نمناک اخباراقتصاد سود سهام عدالت کی پرداخت میشود؟
سهام عدالت ، سود
تیرماه سال 96 سود شرکت های سهام عدالت هرچقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت در سال 96

رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می شود.
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم رونمایی ساماندهی طرح سهام عدالت که ١٧ اسفند در سالن اجلاس سران برگزار شد، بیان کرد:امروز به بلاتکلیفی حدود ٥٠ میلیون از هم میهنانمان پایان دادیم و بعد از ١٠ سال وضعیت سهام عدالت ساماندهی شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد:١١ سال بود مردم منتظر بودند تکلیفشان روشن شود. تا امروز همه وعده بود و می گفتیم ان شاءالله. امروز ولی صورت حساب بیش از ٤٩ میلیون نفر در سایت سهام عدالت موجود است.

سهام عدالت

سود سهام عدالت

وی استفاده از عبارت آزادسازی را برای سهام عدالت دقیق ندانست و گفت:یکی از موضوعاتی که تاکنون بدون تکلیف مانده است و مانع از آن می شود که از عبارت آزادسازی استفاده کنیم نحوه حضور 49 میلیون نفر در مجامع عمومی شرکت های واگذار شده است. تاکنون راهکاری برای این امر مصوب نشده، ولی سازمان خصوصی سازی راهکارهایی را برای تصمیم گیری ارائه کرده و امیدواریم هرچه سریع تر در این خصوص تصمیم گیری شود.

معاون طیب نیا با بیان اینکه در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، گفت:قسمت ملموس سهام عدالت بهره مندی از سود سهم است و از امروز دارندگان برگه های سهام عدالت مالک مجازی بخشی از سهام در اختیار خود هستند.

وی با بیان اینکه دو دهک پایین جامعه (اعضای کمیته امداد و بهزیستی) مالک تمامی سهام خود هستند، گفت:برای چهار دهک دیگر جامعه از امروز 530 هزار تومان از محل سود سهامشان شارژ می شود و مالک مجازی این بخش از سهام یک میلیون تومانی خود هستند.

پوری حسینی درباره استفاده از سامانه توضیح داد:از امروز و به ترتیب افرادی که کد ملی آنها به هفت، هشت، 9 و پس از آن صفر و ... ختم می شود تا 26 اسفند ماه اجازه می یابند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند و از روز 27 اسفند ماه افراد فارغ از آن که کد ملی آنها با چه عددی پایان می یابد می توانند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند.

پوری حسینی همچنین اواخر سال آینده را زمان پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد.

جزئیات پرداخت سود سهام عدالت در سال 96

سود سهام عدالت کی پرداخت میشود؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 90
برگرفته از تابناک یزد-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 60 30
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف