برو به :
نمناک آشپزخانه نمناک

غذاهای ایرانی

سورانه

طرز تهیه سورانه


سورانه یک نوع بورانی و از غذا های خوشمزه محلی کرمانشاه در فصل بهار است. سورانه نام گیاهی خودرو و شبیه تره و سیر که در انتها به رنگ ارغوانی است و علت نام گذاری آن در زبان محلی به همین دلیل است.
توگی سرداغی

طرز تهیه توگی سرداغی


توگی سرداغی غذای محلی خراسان رضوی است. گوشت چرخ کرده، ارزن، عدس، کشک، پیازداغ، نعناع داغ، زردچوبه و نمک و فلفل از اجزای این غذای محلی خوش مزه هستند.
کدوبره

طرز تهیه کدوبره


کدوبره یکی از غذاهای محلی استان مازندران است. کدوبره یک غذای مازندرانی و همه پسند است که سریع هم آماده می شود. اگر پیرو رژیم گیاه خواری باشید گزینه خوبی برای شماست.
گوزلمه

طرز تهیه گوزلمه


گوزلمه یکی از غذاهای محلی ارومیه است. “گوزلمه” در زبان ارومیه ای به معنای «منتظرنشو» است. یعنی غذایی که نیاز به انتظار زیاد ندارد و زود آماده می شود.
آش بی‌ بی سه شنبه

طرز تهیه آش بی بی سه شنبه


آش بی بی سه شنبه یکی از غذاهای محلی اراک و نیشابور (با تفاوتهایی در مواد و طرز تهیه) است که بیشتر جنبه نذری دارد اما می توان در مواقع غیر نذر نیز به عنوان یک غذای کامل یا به مقدار کم برای پیش غذا آن را پخت و میل کرد.
ماهی میدم

طرز تهیه ماهی میدم


ماهی میدم یا دمی لخلاخ یا دمپخت ماهی بوشهری یکی از غذاهای محلی استان هرمزگان و استان بوشهر است. مردم محلی معمولا این دمی را با ماهی هایی مثل هامور- سنگسر - سبیتی و سرخو تهیه می کنند.
پلو عربی

طرز تهیه پلو عربی


پلو عربی یکی از غذاهای محلی استان هرمزگان است.این غذا از ترکیبات بسیار متنوعی تشکیل می شود و طعم دلپذیری دارد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
آش شولی

طرز تهیه آش شولی


آش شولی یکی از آش های یزدی است. در اصل چاشنی این آش، سرکه است ولی می توانید آن را با رب انار هم میل کنید.
پلو پوست پرتقال

طرز تهیه پلو پوست پرتقال


خیلی ها از پوست پرتقال برای درست کردن مربا استفاده می کنند و یا دور می ریزند. اما ما اینبار می خواهیم پلویی با پوست پرتقال درست کنیم.طرز تهیه پلو پوست پرتقال را در آشپزخانه نمناک ببینید.
ته چین شهمیرزادی

طرز تهیه ته چین شهمیرزادی


ته چین شهمیرزادی یکی از غذاهای محلی استان سمنان شهر شهمیرزاد است. شهمیرزاد منطقه ای ییلاقی از توابع استان سمنان و در 25 کیلومتری این استان قرار دارد که از طبیعت بسیار زیبا و از نعمت های بسیار فراوانی برخوردار است و دارای بزرگترین باغ گردوی جهان است.
کئی انار

طرز تهیه کئی انار


کئی انار خواص درمانی، کدو حلوایی حاوی مقدار فراوانی پتاسیم است، هم چنین انار به دلیل داشتن ویتامین Cدر افزایش جذب آهن موثر است. به این دلیل از کئی انار بررسی رفع کم خونی استفاده می کنند.
آش قوروت قیله

طرز تهیه آش قوروت قیله


آش قوروت قیله، قیله Ghayle به تکه های گوشت کوچکی که در قدیم در خمره های پر روغن نگه می داشتند گفته می شود.
دانه کولانه

طرز تهیه دانه کولانه


این آش جز غذاهای تقریبا مناسبتی خطه کردستان می باشد که هنگام اولین رویش دندان های شیری کودکان تهیه و بین اقوام پخش می شود اما در فصل های سرد سال بنا بر ذائقه افراد طبخ می گردد.
خورش انار مسما

طرز تهیه خورش انار مسما


خورش انار مسما یا خورش انار دانه مسما از غذاهای سنتی گیلان است.این غذا می تواند یکی از بهترین تجربه های شما در غذاهای محلی باشد.در آشپزخانه نمناک همراه ما باشید.
گوجه پونه

طرز تهیه گوجه پونه


گوجه پونه یکی از غذاهای محبوب استان ایلام است.این غذا از مواد غذایی بسیار ساده ای تشکیل می شود.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.