آباژور مناسب
انتخاب آباژور باید مناسب با دکوراسیون خانه باشد رنگ اندازه و نوع آن همه در زیبا نشان دادن خانه موثر هستند پس قبل از خرید همه جوانب را در نظر بگیرید.

چگونه آباژوری متناسب با دکوراسیون خانه تان بخرید

آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند.

استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه مانند استفاده از آباژور به رویایی شدن خانه کمک می کند. آباژورها اندازه پایه مختلفی دارند. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک کاربرد هر آباژور را در بخش های مختلف خانه، توضیح خواهیم داد.

انواع آباژور بر اساس اندازه

• آباژور ایستاده

• آباژور پایه دار

• آباژور رومیزی

آباژور پذیرایی

مناسب با دکوراسیون خانه تان آباژور بخرید

انتخاب آباژور بر اساس سبک دکوراسیون منزل

اگر در دکوراسیون منزل از وسایل مدرن استفاده می کنید، مدل آباژورنیز باید با این سبک متناسب باشد.

اگر دکوراسیون فضای خانه شما سنتی است از آباژورهای مخروطی و پارچه ای استفاده کنید. در دکوراسیون سنتی از آباژورهای رومیزی استفاده کنید که برای تهیه آن از چوب استفاده شده است.

آباژورهای استوانه ای و بلند بهترین انتخاب برای خانه های مدرن است. به فضای نشیمن و ناهارخوری خود با انتخاب یک تا 2 آباژور بلند جلوه ببخشید.

آباژورهایی که دارای پایه های تک رنگ و ظریف و متالیک با کلاهک های ساده هستند بعنوان آباژورهای مدرن شناخته میشوند و آباژورهایی که دارای کلاهک های چین دار و پایه های مجسمه ای و سنگی هستند بعنوان آباژورهای طرح کلاسیک.

آباژور سفید

آباژور مناسب سلیقه شما کدام است؟

کاربرد آباژور

اگر از آباژور فقط به عنوان یک وسیله تزیینی استفاده می کنید از آباژورهایی با کلاهک های تیره استفاده کنید که نور کمی از آنها به بیرون ساتع میشود.

اگر از آباژور بعنوان روشنایی استفاده می کنید آباژورهایی با کلاهک های رنگ روشن را انتخاب کنید که نور زیادی به بیرون ساتع می کنند.

انتخاب آباژور ها با رنگ متناسب

اگر در دکوراسیون منزل از رنگ های تیره استفاده کرده اید، به نور بیشتری برای محیط نیاز دارید پس از آباژورهایی با رنگ روشن استفاده کنید.

دنیای مد نمناک اشاره می کند که شما بر اساس رنگ دکوراسیون داخلی رنگی مکمل یا کاملا متضاد رو برای آباژور انتخاب کنید.

برای اینکه آباژور یه نقطه ی کانونی و اصلی در فضای شما باشد از رنگ های شاد استفاده کنید تا این قسمت از خانه به چشم آید و زیبا به نظر برسد.

اگر می خواهید فضایی آرام و ظریف را تجربه کنید از آباژور هایی به رنگ های خنثی استفاده نمایید.

در صورتی که از شیدهای رنگی روی آباژور استفاده می کنید، رنگ هایی که بر میزان نور تاثیر منفی نگذارد را انتخاب نمایید.

آباژور شیک

ویژگی های آباژور مناسب منزل

انتخاب آباژور متناسب با هر قسمت از خانه

سبک و مدل آباژور با توجه به اینکه در اتاق نشیمن، اتاق خواب، ورودی و هر فضای دیگه ای قرار می گیرد ، متفاوت است .

انتخاب آباژور برای اتاق خواب

آباژورهایی پایه کوتاه و ساده برای اتاق خواب مناسب ترند . بهتر است رنگ آباژور را با رنگ کاغذ دیواری، یا رنگ دیوار، یا رنگ تخت و یا تابلو ست کنید و از دو آباژور در دو طرف تخت استفاده نمایید .

در صورت تمایل می توانید برای اتاق خواب از آباژورهایی که ارتفاع مناسبی داشته باشند ، استفاده کنید تا وقتی روی تخت می نشینید یا روی آن استراحت می کنید، نور آن به صورت مستقیم به چشم شما آسیب نزند و موجب پریدن خواب شما نشود.

آباژور زیبا

آباژور مناسب اتاق خواب

آباژورهای مناسب برای نشیمن و پذیرایی

آباژورهای پایه کوتاه و آباژورهای پایه بلند برای پذیرایی مناسب هستند. رنگ آباژور را در این قسمت از خانه با رنگ کاغذ دیواری، رنگ پرده و رنگ تابلو هماهنگ کنید.

