اسباب بازی برای کودکان
والدین در انتخاب اسباب بازی برای کودکان خود باید به سن و جنسیت آن ها توجه کنند و اسباب بازی هایی را انتخاب کنند که به رشد ذهن و مهارت های کودکشان کمک می کند.

چگونه اسباب بازی خوب و مناسب برای کودک 3 تا 5 ساله انتخاب کنیم؟

انتخاب اسباب بازی برای کودکان باید به دقت و با توجه به جنسیت و توانایی های مختلف کودک انجام شود .کودک 3 تا 5 ساله یک سازنده قهار است و می تواند از هر چه به دستش می دهید یک شاهکار خلق کند.

انتخاب اسباب بازی های کودکان در مرحله پیش دبستانی مستلزم ملاحظه متفکرانه است، بدانید که چگونه به کودک خود بهترین تجربه بازی را می دهید، در حالی که از توسعه جبهه های مختلف اطمینان حاصل می کنید.

اسباب بازی برای کودکان

چه اسباب بازی هایی برای کودک مناسب است؟

شما چطور انتخاب می کنید که کدام هدیه برای فرزندتان مناسب است؟

این بخش از نمناک ایده هایی برای انتخاب اسباب بازی ها ارائه می کند که با کودک شما رشد می کنند، او را به چالش می کشند و فکر کردن، فیزیکی، زبان و مهارت های اجتماعی - احساسی او را پرورش می دهد.

کودکان نوپا کاشفان کوچکی هستند که با انجام این کار چیزهای زیادی یاد می گیرند. بازی به کودک فرصت خوبی می دهد تا مهارت های جدید خود را با پیروی از علایق منحصربفرد خود تمرین کند. اسباب بازی های کودک شما برای او موجود هستند و می تواند رشد او را به روش های مهم شکل دهد.

در حالی که ممکن است به نظر برسد که انتخاب اسباب بازی برای کودکان نوپا باید آسان باشد، اما همانطور که امروز در یک فروشگاه اسباب بازی قدم می زنید، تنها چیزی که آسان است باعث احساس درماندگی شما می شود ، تعداد زیادی اسباب بازی برای این کودک نوپا وجود دارد که بایستی هوشمندانه انتخاب شود.

  • شما چطور انتخاب می کنید که کدام یک برای فرزند شما مناسب است؟
  • چطور می توانید بگویید که کدام یک از آن ها کیفیت بالایی دارند؟
  • کدام یک برای بیش از چند روز یا چند هفته علاقه کودک تان را درگیر خواهد کرد؟

در متن زیر ایده هایی برای انتخاب اسباب بازی ها وجود دارند که با کودک شما رشد می کنند، او را به چالش می کشند و رشد کلی او را پرورش می دهند (تفکر، زبان بدنی، زبان و مهارت های اجتماعی - احساسی).

انتخاب اسباب بازی برای کودکان

راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

دستورالعمل هایی برای انتخاب اسباب بازی ها برای کودکان نوپا:

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که در انواع مختلفی استفاده می شود:

کودکان نوپا دوست دارند چیزها را از هم جدا کنند، کنار هم قرار بدهند، بیرون بکشند، داخل هم کنند، اضافه کنند و جمع کنند.

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که "باز باشند":

به این معنی که کودک شما می تواند بازی های مختلفی با آن ها انجام دهد. برای مثال، بلوک های چوبی یا قالب های پلاستیکی (به هم پیوسته) می توانند برای ساخت یک جاده، یک باغ وحش، یک پل، یا یک سفینه فضایی استفاده شوند.

اسباب بازی هایی مثل این تخیل کودک شما را جرقه می زند و به او کمک می کند تا مهارت های حل مساله و مهارت های تفکر منطقی را توسعه دهد.

مثال ها:

آجرهای، بلوک های به هم پیوسته، یخچال و یا فنجان ها، و اسباب بازی های برای شن و آب

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که با کودک تان بزرگ می شوند:

همه ما تجربه خرید یک اسباب بازی را داشتیم که کودک ما دو روز با آن بازی می کند و دیگر به سمتشان نمی رود شما می توانید با گشتن به دنبال اسباب بازی هایی که بتوانید در مراحل مختلف رشد ورزش کنید، از آن محافظت کنید. برای مثال، حیوانات پلاستیکی کوچک برای یک کودک نوپاکه ممکن است یک خانه جعبه کفش برای آن ها بسازد مفید است، در حالی که یک کودک می تواند از آن ها برای اجرای داستانی که می داند، استفاده کند.

مثال ها:

حیوانات اسباب بازی پلاستیکی و شکل های اکشن، کودک دوستانه، قطارها و کامیون ها (و وسایل نقلیه دیگر)، حیوانات پولیشی و عروسک

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که باعث جرقه تخیل کودک می شوند:

در طول سال سوم کودک، خلاقیت او واقعاً در حال جدا شدن است چون اکنون می تواند نقش شخص دیگری را در نظر بگیرد (مانند یک پادشاه) و تصور کند که چیزی (مانند یک بلوک) در حقیقت چیز دیگری (مانند یک تکه کیک) است.

به دنبال اسباب بازی هایی باشید که کودک شما می تواند از آن به هنگام رشدش استفاده کند و داستان ها را اجرا کند.بازی کردن، مهارت های زبانی و سوادآموزی، مهارت های حل مساله و توانایی توالی (به ترتیب دادن رویدادها به یک ترتیب منطقی) را می سازد.

مثال:

لباس ها, بلوک ها, غذای اسباب بازی و بشقاب هاب پلاستیکی, شخصیت های اکشن, حیوانات خشک شده و عروسک ها, قطارها و کامیون ها, لوازم جانبی دوست دار کودک, ابزار اسباب بازی و " لوازم زندگی واقعی " از جمله یک لوله کاغذی پیچیده " لوله آتش " برای یک مبارز آتش کوچک .

جعبه مقوایی بزرگ همیشه یک ضربه بزرگ برای کودکان نوپا بوده و رایگان است. جعبه ها به خانه ها, کشتی های دزدان دریایی, انبارها و تونل ها تبدیل می شوند - هر چیزی که کودکتان می تواند به آن برسد!

اسباب بازی برای کودکان 3 ساله

اسباب بازی برای رشد قوه تخیل کودکان

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که اکتشاف و حل مساله را تشویق می کنند:

بازی به کودکان فرصت می دهد تا مهارت های جدید را بارها و بارها تمرین دهند.اسباب بازی ها به کودکان فرصتی می دهد تا چیزی را از خودشان تشخیص دهند - یا با یک مربی کوچک، مهارت های تفکر منطقی خود را بسازند و به آن ها کمک کنند تا مشکل حل شوند.

آن ها همچنین به کودکان کمک می کنند تا مهارت های ارتباطی فضایی (درک چگونگی تناسب چیزها)، هماهنگی چشم ، و مهارت های حرکتی ظریف (با استفاده از ماهیچه های کوچک در دست و انگشتان) را توسعه دهند.

مثال ها:

پازل، شکل انتخابگرها، بلوک ها، لانه و یا فنجان ها، مواد هنری مانند رس، مداد یا خمیر

به کودک خود فرصت بازی با " چیزهای واقعی " یا اسباب بازی هایی را بدهید که شبیه چیزهای واقعی هستند:

کودک نوپای شما در تشخیص اینکه چگونه اشیا در دنیای او مانند کنترل های تلویزیون یا سوئیچ های سبک کار می کنند, خوب می شود.او همچنین علاقمند به ایفای نقش " واقعی " خود, مانند تلفن همراه است, زیرا مشتاق است که بزرگ باشد.

اسباب بازی هایی مثل این به کودکان کمک می کنند مسائل را حل کنند, روابط فضایی را یاد بگیرند, و مهارت های حرکتی ظریف (استفاده از ماهیچه های کوچک در دست ها و انگشتان) را توسعه دهند.

مثال ها:

ظروف پلاستیکی و غذا, کلید اسباب بازی, تلفن اسباب بازی, لباس پوشیدن, آلات موسیقی, وسایل موسیقی, دست شویی, برس و غیره

برخی اسباب بازی های "آماده شدن برای خواندن":

کتاب ها, حروف الفبا, و لوازم هنری مثل ماژیک ها, مداد رنگی و غیره به کودک شما کمک می کنند مهارت های نوشتاری و خواندن اولیه را توسعه دهید. لوازم زندگی واقعی مانند کاتال.گ ها, منوها, یا مجله ها مربوط به کودک شما هستند که به آنها نگاه کنند و با حروف, متن و چاپ آشنا شوند.

اسباب بازی هایی را جستجو کنید که کودک شما را به فعال شدن تشویق می کند:

کودکان همه انواع ترفندهای فیزیکی را انجام می دهند چون قوی تر و بااعتماد به نفس هستند.وظیفه شما این است که برای موفقیت کوچولوی خود, یکی از حضار محترم باشید!به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که به کودک شما کمک می کنند مهارت های جسمانی فعلی را تمرین داده و افراد جدیدی را توسعه دهد.

مثال:

حضور برای حرکات موزون با اشکال و اندازه های مختلف (با وسایل حفاظتی مناسب), مجموعه بولینگ پلاستیکی, حلقه بسکتبال با اندازه کودک, اسباب بازی که کودکتان می تواند یک رشته را بکشد, وسایل باغبانی برای حفر و کشیدن, جعبه های متحرک (باز در هر دو طرف) تا تونل هایی را ایجاد کنند که از میان آن ها عبور کنند.

به دنبال اسباب بازی هایی بگردید که بازی نسلی را پرورش می دهند:

در حالی که بزرگسالان و کودکان می توانند تقریباً هر چیزی را با هم بازی کنند, اما اسباب بازی هایی وجود دارند که برای مشارکت بزرگسالان طراحی شده اند. با نزدیک شدن به کودک و فراتر از بازی های تخته ای ابتدایی - که شامل استفاده از حافظه یک فرد یا بازی های تخته ای است که نیازی به خواندن ندارند - برای همه سنین بازی سرگرم کننده است.

یک " شب بازی خانوادگی " را با هم در نظر بگیرید. بازی های تخته ای شمردنی, تطبیقی, و حافظه ای را تشویق می کنند, همچنین مهارت های گوش و کنترل خود را تشویق می کنند. آن ها همچنین مهارت های زبان و ارتباط را پرورش می دهند. یکی دیگر از مزایای مهم, آموزش دادن به کودکان و نحوه کنار آمدن با بازنده است.

پاسخ کارشناسان به سوالات متداول درباره انتخاب اسباب بازی ها برای کودکان

فواید صداها, نورها و موسیقی چیست؟

بسیاری از اسباب بازی ها برای کودکان از دکمه ها, اهرم ها, نورها, موسیقی و غیرهاستفاده می کنند, اغلب این اسباب بازی ها به عنوان " توسعه دهنده ها" به فروش می رسند زیرا این اسباب بازی دارای عملکردهای متفاوت زیادی هستند.

متاسفانه, اغلب تاثیر معکوسی برای کودک دارد. هر چه اسباب بازی بیشتر باشد, کودک کم تر انجام می دهد. اگر کودکتان می تواند بنشیند و برنامه " اجرایی " را تماشا کند, احتمالاً بیشتر برایش از آموزش سرگرم کننده است.

به علاوه, این اسباب بازی ها می توانند برای کودکی که با اسباب بازی هایعلت و معلول کار می کنند می تواند گیج کننده باشد. اگر یک اسباب بازی به طور تصادفی شروع به نواختن موسیقی کند, یا اینکه دکمه مبهمی دستگاه را روشن کند، کودک شما یاد نمی گیرد کدام یک از کارهای او (علت) نور و موسیقی را تولید می کند.

معرفی بهترین اسباب بازی های دوران قبل از مدرسه و پیش دبستانی

کودکان 3-5 ساله هنوز از بسیاری از اسباب بازی های موجود برای کودکان نوپا, به ویژه عروسک ها, اسباب بازی های شنی, لباس ها و کتاب ها لذت می برند. علاوه بر اسباب بازی هایی که در زیر فهرست شده اند, این اسباب بازی های کودک نوپا قطعا مورد علاقه کودکان پیش دبستانی هستند.

خمیر بازی:

برای شروع, کودک شما به سادگی به آن ضربه می زند, سیخونک می زند و خمیر را بدون هیچ هدف مشخصی می کشد, اما همانطور که آن ها این کارها را انجام می دهند, مهارت های حرکتی خوبی را توسعه خواهند داد و شروع به کشف چگونگی کار کردن با خمیر هستند.

آن ها از خودشان سوال هایی می پرسند مثل اینکه چقدر می توانند کش بیاید, چطور می توانم یک تکه چوب به آن بچسبانم, و چه چیزی باعث می شود خمیر چسبناک شود؟ تمام این پرسش ها (و بیشتر) مهارت های حل مشکل آنها را بالا می برد.

در کنار مهارت های حرکتی خوب، حل مسئله و خلاقیت خالص، خمیر بازی فرصتی عالی برای کودکان برای تقلید و تظاهر است. در حدود این سن، کودکان به "پختن" و تقلید رفتار خود از آشپزخانه با دقت شگفت انگیزی می کنند. شما می توانید این نوع بازی را با ارائه لوازم جانبی برای کودکتان مانند برش های کوکی, پین نورد, سینی های پخت و تظاهر به کوره ها تشویق کنید.

خمیر بازی برای کودکان

خمیر بازی اسباب بازی مناسب برای کودکان پیش دبستانی 

بلوک های ساختمانی و لوازم جانبی:

تا حدود 3 سالگی, کودکان به سادگی ساختمان ها و برج های بزرگی می سازند که بارها و بارها روی هم انباشته می شوند و واژگون خواهند شد.

