درمان استرس نوع A
میدانید استرس هم انواع مختلف دارد ؟ انواعی که با تیپ شخصیتی تقسیم بندی می شود و یکی از آنها استرس نوع A است ، راه کارهای ساده ای برای رفع این نوع استرس وجود دارد.

راهنمایی های تسکین استرس نوع A

افراد با تیپ شخصیتی "A"، دارای سطوح استرس بیشتر از حد متوسط هستند، در باره ی ویژگی هایشان مثل آگاه و هوشیار بودن به زمان، بی قراری، و رقابتی بودنشان بحث می شود، که بسیاری از این مردم استرسی در خود ایجاد می کنند، که به شغلشان و یا به کل زندگی شان مربوط می شود.
افراد تیپ شخصیتی A نیز می توانند موانعی برای مدیریت استرس خود ایجاد کنند و برخی از تکنیک های مؤثرتر مدیریت استرس می توانند برای کسی که دارای شخصیت شدیدتر است، ناامید کننده و خسته کننده باشند. برای مثال، مدیتیشن آرام و ساکت می تواند، دشوار و حتی خسته کننده باشد، برای بهبود افراد بی قرار و کسانی که روحیه شدید رقابتی دارند، کسانی که در محل کار خود ثانیه شماری برای تعطیلی می کنند، مؤثر واقع شود.
 
 
استرس
 
با این حال، تکنیک های خاصی می تواند به اشخاص تیپ A کمک کند ،و تکنیک های دیگر نیاز به تعدیل چندگانه دارند تا بتوانند راحت تر برای رهایی از استرس جواب دهند و قبل از اینکه شما به مدبریت استرس خود نرسیدید، نیازی نیست که کاملا خودتان را تغییر دهید.
همین که برخی ویژگی های تند و تیز شخصیت A خودتان را نرم تر و کم تر کنید، کافی است و نوع خاصی از داروهای ضد استرس می تواند برای بعضی افراد شخصیت A مفید باشد و تاثیر بسیار خوبی بر کم کردن استرس آنها داشته باشد.

موزیک گوش دهید

گوش دادن به موسیقی، یک نوع ترفند ساده برای رهایی از استرس است که تلاش کمی را نیز میطلبد.
هنگامی که رانندگی می کنید، برخی از موسیقی های مورد علاقه خود را (به جای انجام تماس تلفنی) بگذارید و از رانندگی لذت ببرید (بدون خشم بیشتر از جاده ای ) ، و احساس آرامش کنید.
اگر شما به آرامش نیاز دارید، موسیقی آرام تر گوش دهید، اگر نیاز به انرژی دارید، آهنگ های مثبت تر و هیجانی تر را گوش کنید.
 
موسیقی
گوش دادن موسیقی مناسب برای رهایی از استرس

ورزش کنید

کسانی که استرس تیپ A دارند، ممکن است فرونشاندن استرس برایشان دشوار باشد. ورزش دارای مزایای مدیریت سلامت و استرس است. این مناسب افراد تیپA هست، زیرا دارای نوعی الگوست که تغییری را ارائه می دهد که در آن بیشتر شما عجله دارید (به عنوان مثال در یک تردمیل)، کمتر احساس تنش می کنید.انجام ورزش هایی مانند هنرهای رزمی، دویدن، و یا حتی رقص می تواند یک تمرین هوازی عالی باشد و حس موفقیت را فراهم کند ، کلاس های ورزشی نیز ،می توانند به عنوان یک ارتباط اجتماعی و همچنین یک حس مثبت از همتایان خود به شما، باعث شود تا در مسیر بمانید.
 
ورزش
کمک بسیار ورزش کردن به کاهش استرس

سعی کنید نوشته رسا و پرمعنی بنویسید

اگر شما تیپ شخصیت نوع A هستید، احتمالا دوست دارید فعالیت بیشتری نسبت به یک شخص بی حال داشته باشید، یک راه فعال برای بررسی و بیان افکار شما این است که شروع به فعالیت روزنامه نگاری کنید و یا به طور مرتب به نوشتن با مطابی رسا و پرمفهوم ،مشغول شوید.
نوشتن درباره احساساتتان (مخصوصا در زمان خاصی که خیلی درگیر و پررنگ شده اند)، به شما کمک میکند که از فکر و ذهنتان بیرونشان کنید، نوشتن درباره برنامه های خود برای رفع و حل وضعیتتان نیز می تواند به شما کمک کند تا احساس تنش کمتری نسبت به نگرانی های خود داشته باشید.
نوشتن در مجله شاد می تواند به شما کمک کند تمرکز بیشتری بر رویدادهای مثبتی که در طول روز برای شما اتفاق می افتد، داشته باشید و در اینجا راه های مختلفی است که با نوشتن میتوان استرس را کاهش داد، که می توانند برای کاهش استرس نوع A نیز مفید باشند.

