روش های یادگیری
بهترین روش ها برای تقویت مهارت یادگیری و حفظ و بخاطر آوردن را می توانید در این مطلب مشاهده نمایید.

یادگیری در کوتاه ترین زمان

 مایکل نیلسن، از ابزارهای آموزشی مدارس برای تقویت مهارت یادگیری و حفظ و به خاطر آوردن این مهارت استفاده می کند.این ابزارها در تمام مراکز آموزش موجود است و امروزه از اپ های مرتبط به آن ها نیز به طور گسترده استفاده می شود.

چنانچه سعی می کنید در آموختن یک مبحث پیچیده، مانند یک زبان جدید یا هر چیز دیگری که مغز شما را تحت فشار قرار می دهد، مهارت کسب کنید، مایکل نیلسن یک پیشنهاد عالی برای شما دارد:فلش کارت ها را تست کنید. نیلسن یک دانشمند و پژوهشگر در شرکت وای کامبینیتر(Y Combinator) یک شتابدهنده ایده های آمریکایی است و کتاب هایی را هم در زمینه موضوعاتی که مغز را درگیر می کنند، مانند محاسبات کوانتومی و شبکه های عصبی تالیف کرده است. او اخیراً شرح داده که چرا فلش کارت ها اینقدر مفید هستند. کارمندان خودمانی دره سیلیکون ضمن انتقال توصیه نیلسن به دیگران، از جزییات کار او می پرسند.
یادگیری

یادگیری در پنج دقیقه و بخاطر سپردن

در 5 دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

نیلسن می گوید دو سال قبل او برای نخستین بار شروع به حفظ فلش کارت ها کرد ( با استفاده از اپلیکیشنی به نام Anki، گرچه گزینه های زیادی در این زمینه وجود دارد). از آن زمان او بیش از 9000 فلش کارت را حفظ کرده است و وقتی در صف خرید چیزی ایستاده یا منتظر وسیله نقلیه است، آن ها را مرور می کند. او می گوید که حدود 20 دقیقه در روز این فلش کارت ها را مرور می کند. نتیجه فوق العاده است. نیلسن می گوید او از فلش کارت ها برای درک موضوعات پیچیده ای همچون برنامه کامپیوتری AlphaGo استفاده می کند، یک مقاله را چندین بار می خواند، هر بار نکاتی را که باید حفظ کند روی فلش کارت قرار می دهد، تا زمانی که کل مطلب را بفهمد و یاد بگیرد.
او از همین روش برای حفظ کردن محتوای کتاب های کوتاه هم استفاده می کند. همچین برای به خاطر آوردن مکان هایی که دوست دارد از آن ها بازدید کند، همین تکنیک را به کار می برد. او می گوید وقتی با فلش کارت چیزی را می آموزد، هرگز آن را فراموش نمی کند. نیلسن روش ساده ای دارد:اگر یادگرفتن مطلبی باعث شود که در آینده 5 دقیقه در وقت او صرفه جویی شود، نیلسن آن مطلب را روی فلش کارت قرار می دهد، چون یاد گرفتن مطالب با این روش تنها 5 دقیقه زمان می برد. زمانی که برای مرور این فلش کارت ها انتظار می رود، کمتر از 5 دقیقه است، به عبارت دیگر، کمتر از 5 دقیقه طول می کشد تا برخی چیزها را برای همیشه یاد بگیرید"
قطعاً پرارزش به نظر می رسد. چون این تکنیک برای نیلسن کار می کند، آیا احتمال دارد این روش به درد شما هم بخورد؟ بله چون استفاده از فلش کارت با چند روش قدرتمند ذهن را مشغول می کند.
 
یادگیری

در 5 دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

1. تکرار با فاصله

نیلسن تکرار بافاصله را علت موفقیت خود می داند. تحقیقات دراز مدت نشان داده است که وقتی اطلاعات مرور می شوند ما بهتر آن را جذب می کنیم، همچنین زمان هایی که در حالت استراحت و تفکر بین مطالعه یا تمرین هستیم. نیلسن می گوید یک روز وقتی یک تور سگوی ( خودران دو چرخ) گرفتم این موضوع را فهمیدم. تا نیمه های راه تصور می کردم که سگوی سواری کمی دشوار و آزاردهنده است و به خودم مطمئن نبودم. یک وقت استراحت 15 دقیقه ای گرفتم و وقتی مجدد به سراغ سگوی سواری رفتم فهمیدم که مغز من تا حدی از تجربه سواری اول خود چیزهایی را آموخته است.
این بار توانستم با اطمینان سوار آن شوم. تکرار به شما کمک می کند تا آنچه را آموخته اید حفظ کنید و تکرار با فاصله به مغز شما زمان می دهد تا آموخته ها را جذب کند. این یک ترکیب قدرتمند است که می تواند کمک کند تقریبا هر نوع اطلاعاتی را بیاموزید و حفظ کنید.
در 5 دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید

فراخوانی فعال

فراخوانی فعال یکی از بهترین روش های یادگیری

2. فراخوانی فعال

بهترین فلش کارت ها شامل سوال از یک سو و پاسخ از سوی دیگر است. هنگامی که به سوال نگاه می کنید، یک تلاش ذهنی برای به یادآوردن پاسخ انجام می دهید، قبل از آن که کارت را برگردانید و نگاهی به آن بیاندازید. این سعی برای جستجوی بانک حافظه، فراخوانی فعال نامیده می شود و برای یادگیری به مراتب بهتر از مطالعه کردن متن یا انتخاب پاسخ در یک کویز چند گزینه ای است.
در 5 دقیقه یاد بگیرد و برای همیشه به خاطر بسپارید
 
فراشناخت

فرا شناخت برای کمک به فراخوانی بهتر

3. فرا شناخت

فراشناخت، عمل تفکر در مورد تفکر است و تحقیقات نشان می دهد که به فراخوانی بهتر هم کمک می کند. طبق برنامه فلش کارت Brainscape وقتی از فلش کارت استفاده می کنید و پاسخ های خود را بررسی می کنید، دائم از خودتان می پرسید که پاسخ شما چقدر به پاسخ روی فلش کارت نزدیک بوده و این که آیا واقعاً پاسخ را می دانستید یا فقط خوش اقبال بوده اید. روش انجام این کار، شکلی از فراشناخت است و کمک می کند تا چیزهایی را که آموخته اید، عمیقاً در حافظه شما جای بگیرد. و این دلیل دیگری است که شما را متقاعد می کند برای هرچیزی که می خواهید یاد بگیرید باید از فلش کارت استفاده نمایید.
نیلسن می گوید که بزرگترین امتیاز استفاده از فلش کارت ها این است که حافظه "دیگر یک رویداد تصافی نیست، که به شانس واگذار شود". او اکنون تضمین می کند که می تواند چیزهایی را که می خواهد به یاد بیاورد و می گوید " این موجب می شود حافظه یک انتخاب باشد".
 
مهارت یادگیری
یادگیری کارکردیست که با آن، دانش، رفتار ها، توانمندی ها یا انتخاب های نو یا موجود به ترتیب درک یا تقویت و اصلاح می شوند، که شاید به یک تغییر بالقوه در ترکیب داده ها، عمق دانش، رویکرد یا رفتار نسبت به نوع و گستره ی تجارب منجر شود. توانایی یادگیری در دسترس انسان ها، جنبندگان و گیاهان و انواعی از ماشین ها قرار دارد. روند یادگیری در طول زمان، منحنی یادگیری را دنبال مینماید. یادگیری به صورت آنی انجام نمیشود، بلکه بر اساس دانسته های گذشته رشد میکند. بر همین پایه، دید ما یادگیری می تواند در راستای یک روش تعریف شود تا مجموعه ای از دانش شیوه ی انجام و گزاره هایی بر مبنای واقعیت باشند. یادگیری در نهایت به تغییراتی می انجامد که معمولاً دائمی هستند.
یادگیری

بهترین روش یادگیری و نحوه یادگیری بهتر

 
یادگیری در انسان می تواند بخشی از فرایند تحصیل، توسعه فردی، و تمرینات باشد که ممکن است هدفمند یا به وسیله انگیزش انجام شود. مطالعه ی اینکه یادگیری چگونه رخ می دهد بخشی از روان شناسی تربیتی، عصب روانشناسی، تئوری آموزش و علوم پرورشی می باشد. یادگیری ممکن است در نتیجه ی خوگیری یا شرطی شدن کلاسیک (همانطور که در بسیاری از تیره های جنبندگان دیده شده است) انجام شود یا اینکه می تواند نتیجه ی کارهای پیچیده ای نظیر بازی (که صرفاً در جنبندگان هوشمند دیده شده است) باشد. یادگیری ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه انجام شود. یادگیری اینکه یک رویداد ناگوار، فرارناپذیر است و نمیشود از آن پیشگیری کرد درماندگی آموخته شده نامیده می شود. شواهدی وجود دارد که در انسان، در هنگام جنینی یادگیری در 32 هفته پس از باروری شروع می شود، که گویای این می تواند باشد که دستگاه عصبی مرکزی به اندازه ی کافی توسعه یافته است و آماده است تا حافظه شروع به کار کند.

بهترین روش های یادگیری تنها در 5 دقیقه

3.548
این مطلب مفید بود ؟3414
برگرفته از وب سایت شبکه - ویکی پدیا /ح.ب
وبگردی