برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو “کاشت مو” به روشی که عالیه + تصاویر کامل
کاشت مو ، hair transplant
جدیدترین و موفق ترین روش های “کاشت مو” را می شناسید ؟ می دانید که خانم ها هم مثل آقایان می توانند با روشی نوین ترمیم مو انجام دهند ؟ بهترین نتیجه پیوند موی طبیعی مربوط به کدام روش است؟
بازدید : 1,446 نفر

آشنایی با تمامی روش های جدید کاشت موی طبیعی و ترمیم موهای ریخته

کاشت مو

کاشت مو به روش های جدید با تراکم بالا

مهمترین نکات که قبل از کاشت مو باید بدانید

یکی از عواملی که در نتیجه بخشی یا برعکس آن در کاشت مو نقش دارد داشتن شرایط مناسب برای پیوند موی سر است ، در حقیقت باید گفت برای انکه ترمیم موهای سر با موفقیت بیشتری صورت گیرد چه زمینه هایی باید داشته باشیم.

وضعیت سلامت :به منظور بررسی وضعیت سلامت فرد، بررسی شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری می باشد.

میزان شلی پوست سر : میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر را می توان برداشت تا با حداقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال جای بخیه کاهش یابد. البته این موضوع تنها در روش fut حائز اهمیت است و در مورد بیمارانی که پوست سرشان به اندازه کافی شل نیست می توان مشکل را با استفاده از روش fit حل نمود.

سن : اغلب آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسب کاشت مو نمی باشند به جز موارد خاص با نظر پزشک؛ زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن ها پیش بینی توسعه یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. بهترین زمان کاشت مو زمانی مناسب است که ریزش موی سر فرد متوقف شده باشد.

بانک موی مناسب : کسانی کاندید بهتری برای کاشت مو هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی از فولیکول های مو داشته باشند. تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می باشد. البته به کمک متدهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمتری دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.

بهترین راه برای دانستن این موضوع که انجام عمل کاشت مو و کاشت مژه برای شما مناسب است یا خیر، انجام مشاوره با متخصصین کلینیک های معتبر است.

 

 انواع روش های کاشت مو

با پیشرفت علم و کشف روش های جدید و مدرن برای ترمیم موهای ریخته در زنان و مردان امروزه کاشت مو به روش های متعددی که با توجه به شرایط و نیاز مراجعه کننده انتخاب می شود صورت می گیرد. در این قسمت به طور کامل به معرفی انواع روش های پیوند موی طبیعی خواهیم پرداخت که شامل:

کاشت مو به روش پانچ

این روش پیوند موی طبیعی به دلیل قدیمی بودن دیگر انجام نمی شود.

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT)

تقریبا یکی از روش های موفق پیوند موی سر است و در اصطلاح عامیانه به آن روش جراحی هم گفته می شود.

کاشت مو به روش اف آی تی (FIT) یا FUE

در اصطلاح عامیانه به آن روش بدون جراحی گفته می شود.

کاشت مو به روش BHT

در این روش پیوند موی طبیعی از موهای بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود.

کاشت مو به روش HRT

این روش کاشت مو بیشتر برای خانم ها استفاده می شود.

کاشت مو به روش سیف (Safe)

همان روش FIT است که در ادامه راجع به آن توضیح داده می شود.

روش ترکیبی کاشت مو

روش ترکیبی پیوند موی سر که در کلینیک های کاشت موی داخل کشور به صورت وسیع انجام می شود ترکیبی از روش های FUT و FIT است.

کاشت مو با استفاده از تکثیر فولیکول ها در آزمایشگاه :

این روش در مرحله تحقیقاتی می باشد.

کاشت مو

کاشت مو

عکس های قبل و بعد کاشت مو وین رونی

  

کاشت مو طبیعی به روش fut

در این روش کاشت مو ، برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد.در حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا 97 % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

 

کاشت مو به روش کاشت مو FIT

کاشت مو

کاشت مو با روش جراحی

در این روش پیوند موی طبیعی ، بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود ،عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می شود، از برخی جهات روش کاشت موی FTT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاًدر افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی باشد.

 

کاشت مو به روش ترکیبی

در طاسی های وسیع 2500 تا 4000 گرفت (5000 تا 10000 تار مو) لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد شود. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33 سانتی متر) از پشت سر بیمار است که نتیجه آن موفقیت آمیز نیست. از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیر جراحیFIT این تعداد گرفت از سر بیمار برداشت شود عارضه ای که نصیب بیمار می شود طاسی و کچلی پشت سر است. برای جبران عوارض فوق، روش ترکیبی از ترکیب دو روش FUT و FIT ابداع شده است. در روش ترکیبی کاشت موی سر می توان 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند زد.

در این روش پیوند موی طبیعی،  عمل کاشت مو در 2 روز متوالی انجام می شود؛ مثلاً روز اولFUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود. حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و با استفاده هم زمان از هر دو روش کاشت مو (FUT+FIT) سطح وسیع تری (80-100% طاسی) پوشش داده می شود و تراکم موها افزایش می یابد. با این اوصاف پزشک می تواند دو تا سه برابر آنچه تابه حال امکان پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزند. 

 

کاشت مو با تکنیک (SUT) چیست؟

این روش را روش اتوماتیک کاشت مو می نامند چرا که در روش(SUT) دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکار، برش نبوده و هیچ گونه عوارضی نداشته و به وسیله، دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو راتا 14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر نسبت به روشهای قدیمی می باشد را انجام می دهند. در این تکنیک جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص کاشت زنده و پیوند موی طبیعی شما نیست.

 

مزایای کاشت مو به روش (SUT)

 از جمله مزایای این تکنیک، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسکاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای کاشته شده نمی باشیم، در این متد می توانیم، تراکمی سه برابری نسبت به روش های سنتی (FIT) و (FUT) را انجام دهیم. که کاشت14000تار مو را در یک جلسه شاهد هستیم، همچنین لازم بذکر است این تکنیک به روز ترین متد روز امریکا واروپا است. طبیعی بودن خط رویش، مهندسی آن توسط تیم مجرب کاشت مو ، تراکم بالای مو در این روش، انجام آن در یک جلسه ومشاهده کردن موهای کاشته شده بعد از کاشت موی طبیعی که بصورت یک سانتی است مزیت دیگر این روش است .. همچنین در تکنیک کاشت موی (SUT ) پرطی و از بین رفتن فولیکولهای برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکولهای موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند، پس از انجام کاشت مو، توسط دستگاهای لیزری ، تحریک و رشد سریع مو، تقویت ورشد مجدد مو ها شخص را نیز شاهد خواهیم بود.

 کاشت مو

روش های ترکیبی کاشت مو برای خانم ها و آقایان

تفاوت کاشت مو به روش SUT با کاشت مو به روش های FUT و کاشت مو به روش FIT:

یکی از ویژگی های کاشت مو به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام میشود .

در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام میشود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.

یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده ، بدون دخالت دست .

مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست ، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب میشود.

دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT از اصلی ترن مشکلات بشمار می آید که باعث می شود بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در کاشت مو به روش SUT عاملی به نام دوران ناهت به هیچ عنوان نداریم یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش SUT فردای آن روز میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

 

کاشت مو به روش bht  بی اچ آر:

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد .BHT مخفف عبارت body hair trans است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند. 
در روشهای کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد ولی در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمیرسد در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از سایر نقاط تنه یا بدن مانند :نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند . 
 

ویژگی های کاشت مو به روش BHT

 نکته ی مهمی که در کاشت مو به روش BHT باید به آن توجه داشت این است که اندازه ، ضخامت ، طول عمر و میزان رشد مو های بدن با موی سر یکسان نیست و ممکن است ماندگاری مناسب را از این لحاظ داشته باشند. این تکنیک روش جدیدی در کاشت مو به حساب می آید و باید قبل از انجام کاشت مو از لحاظ سازگاری مو های بدن با موی سر مورد بررسی قرار گیرد. کاشت مو به روش BHT به دلیل حساسیت بالا و نیاز به دقت در انتخاب مو های خاص از بدن برای برداشت گرافت باید زیر نظر متخصصین این حوزه و پزشکان با تجربه انجام شود. در کنار این روش می توان از سایر تکنیک های کاشت مو مانند FIT ، FUT و سایر روش های ترکیبی کاشت مو استفاده کرد.
 
تکنیک HRT چیست ؟ دراین متد انحصاری دیگر نیازی به بانک موی شما نبوده زیرا این مرکز با دارا بودن بانک مو صد در صد طبیعی که همانند با جنس و رنگ و به طور کامل همزاد با موهای شما بوده , این روش را به جرات میتوان تحولی در امر ترمیم مو دانست طریقه انجام :این روش را میتوان به 3 طریق با تارهای صد در صد طبیعی به صورت زیر پوست یا روی پوست و یا لا به لای موهای شما انجام داد تراکم بسیار بالا خط رویش بسیار بسیار طبیعی استحمام روزانه و شانه زدن به تمام جهات انجام انواع مدلهای دلخواه انجام سشوار استفاده از اتوی مو.واکس.ژل.و... بوده و کاملا بدون عوارض و مراجعه بعدی بوده . این اطمینان را به شما میدهیم که این روش (HRT ) بهترین و به روز ترین روش در امر ترمیم مو در جهان میباشد .
 
