بارداری بدون علائم
اگر شما بارداری تان بدون علائم است پس خیلی خوش شانس هستید و می توانید از بارداری خود لذت بیشتری ببرید ولی باید مراقب سقط هم باشید.

بارداری بدون علائم ؛ تست بارداری مثبت اما بدون علایم - آیا ممکن است؟

اگر فکر می کنید که همیشه بارداری با علامت هایی همراه است در اشتباه هستید. خانم هایی هستند که به دلیل داشتن شرایط خاص بارداری بدون علائم را تجربه می کنند.تست بارداری شما مثبت شده و انتظار دارید که تمام علائم حاملگی را داشته باشید.

تهوع صبحگاهی، تحریک سینه، خستگی و حالت تهوع. چند هفته گذشته و شما هیچ نشانه ای ندارید.ممکن است در این مورد بترسید و فکر کنید ممکن است تستتان غلط بوده است، اما ممکن است اینطور نباشد.

علائم ظاهری بارداری

چرا بارداری بدون علائم اتفاق می افتد؟

بسیاری از زنانی که تست مثبت دارند و علائمی ندارند، اغلب این سوال را دارند که آیا می توان بدون هیچ نشانه ای باردار شد؟پاسخ کوتاه است، بله.

چنانچه در این بخش از بارداری و نوزاد در نمناک توضیح خواهیم داد بارداری بدون علائم، یک اتفاق کاملاً رایج است و به آن معنا نیست که کودک شما دچار مشکل شده است.هر زنی تجربه متفاوتی در دوران بارداری دارد و از این رو، هیچ کدام از بارداری ها مشابه نیستند.

برخی از زنان باردار تا رسیدن به هفته هفتم بارداریشان هیچ نشانه ای ندارند. پس از آن، شروع به تجربه نشانه هایی مانند افزایش اشتها، تهوع، درد و چیزهای بیشتری می کنند.

اشتهای زیاد

بارداری بدون علائم چگونه است؟

برخی از آن ها به تدریج شروع می شوند، اما بعضی دیگر، علائم تقریباً بدون هیچ هشداری ظاهر می شوند.

همچنین ممکن است که اگر در مراحل اولیه بارداری هستید، هیچ علائمی را مشاهده نکنید چون جنین بارور شده فقط در رحم 6 تا 12 روز دارد.

در این زمان، بدن از تغییرات برای نشان دادن هر گونه نشانه خبر ندارد. هم چنین، حتی اگر هیچ علایمی در مراحل اولیه نبینید، این به آن معنا نیست که شما هرگز نخواهید داشت. ممکن است به طور ناگهانی حالت تهوع یا تهوع صبحگاهی را چند هفته در دوران بارداری خود تجربه کنید.

حالت تهوع

بارداری بدون علائم و اطمینان از بارداری

اگر شما تست تشخیص زودهنگامی را برای بارداری در خانه انجام داده اید، ممکن است یک تستتان واقعا مثبت باشد، حتی اگر هیچ گونه علائمی نداشته باشید.

نوار های تست اولیه حاملگی، میزان HCG را در ادرار تعیین و اندازه گیری می کند. میزان هورمون HCG در مراحل اولیه بسیار پایین است. از این رو، اگر تست کرده اید و از بارداری خود مطمئن نیستید، بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید و یک سری تست های خون و ادرار انجام دهید تا بارداری خود را مشخص کنید.

آزمایش بارداری

زمانی که پزشک بارداری شما را تایید می کند، اما شما هیچ علائمی ندارید:

حتی اگر پزشک شما تایید کرده باشد که باردار هستید، ممکن است هنوز هیچ علائمی را تجربه نکرده باشید. به این معنی است که شما یکی از افراد خوش شانس هستید که از نعمت داشتن علائم کم در دوران بارداری بهره مند هستید.

هم چنین ممکن است که به تغییرات جزئی، مانند افزایش اشتها، خستگی و یا حتی افزایش سطح انرژی توجه نداشته باشید. اینها می توانند برای تغییرات، نرمال اشتباه گرفته شوند.

با این وجود، در موارد فقدان نشانه ها، همیشه توصیه می شود که مدام وضعیت خود را بررسی کنید تا از روند پیشرفت کودک مطمئن شوید و بدانید که نوزادتان درست در حال رشد است.

