آپدیت ویندوز 10

ترفند آپدیت سریع ویندوز 10

کد مطلب : 12262تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
مایکروسافت برای راحتی کاربران خود در ویندوز 10 دو راه متفاوت در بروز رسانی ویندوز در نظر گرفته است که با استفاده از این روشها می توانید نسبت به دریافت آخرین به روز رسانی های ویندوز 10 اقدام کنید.

نحوه آپدیت سریع در ویندوز 10

دیر زمانی از معرفی ویندوز 10 نمی گذرد که کاربران مایکروسافت از ویندوز 8  سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقا داده اند. اگر شما هم به جمع کاربران ویندوز 10 پیوسته اید، حتما از این که رایانه خود را به ویندوزی مجهز کرده اید که هنوز به طور رسمی منتشر نشده، خوشحالید ، اما آیا می دانید پیش از شما نیز کسانی هستند که نسخه های جدید این ویندوز را تست می کنند؟

windows 10

ترفند آپدیت سریع ویندوز

مایکروسافت دو مسیر به روزرسانی را برای نسخه های پیش نمایش ویندوز10 مشخص کرده است.
مسیر پیش فرضی که با نصب نسخه پیش نمایش ویندوز10 در اختیار شما قرار می گیرد و به روزرسانی ها روی آن اعمال می شود، Slow Ring نام دارد و مسیر دوم Fast Ring نامگذاری شده است.
 با قرارگیری در مسیر دوم، نسخه های پیش نمایش را سریع تر از دیگر کاربران دریافت خواهید کرد و این به آن معناست که احتمال مواجه شدن با باگ ها و مشکلات بیشتر است، اما تجربه لذت بخش استفاده از امکانات جدید و مشاهده آنها نیز افزایش می یابد و شما می توانید پیش از هر کاربر دیگری این امکانات را تجربه کنید.
 
مسیر Slow Ring نیز به آپدیت هایی اختصاص دارد که پس از رفع مشکلات به روزرسانی های منتشر شده در مسیر Fast Ring، در اختیار کاربر قرار گرفته اند و بیشتر مشکلات مشاهده شده توسط کاربران مسیر Fast Ring، در آنها اصلاح شده است.
 
اصلاح ویندوز
 
اگر دوست دارید مسیر دسترسی به نسخه های پیش نمایش ویندوز10 را به انتخاب خودتان تغییر دهید، می توانید از روش زیر کمک بگیرید.
قدم اول:تنظیمات به روزرسانی
روی برنامه Settings کلیک کرده و پس از به نمایش درآمدن پنجره تنظیمات روی آیکون Update & recovery کلیک کنید.
 قدم دوم:تنظیمات حرفه ای
مطمئن شوید از ستون سمت چپ گزینه Windows Update را انتخاب کرده اید و پس از آن در بخش سمت راست روی لینک Advanced Options کلیک کنید تا صفحه تنظیمات حرفه ای به روزرسانی برای شما به نمایش درآید.
 قدم سوم:انتخاب مسیر
اکنون در پنجره تنظیمات حرفه ای به روزرسانی قرار گرفته اید و مطمئنا برای دریافت خودکار بسته های به روزرسانی باید در ابتدای این صفحه گزینه Automatic را انتخاب کرده باشید. در ادامه نیز چنانچه به پایین صفحه توجه کنید، در بخش Choose how preview builds are installed، دو گزینه Slow و Fast قابل انتخاب است. در حالت پیش فرض گزینه Slow در این بخش انتخاب شده که با کلیک روی آن و تغییر به گزینه Fast می توانید سیستم عامل را در مسیر به روزرسانی سریع قرار دهید تا پیش از دیگر کاربران، ویندوز شما آپدیت شود و نسخه های به روزرسانی شده همراه با امکانات جدید در اختیار شما قرار گیرد.
 
توجه:در صورتی که از فعال بودن این گزینه پشیمان شدید و ترجیح دادید عملیات به روزرسانی همچون سابق باشد و نسخه های پیش نمایش پایدارتر روی رایانه شما نصب شود، می توانید با تکرار این مراحل و انتخاب گزینه Slow همه چیز را به حالت اول بازگردانید.

ویندوز 10 ، ترفند آپدیت سریع ویندوز 10

2.4305
این مطلب مفید بود ؟144161
برگرفته از جام جم-/ف
1 نظر به ثبت رسیده است
َAti1396-10-24
سلام خسته نباشید یه سوابی داشتم اگر روی ویندوز نسخه کرک، خودکار ویندوز اپدیت بشه چه مشکلی براش پیش میاد؟؟؟
304
وبگردی