نمناک آشپزخانه نمناک

غذاهای ایرانی

اشکنه کدو و بادمجان

طرز تهیه اشکنه کدو و بادمجان


اشکنه یکی از غذاهایی است که از دیرباز در ایران طبخ می شده است. این غذا با توجه به موادی که در آن به کار می رود بسیار متفاوت است. گاه سبک و گاه سنگین تر است. شما می توانید با توجه به ذائقه و رژیم غذایی خود مواد داخل آن را تغییر دهید.
فلافل با نخود و عدس سبز

طرز تهیه فلافل با نخود و عدس سبز


فلافل غذایی سالم و خوشمزه است که زمانی کمی برای درست کردنش لازم است .طرز تهیه فلافل با نخود و عدس سبز را در آشپزخانه نمناک ببینید.
کشک سالاری

طرز تهیه کشک سالاری


این غذا غذای سنتی شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک مشاهده نمائید.
خورش بزقرمه

طرز تهیه خورش بزقرمه


خورش بزقرمه بومی شهر کرمان است. این غذا به دلیل دارا بودن نخود، کشک و گوشت سرشار از پروتئین است.
آش گزنه

طرز تهیه آش گزنه


آش گزنه یا آش ترش از غذاهای سنتی مازندران است. غذای مورد نظر با وجود حبوبات در آن سرشار از پروتئین گیاهی بوده که خوشمزگی آن به خاطر وجود کدو حلوایی و سبزیجات معطر است. طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک مشاهده نمائید.
کوفته هلوی شیرازی

طرز تهیه کوفته هلوی شیرازی


کوفته هلوی شیرازی غذای محلی شیراز است. این کوفته فاقد هلو است و نامگذاری احتمالاً بخاطر تشابه اندازه کوفته با هلو است.
امگشت

طرز تهیه امگشت


امگشت غذای محلی استان خوزستان است. غذایی است که عربهای خوزستان با ماهی گباب (قباد) نمک سود شده درست می کنند.
آش هالاو

طرز تهیه آش هالاو


مردم خطه سنندج به دلیل کوهستانی بودن و سرسبزی این منطقه گرایش زیادی به تناول غذاهایی که با سبزیهای معطر و خوشبو طبخ می گردد دارند که از آن جمله آش هالاو می باشد.طرز تهیه آش هالاو را در آشپزخانه نمناک ببینید.
گمنه

طرز تهیه گمنه


گمنه یا للک یکی از غذاهای محلی استان بوشهر و خوزستان است. در ضمن این غذای را توی خوزستان خصوصا به عنوان پشت پای مسافر یا منزل نو و ... می پزند.
پلا سر تره

طرز تهیه پلا سر تره


پلا سر تره یکی از چندین غذای سنتی و محلی استان گیلان است.این غذا از انواع سبزیجات خوشبو نیز بهره مند است.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
سورانه

طرز تهیه سورانه


سورانه یک نوع بورانی و از غذا های خوشمزه محلی کرمانشاه در فصل بهار است. سورانه نام گیاهی خودرو و شبیه تره و سیر که در انتها به رنگ ارغوانی است و علت نام گذاری آن در زبان محلی به همین دلیل است.
توگی سرداغی

طرز تهیه توگی سرداغی


توگی سرداغی غذای محلی خراسان رضوی است. گوشت چرخ کرده، ارزن، عدس، کشک، پیازداغ، نعناع داغ، زردچوبه و نمک و فلفل از اجزای این غذای محلی خوش مزه هستند.
کدوبره

طرز تهیه کدوبره


کدوبره یکی از غذاهای محلی استان مازندران است. کدوبره یک غذای مازندرانی و همه پسند است که سریع هم آماده می شود. اگر پیرو رژیم گیاه خواری باشید گزینه خوبی برای شماست.
گوزلمه

طرز تهیه گوزلمه


گوزلمه یکی از غذاهای محلی ارومیه است. “گوزلمه” در زبان ارومیه ای به معنای «منتظرنشو» است. یعنی غذایی که نیاز به انتظار زیاد ندارد و زود آماده می شود.