آفرینش مگس

علت جالب آفرینش مگس را می دانید ؟

کد مطلب : 1465زمان مطالعه : 2 دقیقه
آفرینش هیچ موجودی بدون حکمت نیست مگس یکی از حشراتیست که هرکسی با دیدن مزاحمت هایش به این فکر می کند که چرا خداوند همچین موجودی خلق کرده است.

خداوند به چه دلیلی مگس را آفرید؟

آفرینش تمامی موجودات زنده بدون حکمت نیست و وجود هر موجودی به چرخه حیات و گردش آن کمک می کند. شاید با خودتان فکر کنید برخی از موجودات مانند مگس بیهوده آفریده شده اند اما با کمی مطالعه در می یابید که حتّی ریزترین موجودات هم بی خود آفریده نشده اند و غذای گروه دیگری از حیوانات هستند، یا با پاهای کوچکشان گرده گلها را جا به جا می کنند. در این بخش از سرگرمی نمناک ، شما را با داستان علت آفرینش مگس آشنا می کنیم.

حکمت آفرینش مگس

هدف از آفرینش مگس چیست؟

علت خلقت مگس

روزی روزگاری ، پادشاهی بر روی تخت نشسته بود و غلامش نیز او را همراهی می کرد . پادشاه خوابش می آمد و در حال چرت زدن بود ، تا چشمان خود را می بست مگسی کوچک بر گونه اش می نشست .

پادشاه برای اینکه مگس را از خود دور کند محکم بر گونه اش می کوبید . چندین بار مگس بر روی صورتش نشست و پادشاه بر صورت کوبید تا اینکه کلافه شد و به غلامش گفت :

آیا می دانی علت آفرینش مگس چیست؟

غلام کمی درنگ کرد و با حاضر جوابی پاسخ خردمندانه ای داد :

خداوند به این علت مگس را خلق کرد تا افراد قدرتمند بدانند در برخی از مواقع حتی زورشان به مگس هم نمی رسد .

فواید خلقت مگس

راز آفرینش مگس در چیست؟

داستان دیگری درباره آفرینش مگس

روزی منصور دوانقی نشسته بود و دو مرتبه برروی صورتش مگسی نشست و او مگس را پرانید و دوباره مگس بر روی صورتش آمد واو آنقدر این عمل را تکرار نمود تا کلافه گشت و سپس گفت:چه کسی اینجا حضور دارد ؟

گفتند :مقاتل بن سلیمان.

منصور امر فرمود مقاتل را نزدش آورند . همین که مقاتل از در وارد شد منصور از او پرسید :هدف از خلقت مگس چه بود ؟

مقاتل بدون واهمه جواب داد :برای کوچک کردن ستمگران و متکبران آفریده شده است . سپس منصور سکوت کرد و دیگر چیزی نگفت.

راز خلقت مگس

حکمت آفرینش مگس چیست؟

روایتی از امام صادق (ع) و آفرینش مگس

روزی بر صورت منصور که نزد امام صادق (ع ) بود مگسی نشست ، او مگس را پراند اما مگس با سماجت به کارش ادامه داد و چندین بار بر روی صورت منصور نشست و هربار منصور او را پراند،

سپس کلافه گشت و از امام پرسید :خدای متعال چرا مگس را خلق نموده است ؟ امام پاسخ داد :به این علت که ستمگران را خوار و ذلیل کند.

هشام بن سالم در روایتی از امام حسین درباره خلقت مگس نقل می کند که ، حضرت فرمودند :اگر مگس روی غذا نمی نشست ، مردم مبتلا به جذام می شدند. 

 

داستان جالب و خواندنی علت آفرینش مگس

3.6447
این مطلب مفید بود ؟326121
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن /آ
وبگردی