وقتی را برای سرگرمی هایتان بگذارید

یک مسئله ای که بخشی از مردم را به خود مشغول می کند، مشکل متعادل کردن کار با بقیه زندگی است. برنامه ریزی کردن، فقط برای ریلکس کردن شاید دشوار باشد.
اما برنامه ریزی برای انجام کارهای لذت بخش میتواند راهی برای کم کردن گرایش به استرس باشد، در جدول فعالیتهای برنامه ریزی شده شما اگر جایی برای ریلکس کردن بود، به دور از ضرورت، انجام دهید و بیخیال همه چیز باشید و در آن لحظه این راهی است که میتواند برای مدتی شما از محیط بیرون جدا سازید و برای مدتی درگیرش نباشید و اگر سرگرمی های خود را به یک ساختار گروهی متصل کنید، برای شما بسیار سخت میشود.
زیرا که در آخرین لحظه میفهمید "سرتان خیلی شلوغ " است ، که بتوانید وقت خود را برای سرگرمی ها بگذارید و شروع یک دایره بافندگی، به یک کلاس نقاشی بروید، و یا به یک گروه بپیوندید. سرگرمی را بخشی از برنامه خود کنید.
 
سرگرمی
برای سرگرمی هایتان هم وقت کافی بگذارید

ارتباط برقرار کنید

نوع شخصیت A بودن ، می تواند به این معنی باشد که شما با کار زیاد مشغول هستید و وقت زیادی برای لذت بردن از اشخاص زندگیتان را ندارید.
اما از لحاظ اجتماعی، منزوی بودن می تواند باعث ایجاد استرس شود و داشتن تعدادی افراد حمایتی در زندگی شما میتواند در بعضی اوقات به طور شگفت آوری روی استرس شما تاثیر بگذارد.
این مهم است که با افرادی که نیاز به صرف زمان زیادی ندارند را مرتبط باشید و ارتباط برقرار کنید،و اشخاصی را در زندگیتان داشته باشید که "وقتشان را به شما میدهند"، در زمانی که به آنها نیاز دارید و این واقعا با ارزش است.
برای افراد با تیپ شخصیت A، گاهی اوقات ارتباط برقرار کردن به معنای کار بر روی مهارت های ارتباطی است و به یاد آوردن ارزش های ارتباطی می باشد و همچنین می تواند به معنای صرف زمان برای دیدار با دوستان و یا یادآوری به خود است که چند دقیقه برای گفتن سلام به مردم اطرافیان وقت گذاشت.
این یک تکنیک برای رهایی از استرس است که ممکن است یک احساس درستی نداشته باشد، اما تمرکز روی آن میتواند به مرور واقعا مفید باشد.
 
ارتباط
ارتباط برقرار کردن با دیگران

کمی ورزش یوگا انجام دهید

اگر واقعا این ایده ی مدیتیشن را دوست دارید، و اما اگر نمیتوانید خودتان را به آرامش برسانید، بدون این که از همه افکار ذهنی و استرس آنها برای مدتی رهایی یابید و آرام بمانید، پیشنهاد می کنم یوگا را امتحان کنید.
یوگا بسیاری از مزایای سلامتی عالی را به ارمغان می آورد و می تواند ویژگی های مدیتیشن (و همچنین تمرینات تنفسی) را در خود جای دهد و میتواند تمرکز وفعالیت هایی را داشته باشد که احساس آرامش را فراهم کند، اما بدون آن مدل سکوت که نا امید کننده باشد.
همچنین رفتن به کلاس یوگا، یک محیط گروهی را فراهم می کند که ممکن است برای شما مؤثر باشد و آن را در برنامه خود به طور مرتب برگزار کنید.
 
ورزش یوگا
انجام دادن ورزش یوگا بسیار عالی برای کاهش استرس و اضطراب

 

استرس نوع A چیست و راههای درمان استرس a

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب :
وبگردی