همیشه آباژورها را در کنج خانه و روی میز عسلی، یا روی کنسول و یا در گوشه بین دو مبل بگذارید اما دقت نمایید که جای قرار گیری آباژور نباید مانع رفت و آمد شود. جنس، رنگ و فرم آباژور را باید متناسب با جنس مبلمان و رنگ آمیزی آن انتخاب کنید.

آباژور آرک با پایه ی بلند و منحنی شکل برای پذیرایی مناسب است و می توانید این آباژور را در کنار مبلمان قرار دهید تا علاوه بر جنبه ی تزیینی و دکوراتیو، میز جلومبلی یا میز عسلی را روشن کند. پایین بودن سر این آباژور باعث می شود تا نور به خوبی به سمت پایین پخش شود.

آباژور مناسب برای اتاق خواب کودک

برای انتخاب آباژور برای اتاق کودک باید به ایمنی و سلامت آن توجه کنید و سراغ آباژورهایی که در آن از شیشه یا فلز استفاده نشده بروید. برای اتاق کودک خود از آباژورهای چوبی و تلقی و رنگ های شاد استفاده کنید. توجه نمایید باید سیستم سیم کشی و دسترسی به لامپ و اتصالات آباژور طوری باشد که امکان دسترسی به آن آسان نباشد تا خطری کودک شما را تهدید نکند.

آباژور کودکانه

انتخاب آباژور مناسب برای اتاق کودک

بهترین آباژور برای فضاهای کوچک

برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نشیمن از چند آباژور استفاده کنید و آنها را در هر گوشه ای از اتاق نشیمن که احساس تاریکی و یکنواختی قرار دهید.

آباژور برای دکوراسیون فضای باز

برای بالکن و فضای باز خانه تان هنگام انتخاب آباژور می توانید به سراغ مدل هایی بروید که با باطری خورشیدی کار می کنند و انرژی لازم را در طول روز ذخیره می کنند.

بهترین جای قرار دادن آباژور

بهترین مکانها در پذیرایی برای قرار دادن آباژور کنار مبلمان، کنار میز تلویزیون، کنج اتاق و در کنار میز غذاخوری است و در اتاق خواب معمولا از دو آباژور هم شکل و کوچک روی پاتختی ها استفاده میکنند.

برای قرار دادن آباژور روی میز مدلی را انتخاب کنید که ابعاد آن از میز بزرگتر نباشد و طبق آنچه در نمناک گفته شده است برای قرار دادن آباژور کنار مبل ها یا کنج اتاق نشیمن از آباژورهای ایستاده ی بزرگ استفاده کنید.

رنگ مناسب برای لامپ آباژور

به ترکیب نوری که آباژور می تاباند دقت کنید ، رنگ مناسب برای لامپ آباژور، رنگ آفتابی می باشد. اگر نور آباژور برای شما اهمیت دارد، نور سفید را انتخاب کنید زیرا بیشترین نور را در اختیار شما می گذارد.

آباژور رنگی شاد

آباژور مناسب منزل من کدام است؟

تعداد آباژور برای هر خانه

تعداد آباژورها بستگی به میزان نوری که دکوراسیون منزل شما را روشن می کند ، دارد.

آباژور را در بخشی از خانه قرار دهید که می خواهید آن را روشن تر نگه دارید یا توجه را به وسایلی که در آن محدوده قرار داده اید جلب کنید.

برای آباژورهای رومیزی و ایستاده فضایی در نظر بگیرید که بتوانید نور آن ها را به راحتی تنظیم کنید.

اگر وسایلی بر روی زمین قرار داده اید از آباژورهایی که نور را به سمت پایین هدایت می کنند، استفاده نمایید.

از آباژورهایی که نور را به سمت دیوار و رو به بالا هدایت می کنند برای روشن دیده شدن بخشی از دیوار و دکوراسیون روی دیواراستفاده کنید.

آباژورها و منبع های نور را نزدیک به در قرار دهید تا راحت ترین دسترسی را به کلید های برق داشته باشید.

خرید آباژور

انتخاب آباژور مناسب با دکوراسیون خانه شما

اهمیت وضعیت لوستر

به محل قرار گرفتن لوستر برای تهیه آباژور برای اتاق ناهارخوری دقت کنید. اگر لوستر شما روی میز ناهارخوری قرار دارد و فضای میز را روشن می کند، از یک تا 2 آباژور ایستاده برای زیبایی بیشتر در زاویه های اتاق ناهارخوری استفاده کنید .

اگر لوستر شما در بخش دیگری از اتاق قرار گرفته برای متمرکز شدن نور در مرکز میز ناهارخوری از آباژورهای مدرن و منحنی شکل استفاده کنید. 

راز مهم خرید آباژور و چراغ خواب مناسب خانه تان

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
وبگردی