 کاشت مو

توضیحاتی کامل در مورد کاشت مو برای افراد کم مو 

 

کاشت مو به روش HRT برای خانم ها

 خانم ها نیز همچون آقایان در معرض ریزش مو قرار دارند. بنابراین گاهی کاشت مو برای آنها ضروری است. این کار می‎تواند با استفاده از روش HRT انجام شود. در این صورت کاشت مو به دو روش انجام می‎شود که عبارت است از: 
پزشک بر روی پوست سر بیمار کراتین گیاهی می‎مالد تا موهایی که قرار است با استفاده از روش HRT کاشته شوند، بر روی پوست سر جذب شوند. در پایان این موها جذب پوست سر بیمار می‎شوند. 
ابتدا پزشک موهای بیمار را اسکن می‎کند و سپس ریشه موهای او را با استفاده از دستگاهای دیجیتال و تعیین قدرت ریشه، بررسی میکند تا مدل و الگوی ریزش موی سر بیمار مشخص شود. روش کاشت مو HRT بدون کوتاهی مو صورت می گیرد که با تایید پزشک تارهای موی طبیعی با تراکم بالا بر روی سر بیمار فیکس می‎شود. در پایان موهای کاشته شده کاملا با موهای طبیعی بیمار هماهنگ است. به طوری که تشخیص موهای ترمیمی برای اطرافیان غیرممکن است.
 

نحوه انجام کاشت مو به روش HRT

 کاشت موی با روش HRT به سه طریق انجام می‎شود؛ موهای طبیعی دریافتی می‎تواند در زیر پوست کاشته شود. در روش دیگر می‎توان موها را روی پوست و در روش دیگر می‎توان گرافتها را در لابه لای موهای کم تراکم قرار داد. زمانی که فرد به طور کامل موهای خود را از دست داده و به تاسی مفرط دچار شده، پزشک می‎تواند موها را در زیر پوست و یا روی پوست بکارد. اما زمانی که موها کم پشت می‎شوند، کاشت مو در لابه لای موهای فعلی بهتر است.
 

مزایای کاشت مو به روش HRT

 کاشت موهای زیبا با خط رویش طبیعی
 بدون نیاز به مراجعات بعدی
 تایید رسمی این روش توسط وزارت بهداشت
 قابلیت انجام برای بیماران مبتلا به الوپسی و سوختگی
 از مهمترین مزایای این روش عدم نیاز به برداشت موهای طبیعی بیمار است که زمان کاشت مو را کمتر و سرعت عمل پزشک نیز افزایش می‎یابد. همچنین مراقبت هایی که بیمار پس از درمان باید انجام دهد، کمتر می‎شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه موهای بیمار دچار ریزش شده، احتمال اینکه گرافت های کاشته شده نیز پس از مدتی دچار عارضه ریزش شوند، زیاد است. به همین دلیل استفاده از گرافتهای سالم (بدون برداشت از سر بیمار) می‎تواند از این عارضه جلوگیری کند. کاشت مو با روش HRT نیز همچون سایر روش های کاشت مو است که پس از درمان، بیمار می‎تواند به حمام رود، موهای خود را شانه بزند و به آنها حالت دهد. استفاده از سشوار، اتوی مو، واکس، ژل و ... نیز محدودیتی ندارد. ضمن اینکه براساس درخواست بیمار موها با تراکم لازم کاشته می‎شود و کاملاً بر موهای طبیعی او انطباق دارد.
 کاشت مو

کاشت مو ی مناسب خانم ها به روش hrt

 

برتری های ترمیم و کاشت مو به روش HRT

 در ترمیم مو به روش HRT بانک مو از موهای صد در صد طبیعی استفاده میشود ولی در ترمیم موها به روش های سنتی و قدیمی از مخلوط موهای طبیعی و الیاف پلاستیکی استفاده میکنند.
در ترمیم مو به روشHRT بانک مو برای قسمت جلوی سر و شقیقه ها (که معمولا ضخامت موها نازک تر از پشت سر میباشد) به همان شکل از موهای نازک استفاده میشود و برای پشت سر موهای زخیم تر استفاده میکنند.
 در ترمیم مو به روش HRT موهایی که ماهیتشان راست چین است یعنی خواب مو به سمت راست می باشد در قسمت راست سر استفاده میشود و موهایی که ماهیتشان چپ چین است بعبارتی خوابشان به سمت چپ است در قسمت چپ سر استفاده میشود.
تمامی متریال استفاده شده در ترمیم مو به روش HRT کاملا بهداشتی بوده و دارای تاییده از نهاد ها و سازمانهای معتبر جهانی می باشند در حالیکه یکی از معایب ترمیم مو به روش های قدیمی و سنتی استفاده از متریال تقلبی و بعضا صنعتی است.

کاشت مو : معرفی تمام راه های پیوند موی طبیعی +عکس

512
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف