دیگران چه می خوانند..؟
نمناک آشپزخانه نمناک

غذاهای ایرانی

کانفتی با برنج (Confetti)

طرز تهیه کانفتی با برنج (Confetti)


کانفتی به غذا یا دسر هایی گفته می شود که مواد تشکیل دهنده آنها از تنوع رنگی جذابی برخوردار هستند.در این بخش از آشپزخانه نمناک کانفتی با برنج را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید.
ماهی فویج

طرز تهیه ماهی فویج


ماهی فویج از غذاهای محلی گیلان است و ترکیبات خوشمزه ای نیز دارد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک مشاهده نمائید.
سوپ سیب و زنجبيل

طرز تهیه سوپ سیب و زنجبیل


طبیعی است میوه چند روز که در یخچال می ماند شروع می کند به لک شدن ، چاره استفاده مجدد از آن هم این است که یا آن را مارمالاد کنیم یا کمپوت البته بعضی از میوه ها برای درست کردن بعضی غذاها و سوپ ها هم مناسب هستند.
کوفته پنیری با گردو و بیکن

طرز تهیه کوفته پنیری با گردو و بیکن


شاید با دیدن نام این غذا کمی تعجب کنید که قرار است دقیقا چه چیزی را تجربه کنید ! کوفته پنیری با گردو و بیکن بدون شک تجربه ی طعم جدیدی برای شما خواهد بود.
کوفته شویدباقلا

طرز تهیه کوفته شویدباقلا


کوفته شویدباقلا یکی از غذاهای خوشمزه محلی ایران است که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.
لیمو پلو

طرز تهیه لیمو پلو، یک قاطی پلوی خوشمزه


اگر دلتان یک قاطی پلوی خوشمزه می خواهد که علاوه بر آن که فصلی است ،تکراری هم نباشد ، لیمو پلو را امتحان کنید. این را می توانید به عنوان یک سحری مقوی و ضد عطش هم بخورید.
کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده با طعم ترخون


باز هم طرز تهیه یک نوع کباب کوبیده دیگر را برای شما آورده ایم. در این دستور جدید، از ترخون استفاده کرده ایم که طعم خاصی را به کباب شما می دهد. کسانی که دنبال طعم های جدید هستند حتما این مورد را امتحان کنند.
خورش ساک

طرز تهیه خورش ساک


خورش ساک غذای محلی استان گلستان است. ساک غذایی است مقوی و به علت داشتن اسفناج دارای آهن فراوان است. این غذا را اغلب گرگانی ها در مجالس همراه با مرغ پلو سرو می کنند. به خصوص هر ساله در دهه محرم که تکیه های گرگان هر شب شام می دهند.
لنجو یا ماهی آب‌پز

طرز تهیه لنجو یا ماهی آب پز


لنجو یا ماهی آب پز یکی از غذاهای محلی استان سیستان و بلوچستان است. در سیستان دلیل وفور ماهی تنوع زیادی در تهیه ماهی وجود دارد. به این دلیل ماهی را به 4 روش آماده می کنند. ماهی تنوری (ماهی کباب)، ماهی سرخ کردنی، لنجو با آب و لنجو با دوغ. در پست زیر لنجو توضیح داده شده است.
آغوز مسما

طرز تهیه آغوز مسما با اردک


آغوز مسما از غذاهای سنتی مازندران بوده که دارای پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا به دلیل داشتن گوشت اردک و مواد معدنی و ویتامین ها به دلیل داشتن گردو و رب انار است.
عدسی با رشته

طرز تهیه عدسی با رشته


عدسی با رشته یکی از غذاهای محلی شهر سقز در کردستان است.این غذا ظاهری بسیار شبیه به عدسی معمولی دارد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
آبگوشت ترش

طرز تهیه آبگوشت ترش


آبگوشت ترش غذای محلی استان یزد است.اگر از طرفداران غذاهای محلی و سنتی هستید،طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
کوفته با مایکروویو

طرز تهیه کوفته با مایکروویو


کوفته یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار است که به روش های مختلفی تهیه می شود.در این مطلب طرز تهیه کوفته با مایکروویو را آموزش خواهیم داد.
اشکنه کدو و بادمجان

طرز تهیه اشکنه کدو و بادمجان


اشکنه یکی از غذاهایی است که از دیرباز در ایران طبخ می شده است. این غذا با توجه به موادی که در آن به کار می رود بسیار متفاوت است. گاه سبک و گاه سنگین تر است. شما می توانید با توجه به ذائقه و رژیم غذایی خود مواد داخل آن را تغییر دهید.