با این حال در حدود چهار سالگی, کودکان شروع به ساخت پروژه هایی خواهند کرد که اساس بازی بعدی را تشکیل می دهند. چیزهایی مثل باغبانی با چراگاه های متعدد و شهرهایی دارای جاده های پراکنده کل سالن استراحت شما را اشغال خواهند کرد و خود بازی می تواند ساعت ها طول بکشد.

بهترین بلوک ها برای این گروه سنی بلوک های آپارتمانی بزرگ هستند که نیازی به ارتباطی بین آن ها نیست. من بلوک های چوبی را ترجیح می دهم, اما بلوک های پلاستیکی خوبی هم در بازار وجود دارد.

لوازم جانبی هایی مانند حیوانات مزرعه, ماشین و کامیون, تابلوهای جاده, و ساختمان ها اسباب بازی های بزرگی وجود دارند که در این سن اضافه می شوند و واقعاً به گسترش نمایش کودک شما کمک می کنند.

رنگ, مداد و مواد کلاژ:

ترس از شلوغی و ریخت و پاشی بیش از حد برای بسیاری از والدین در بازی های خلاقانه کودکانشان ترسناک است و آن را در مهدکودکاجازه می دهند, اما ارائه نمایشنامه خلاقانه برای کودک شما نباید به معنای آشفتگی زیادی باشد. کودک شما از مواد ساده مانند مداد و کاغذ, تخته سیاه و گچ و یک ظرف چسب بسیار لذت می برد.

مزایای بازی خلاقانه بسیار زیاد است و به نظر می رسد که آن ها را به خاطر نگه داشتن خانه تمیز نگه دارند. مواد و تجهیزات بسیار زیادی وجود دارند که برای این گروه سنی ایده آل هستند, بنابراین نگران آشفتگی نباشید و بیشتر این سن شگفت آور را بسازید.

ابزارهای موسیقی:

ما یک کودک پیش دبستانی داریم! چند ابزار موسیقی به آن ها بدهید و آماده باشید که خلاقیت را در عملشان تماشا کنید. آن ها کنسرت های بیشماری را اجرا خواهند کرد و در نوارهای مورد علاقه خود و یا سی دی های مورد علاقه خود شرکت خواهند کرد و تبلیغات تلویزیونی را مانند یک حرفه ای تقلید خواهند کرد. آن ها هنوز نگران شرمسار شدن خود نیستند, بنابراین به دیدن برخی شخصیت های واقعی که می بینند می پردازند.

سازهای موسیقی خوب برای این گروه سنی عبارتند از:ماراکاس, سنتور چوبی, مثلث ها, درام ها, و کاسترانت ها.

پازل های چوبی:

پازل ها مشکلات بزرگی برای حل اسباب بازی ها هستند و به افزایش میزان تمرکز کودک و هشیاری روانی شما کمک خواهند کرد. پازل های چوبی با حدود 9 قطعه بزرگ برای این گروه سنی خوب هستند. همانطور که فرزند شما پیشرفت می کند, شما می توانید پازل ها را با قطعات کوچک تر آشنا کنید.

سه چرخه و چرخ دستی:

کودکان 4 ساله که در معرض خطر قرار گرفتن قرار دارند, به زمان و فضا نیاز دارند تا انرژی شان را رها کنند. زمان خیلی زیاد … و میزان زیادی فضا! سه چرخه و چرخ دستی برای کودک (پسر یا دختر) خارج از اسباب بازی هستند و آن ها فرصتی را برای رسیدن به حقیقت فیزیکی فراهم می کنند.

این اسباب بازی ها همچنین به کودک شما اجازه می دهد تا محدودیت های خود را هل دهند و با سرعت خود را در معرض خطر قرار دهند. برخی از کودکان این محدودیت ها را فراتر از بقیه هل می دهند تا مطمئن شوید که برخی قوانین و نظارت بر روی زمین جدی دارید.

کتاب ها و وسایل داستان سرایی:

آن ها شگفت انگیزترین تخیلات را دارند و می توانند داستان هایی را خلق کنند که برای صفحهات بزرگی ساخته شده اند. بدیهی است که کتاب به توسعه این عشق داستان سرایی آنها کمک می کند, اما برخی دیگر از اسباب بازی های داستان سرایی نیز در دسترس هستند.

چیزهایی مثل عروسک های دستی, عروسک های انگشتی, تابلوهای فلانل یا مغناطیسی, کتاب های غول پیکر, پوستر و لباس های ساده, همگی داستان سرایی را هیجان انگیز می کنند.

 

برای کودکان بین 3 تا 5 ساله چه اسباب بازی بخریم بهتره؟

4.248
این مطلب مفید بود ؟408
منبع : parentcircle / zerotothree / wikihow / kiwifamilies / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : اسباب بازی
وبگردی