانه نقدی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه های گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

زمان واریز یارانه نقدی آبان 95

زمان واریز یارانه نقدی آبان 95
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 469
برگرفته از آخرین خبر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 382 87
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف