احسان علیخانی
احسان علیخانی بعد از چند سال با عصر جدید حضوری متفاوت را در تلویزیون تجربه کرد و به همین بهانه عملکرد او از دوران گزارشگری تا دستیاری کارگردان و برنامه سازی را مورد توجه قرار داده ایم.

مروری بر کارنامه احسان علیخانی در تلویزیون

احسان علیخانی را میتوان نمونه یکی از چهره های موفق تلویزیون دانست چراکه در طول سالهای فعالیت در رسانه ملی همواره طرفداران زیادی داشته و دارد و برنامه هایش همواره جزو پربیننده های تلویزیون بوده است.

اگرچه پسر جوان دنیای اجرا و برنامه سازی در تلویزیون با ساخت برنامه ماه عسل بیشتر به شهرت و محبوبیت رسید اما پیش از ساخت برنامه ماه عسل هم احسان علیخانی فعالیت های متنوعی را در تلویزیون تجربه کرد.

این روزها که جای خالی برنامه ماه عسل با مسابقه استعدادیابی عصر جدید پر شده است و به یکی از پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیون تبدیل شده است شاید بهانه خوبی باشد تا عملکرد احسان علیخانی در تلویزیون از اولین روزهای ورودش تا به امروز را مورد بررسی قرار دهیم.

مروری بر عملکرد احسان علیخانی در تلویزیون

احسان علیخانی مدرک تحصیلی اش را در حوزه مدیریت بازرگانی گرفت و به دنبال علاقه اش به سمت دنیای هنر راهی شد. با شرکت در دوره های آموزشی باشگاه مهرورزان جوان تلویزیون را به صورت جدی هدف گرفت و خیلی زود توانست به عنوان دستیار کارگردان وارد این حرفه شود.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری و برنامه ساز تلویزیون

این جوان جویای نام در تجربه ای متفاوت به سراغ بازیگری رفت و برای اولین و آخرین بار در فیلم پرونده های مجهول جمال شورجه علاوه بر دستیاری کارگردان جلوی دوربین رفت اما گویا علاقه ای به این حوزه از دنیای هنر نداشت و این تجربه دیگر در کارنامه هنری احسان علیخانی تکرار نشد.

سال 83 اما نقطه عطفی متفاوت در دنیای احسان علیخانی و علاقه اش به تلویزیون بود چرا که با ساخت برنامه پسرای ایرونی و گزارشگری در این برنامه به شهرتی نسبی دست یافت و این مقدمه ای برای انجام فعالیت های بیشتر او در تلویزیون شد.

احسان علیخانی جوانی که حالا تجربه اجرای برنامه ای زنده در کنار اقبال واحدی را داشت و با حضور در برنامه پسرای ایرونی با نظرات مثبت زیادی روبرو شده بود با پیشنهادهای بهتری مواجه شد و به شبکه سه سیما رفت.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل

بعد از کسب تجربه ای موفق در برنامه پسرای ایرونی ، برنامه صبح آمد و بعد از آن جزر و مد را در شبکه سه سیما اجرا کرد و سال 86 اولین بار با اجرای برنامه ماه عسل مهمان ماه رمضانی خانه های مردم شد.

ساخت برنامه ماه عسل با ایده ای از احسان علیخانی بعد از دو سال اجرای برنامه جزر و مد تحولی عظیم در دنیای برنامه سازی و اجرای این جوان جویای نام ایجاد کرد و در واقع برنامه ای متولد شد که با نام احسان علیخانی و ماه رمضان عجین گردید.

ساعت های نزدیک به افطار با چهره احسان علیخانی ، اجرای مسلطش ، مهمانانی که روایتگر داستان های قهرمانانه زندگی شان بودند پای ثابت تلویزیون شد و توانست 10 سال به عنوان برنامه ای ثابت در ماه رمضان شبکه سه سیما به پخشش ادامه دهد.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری برنامه های شب عید در شبکه سه

یکی دیگر از برنامه هایی که احسان علیخانی اجرای آن را برعهده داشت برنامه های مخصوص شب عید نوروز بود که با حضور مهمانانی گسترده از دنیای هنر و ورزش روی آنتن میرفت.

احسان علیخانی حالا با تجربه زیادی که در برنامه سازی پیدا کرده بود و به عنوان چهره ای مسلط در زمینه اجرا شناخته میشد بعد از گذشت چیزی بیش از 10 سال تغییر رویه داد و برنامه ماه عسل را نساخت اما با برنامه ای متفاوت باز هم با شبکه سه سیما همکاری کرد.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید

مسابقه عصر جدید برنامه استعدادیابی است که تیم احسان علیخانی با رویکردی متفاوت از برنامه ماه عسل آن را روی آنتن برد و به کشف استعدادهای نهان از نقاط مختلف ایران پرداخت. احسان علیخانی در این برنامه به عنوان سازنده و مجری حضور دارد و در هر قسمت نظارتگر اجراهایی شگرف از سوی شرکت کننده های مسابقه عصر جدید است تا با رای نهایی داوران و مردم استعدادهای ویژه در زمینه های مختلف شناسایی شود.

عملکرد احسان علیخانی در تلویزیون از گزارشگری تا برنامه سازی

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی