افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور جهان که مسلمان هستند + عکس

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1395کد مطلب : 43776زمان مطالعه : 6 دقیقه
این افراد مشهور و موفق که مسلمان شده و به دین اسلام روی آوردند از باورهایشان در مورد دین اسلام حرف میزنند.

افراد مشهوری که کمتر کسی میداند مسلمان اند

این روزها داستان های زیادی از افراد مشهوری که به اسلام روی می آورند می شنویم؛ اینکه این افراد چگونه به اسلام می پیوندند و نظرشان راجع به اعتقاد جدیدشان چیست نکته اصلی این داستانهاست؛ در ادامه تعدادی از این داستانها را می خوانیم.

 

دکتر مهمت اُز (Mehmet Öz)


افراد مشهور مسلمان

دکتر از جزو افراد مشهور مسلمان 


دکتر اُز می گوید:” من به عنوان یک فرد تُرک که در آمریکا از والدینی با دو دیدگاه مذهبی کاملاً متفاوت به دنیا آمده است درگیری های زیادی با هویت دینی خود داشته ام و در آمریکا نیز البته از دیدگاه ها و پیشینه سکولار حمایت می شود. از اینرو من تلاش کرده ام خود را به جنبه روحانی دین نزدیک کنم نه جنبه شرعی و قانونی آن”.
 


آصف مندوی (Aasif Mandvi)، کمدین و مجری برنامه تلویزیونی دیلی شو (Daily Show )

افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور مسلمان شده


آصف در گفتگو با هالیوود ریپورتر می گوید:” اگر بخواهید آمریکایی ها را از مسلمانان بترسانید لازم است که داستان هایی غیرواقعی بسازید زیرا بیش از 70 درصد قاتلین آمریکایی هایی که روزانه کشته می شوند خود آمریکایی ها هستند. بااین وجود حکومت مردان سفید پوست قاتلی که اسلحه به دست می گیرند را از کشور اخراج نمی کند بلکه مرز را به روی آوارگان سوری می بندد. البته جواب این تناقض خیلی ساده است:چون آن ها مسلمان هستند و ما دین آن ها را درک نمی کنیم”.

وی در ادامه می گوید:”هروقت قتلی رخ می دهد و قاتل یک مرد با پوست تیره یا یک مسلمان افراطی است پای تروریسم به میان می آید اما وقتی که یک سفیدپوست شخصی را می کشد تنها یک انسان روانی فرض می شود که والدین بد او را به این نقطه سوق داده اند”.
 


زین مالک (Zayn Malik)، موسیقیدان

افراد مشهور مسلمان

زین مالک جزو افراد مشهور مسلمان


مالک در مصاحبه با مجله کامپلکس در مورد باورهای دینی خود می گوید:” بعضی اوقات حس می کنید که می خواهید در مورد یک موضوع خاص که اطلاعات کافی و درست در مورد آن دارید صحبت کنید و این صحبت توهین به کسی نخواهد بود و کسی از شنیدن آن آزرده نخواهد شد اما در دوران حاضر سخت است چیزی بگویید و کسی ناراحت نشود. من نمی خواهم درون یک رودخانه خروشان سنگ بیاندازم. لازم نیست که چیزی بگویم. می گذارم همه چیز آن طور که هست بماند و در مورد آن حرفی نمی زنم”.
 


ماهرشالا علی (Mahershala Ali)، برنده جایزه ویژه منتقدان برای فیلم های مون لایت (Moonlight)، لوک کیج (Luke Cage) و خانه پوشالی (House of Cards)

افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور مسلمان


علی بعد از دیدار از یک مسجد در مورد تجربه خود چنین گفت:” وقتی که دعا می خواندم قدرت آن در درونم انعکاس پیدا می کرد و من این قدرت را حس می کردم و گریه ام گرفته بود. یک هفته بعد از خواب بلند شدم و به خودم گفتم باید به مسجد بروم. خیلی سریع و ساده این اتفاق افتاد و من به اسلام ایمان آوردم”.
 


شکیل اونیل (Shaquille O’Neal)، بازیکن سابق تیم های بسکتبال لس آنجلس لیکرز و اورلاندو مجیک

لوپ فیاسکو

افراد مشهور مسلمان را بشناسید


اونیل می گوید:"البته که به خدا ایمان دارم. هرچه که دارم را خدا به من داده است. خوشبختانه مردم مرا بر اساس باورهایی که در مورد دین من دارند قضاوت نمی کنند. دنیایی که در آن زندگی می کنیم دنیای رنج و آزمایش است. ما به راه خود ادامه می دهیم. چیزی که در این لحظه به آن اعتقاد دارم مهم نیست. دیدگاه های من متعلق به خودم هستند”.

 


دَیو چَپل (Dave Chappelle)، بازیگر، کمدین و تهیه کننده

بوستا ریمز

کدام افراد مشهور مسلمان هستند؟


چپل در مصاحبه با مجله تایم می گوید:"من معمولاً در انظار عمومی در مورد عقاید دینی خود صحبت نمی کنم زیرا نمی خواهم که مردم من و اشبتاهاتم را به دبنم نسبت بدهند. و به عقیده من دین اسلام بسیار زیباست اگر به درستی به آن عمل کنید. من مسلمانم اما مانند یک مسلمان بسیار معتقد عبادت نمی کنم. با این وجود یک سری اصول را محترم می شمارم”.

 


حکیم اولاجون (Hakeem Olajuwon)، بازیکن سابق تیم های بسکتبال هیوستون راکتس و تورنتو رپتورز

رضا اصلان

افراد مشهور مسلمان


حکیم به روزنامه نیویورک تایمز می گوید:"باید بین احترام و پرستش تفاوت قائل شد. اسلام از شما می خواهد که تا زمانی که خدا را می پرستید از او اطاعت کنید و به او احترام بگذارید. اسلام دین صلح است. دین منطق نه دین حمله”.

 


آیس کیوب (Ice Cube)، خواننده سبک رپ، تهیه کننده و بازیگر

کریم عبدالجبار

اعتقاد دینی افراد مشهور مسلمان


کیوب در مصاحبه با روزنامه گاردین می گوید:” من خودم را یک مسلمان ذاتی می دانم و این چیزی است که بین من و خدا وجود دارد. موضوع این است که من از آن دسته مسلمان هایی نیستم که به مسجد می روند و رسومات دینی و عبادت های خاص را انجام می دهند. من روش خودم را دارم”.

 


لوپ فیاسکو (Lupe Fiasco)، خواننده سبک رپ و کارآفرین

افراد مشهور مسلمان

خواننده ها و افراد مشهور مسلمان


لوپ در گفتگو با کتی کوریک (Katie Couric):” در نهایت همه ما انسان هستیم. ما مرتکب گناه و اشتباه می شویم. دین به شما کمک می کند که اشتباهاتتان را اصلاح کنید”.

 


ایمان (Iman)، مدل، نویسنده و فعال مدنی

افراد مشهور مسلمان

آشنایی با افراد مشهور مسلمان


ایمان در مصاحبه خود با مجله پِرَید (parade) می گوید:” من هیچ وقت یک مسلمان عمل گرا نبوده ام اما خودم را مسلمان می دانم”.

 


بوستا ریمز (Busta Rhymes)، خواننده سبک رپ

افراد مشهور مسلمان

بوستا ریمز جزو افراد مشهور مسلمان

 
ریمز می گوید:” من با اسلام زندگی می کنم. در انتهای یک روز کار چنان نیرویی دارم که فکر می کنم اعتقاد دینی ام به من بخشیده است و فکر می کنم که همه باید این انرژِی فوق العاده را درک کنند. همانطور که هستید از زندگی خود لذت ببرید. لازم نیست که این همه باید و نباید را به زندگی خود اضافه کنید”.
 


رضا اصلان (Reza Aslan)، نویسنده، فعال مدنی و مجری تلویزیونی

افراد مشهور مسلمان

چهره های معروف و افراد مشهور مسلمان


اصلان در مصاحبه با روزنامه تایم می گوید:” من انسان معتقدی هستم و زبانی که از آن برای توصیف عقیده ام استفاده می کنم، نمادها و کنایه هایی که از طریق آن ها اعتقاداتم را ابراز می کنم را از اسلام گرفته ام زیرا این مولفه ها بیشترین و مهم ترین معناها را برای من دارند”.

 


آکون (Akon)، خواننده موسیقی رپ، تهیه کننده و بازیگر

افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور مسلمان 


آکون می گوید:” من مسلمان به دنیا آمده ام. در جایگاهی نیستم که در مورد دیگران قضاوت کنم و دوست ندارم که دیگران نیز در مورد من قضاوت کنند اما مهم نیست چه تصمیمی می گیرید بلکه نیت شما مهم است. در انتها خداوند از همه چیز آگاه است و می داند که در قلب شما چه می گذرد”.

 


یاسین بَی (Yasiin Bey)، خواننده سبک هیپ هاپ، تهیه کننده و بازیگر

افراد مشهور مسلمان

کدام افراد مشهور مسلمان هستند؟


یاسین می گوید:” من اولین بار در سن 13 سالگی با اسلام آشنا شدم.. بدون عبادت و وقف کردن خود برای یک چیز خاص نمی توانید به زندگی ادامه بدهید. یا خودتان را وقف کارتان می کنید یا امیالتان. پس بهتر است که زندگیتان را صرف عبادت خداوند بکنید”.

 


دی جی خالد (DJ Khaled)، تهیه کننده و دی جی

افراد مشهور مسلمان

چهره ها و افراد مشهور مسلمان 


دی جی خالد در مصاحبه با لری کینگ (Larry King) چنین می گوید:” من خواهان صلح، وحدت و عشق هستم و دوست دارم که مردم با هم مهربان باشند”.

 


خالد حسینی (Khaled Hosseini)، نویسنده کتاب هاب بادبادک باز (The Kite Runner) و هزار خورشید تابان (A Thousand Splendid Suns)

افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور مسلمان


خالد حسینی در مصاحبه با بلیف نت (Beliefnet) می گوید:” من خودم را یک مسلمان سکولار می دانم. خانواده من عقاید لیبرال و سکولار داشتند. پدر و مادرم هر دو مسلمان بودند اما هیچ وقت ما را در انتخاب دین تحت فشار قرار ندادند. من از اسلام افراطی شدیداً بیزارم و این باور خود را در کتاب های بادبادک باز و هزاران خورشید تابان به وضوح نشان داده ام”.

 


کریم عبدالجبار (Kareem Abdul-Jabbar,)، بازیکن سابق تیم های بسکتبال میلواکی باکس و لس آنجلس لیکرز

افراد مشهور مسلمان

کریم عبدالجبار جزو افراد مشهور مسلمان


عبدالجبار می گوید:” من هیچ شبهه ای در ایمان خودم ندارم و بسیار در مورد کسانی که خود را مسلمان می دانند و به قتل و کشتار انسان های بیگناه می پردازند احساس نگرانی می کنم. اسلام این نیست و مردم نباید این اعمال شنیع را از بابت مسلمان بودن این افراد بدانند. اما وظیفه همه ماست که در مورد این اتفاقات کاری بکنیم”.

 


ملاله یوسف زَی (Malala Yousafzai)، فعال مدنی و جوان ترین برنده جایزه صلح نوبل

افراد مشهور مسلمان

افراد مشهور مسلمان


ملاله می گوید:” من فقط می توانم یک چیز بگویم. هرچه بیشتر در مورد اسلام و علیه مسلمانان بگوییم تروریست های بیشتری خلق می کنیم. بنابراین باید سیاستمداران و رسانه ها در اظهاراتشان دقت خیلی بیشتری داشته باشند. اگر می خواهید تروریسم را از بین ببرید تمام مسلمانان را به خاطر اعمال عده معدودی سرزنش نکنید زیرا با این روش نمی توانید تروریسم را ریشه کن کنید و تنها تروریست ها را افراطی تر خواهید کرد”.

افراد مشهور جهان که مسلمان هستند + عکس

4.5139
این مطلب مفید بود ؟12415
برگرفته از روزیاتو -/ح
وبگردی