تولد
آزمون دستیاری پزشکی

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی آذرماه اعلام می شود

تاریخ انتشار : 22 آبان 1401کد مطلب : 68573زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تازه ترین اخبار مرتبط با آزمون های گروه علوم پزشکی گفت: نتایج تکمیل ظرفیت چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی آذرماه اعلام می شود.

دکتر محمدمهدی نوروز شمسی افزود:پس از اعلام نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در 22 شهریورماه سال 1401 و ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه‌های علوم پزشکی، مواردی که ظرفیت خالی مانده بود برای تکمیل ظرفیت اختصاص یافت.

وی افزود:نتایج مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دستیاری پزشکی در آذرماه 1401 اعلام می‌شود و پس از ثبت نام پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت دستیاری، موضوع 500 ظرفیت بومی دستیاری در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد:پیش از این اعلام شده بود که برای تکمیل تمامی ظرفیت‌های خالی مانده در آزمون دستیاری پزشکی، 500 ظرفیت بومی به دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص می‌یابد که این مهم بعد از انتشار نتایج تکمیل ظرفیت اطلاع رسانی می‌شود.

وی اظهار داشت:در واقع پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی و مشخص شدن میزان ظرفیت باقیمانده درباره زمان بندی اختصاص ظرفیت بومی دانشگاه‌های علوم پزشکی تصمیم گیری می‌شود اما اکنون تقدم با تکمیل ظرفیت است.

نوروز شمسی درباره آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1402 یادآور شد:بر اساس پیش بینی انجام شده قرار است در بهمن ماه ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی آغاز شود و در پایان دی ماه درباره چگونگی ثبت نام در این آزمون اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت:نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1402 پس از آماده شدن به اطلاع داوطلبان می‌رسد. پیش بینی شده است که نتایج تکمیل ظرفیت در نیمه دوم آبان ماه اعلام شود.

به گزارش مهر، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح پنجشنبه 22 اردیبهشت ماه 1401 در تعداد 32 حوزه امتحانی و 30 شهر کشور برگزار شد. در این دوره از آزمون تعداد 12 هزار و 725 نفر در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند که از این تعداد 11 هزار و 847 نفر حائز شرایط بودند.

از میان افراد واجد شرایط تعداد 11 هزار و 67 نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. حدود 4 هزار نفر در این دوره از آزمون پذیرفته شدند.

همچنین آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1401 در 34 حوزه امتحانی برای 86 رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای 5 و 6 خرداد برگزار شد.

تعداد 59 هزار و 464 نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال 1401 ثبت نام کردند که از تعداد 64 هزار و 175 نفر در آزمون به دلیل شرکت در دو رشته تعداد ثبت نام کننده نهایی آزمون بودند.

از این میان تعداد 48 هزار و 481 در جلسه آزمون شرکت کردند که از میان حاضرین در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال 1401 تعداد 41 هزار و 952 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت 5 هزار و 19 نفر قبول شدند.

انتهای پیام/م

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی آذرماه اعلام می شود

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی