تولد
اهمیت یادگیری
از ماههای اول تا روزهای آخر عمر در حال آموزش و یادگیری هستیم ولی چرا؟ تا به حال به این فکر کرده اید که اهمیت یادگیری در زندگی شما چیست و چرا باید همیشه این روند را ادامه دهیم؟

چرا باید مدام یادبگیریم ؟ اهمیت یادگیری چیست؟

یادگیری علم آنقدر مهم است که رسول خدا(ص) فرمودند:«باسوادی که بخوابد، از بی سوادی که نماز بخواند بهتر است» البته علمی دارای ارزش است که انسان را اصلاح و از حسادت، شرک و مفاسد اخلاقی دور کرده و عبادت را در وجود او متجلی کند.

اهمیت یادگیری، در ارتقای عملکرد انسان نهفته است. یادگیری، آموزشی است که منجر به تغییر رفتار می شود. بنابراین آموزش، ابزاری برای رسیدن به هدف یادگیری است. انسانهای یادگیرنده افزون بر این، سرآغاز سازمانهای یادگیرنده هستند؛ سازمانهایی که یکایک پرسنل آن از قابلیت هایی منحصربه فرد برخوردار بوده و هر یک از ایشان از مدیرعامل گرفته تا نیروهای میزپذیرش، به شکل مداوم در حال یادگیری و مهارت افزایی هستند. اهمیت یادگیری تا بدانجا است که حتی مکانیزم آن در برخی جانداران نظیر زنبورهای عسل که مهندسین طبیعت لقب گرفته اند نیز مشاهده می شود.

اهمیت یادگیری

اهمیت یادگیری در کار و زندگی

 اهمیت یادگیری برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کار

هرچه مطلبی را عمقی تر یاد بگیرید درک آن برایتان ساده تر می شود البته برعکس این مسئله هم کاملا درست است هرچه ساده تر بفهمید برایتان پیچیده تر بنظر میرسد . درطول مدت موفقیت فرصت برای بالا بردن دانش وجود دارد که چیزهای پیچیده را یاد بگیریم و آنها را به زبان ساده تر برای دیگران توضیح دهیم. اهمیت یادگیری را در شغل نیز باید درنظر گرفت ؛سختی یا راحتی هرچیزی به خودمان بستگی دارد با آموختن و تلاش برای یادگیری هر کاری می توانیم براحتی کارهای دشوار را سهل و آسان کنیم.

بیشتر اوقات دیده ایم که برای راه اندازی یکسری وسایل کارخانه ها افراد بامشکل مواجه می شوند که بعد از مراجعه به یک متخصص متوجه می شوند که استفاده از آن راه حل ساده ایی داشته است و کمی دقت و بالا بودن علم کلید اصلی است ؛ به همین علت امروزه بیشتر کارخانه ها در سرتارس دنیا زمانی را اختصاص به تعلیم کار با دستگاه میدهند وقتی این کار را پی در پی انجام دهید متوجه پیشرفت و لزوم یادگیری خواهید شد. آنها معتقدندیادگیری بویژه در محیط آشفته و دریای متلاطم کسب و کار عنصری ضروری و حیاتی است، که می تواند به مزیت رقابتی افراد و سازمان ها تبدیل شود.
هرچند که به قول ارسطو، "ریشه های آموختن به تلخی گراید، اما به طور حتم میوه آن شیرین است". با این وجود، آموخته های دیروز، دوای فردا نخواهند بود و به سرعت رنگ می بازند. اما آموختن روش یادگیری، مهارتی بدون تاریخ انقضاء و مادام العمر است.

اهمیت یادگیری ؛ چرا باید مدام یاد بگیریم؟

4.138
این مطلب مفید بود ؟317
منبع : نمناک /ن
وبگردی