در صورتی که درد و یا گرفتگی عضلات غیر عادی را احساس می کنید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

بعد از چند معاینه قبل از زایمان، بارداری شما خیلی واقعی به نظر می رسد چون مشاهده کرده اید که نوزاد رشد می کند و احساس می کنید که او در حال لگد زدن است.

بارداری پسر

یکی از علل بارداری بدون علائم

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک اختلال هورمونی است که باعث ایجاد کیست هایی روی تخمدان می شود. بسیاری از زنانی که PCOS دارند، تشخیص بارداریشان دشوار می شود.

با این حال، بسیاری از زنان که باردار هستند و هیچ نشانه ای ندارند، PCOS یکی از شایع ترین علل برای آنها است. یک زن باردار احساس گرسنگی خفیف یا درد می کند، اما نه در سطح خیلی کم با علائم بارداری.

بنابراین اگر دارای PCOS هستید و هیچ نشانه ای ندارید، هیچ مشکلی برای نوزادتان وجود ندارد.

سندرم PCOS

خطرات بارداری بدون علائم

مواظب علائم سقط جنین باشید:

بسیاری از زنان در طول 12 هفته اول بارداریشان، سقط جنین می کنند، چون اگر چیزی در طول فرآیند تقسیم سلول اشتباه شود، بدن بیشتر احتمال دارد بارداری را از بین ببرد.

با این حال، در صورتی که شما علائم بارداری را در دوران بارداری خود داشتید و آن ها به طور ناگهانی متوقف شدند، فوری با متخصص زنان مشورت کنید چون ممکن است سقط جنین اتفاق افتاده باشد.

برخی از علائم سقط جنین می تواند شامل موارد زیر باشد:

_درد شدید شکمی

_انقباضات دردناک و منظم

_خونریزی

درد شکم

سقط جنین در بارداری بدون علائم

اگر هر کدام از اینها را تجربه می کنید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که هیچ نشانه ای از سقط جنین وجود نداشته باشد؛ بنابراین مهم است که در تمام اوقات بارداری خود را بررسی کنید.

کلید یک بارداری موفق این است که آگاه بمانید و تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید. هیچ قالب خاصی از بارداری برای تمام زنان وجود ندارد و هر زنی تجربه متفاوتی دارد.

اگر هیچ گونه علائم بارداری ندارید، می توانید خودتان را یکی از خوش شانس ترین زنان بدانید و از بارداری خود کمی بیشتر لذت ببرید.

بارداری راحت و آسوده ؟

بارداری بدون هیچ علامتی

با جستجوی ناگهانی در اینترنت، مجموعه ای از نوشته هایی می آید که زنان زیادی وجود دارند که هیچ علایم خاصی را در طول سه ماهه اول خود نداشته اند. به نظر می رسد بسیاری از آن ها از این موضوع خوشحال هستند.

برخی دیگر درست برعکس احساس می کنند، اغلب نگران این هستند که این نشانه یک کودک ناسالم و یا سقط جنین باشد. بیشتر این ترس ها بی پایه و اساس هستند.

در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد که فقدان نشانه ها، نوزاد را در معرض خطر یا سقط قرار می دهد.

نداشتن علائم حاملگی

تغییرات و یا از دست دادن علائم بارداری:

با این حال، دو وضعیت وجود دارد که موجب نگرانی می شود. هر دو نسبت به عدم حضور نشانه ها مرتبط نیستند، بلکه تغییری در علائمی که ناگهان و بدون توضیح رخ می دهند، هستند.

اگر جنین با سرعت کمتری حرکت می کند و یا ناگهان نشانه هایتان ناپدید شدند، به پزشک مراجعه کنید.

بارداری بدون علائم برای کدام زنان رخ می دهد؟

دسته ی اول از زنانی که دچار بارداری بدون علائم می شوند زنانی هستند که به دلیل اضافه وزن شدید، متوجه افزایش حجم شکم خود یا حرکات جنین شان نمی شوند تا اینکه به علت دل درد یا مشکلات این چنینی راهی بیمارستان می شوند و آنجاست که بعد از بررسی های پزشک متوجه می شوند که ماههاست حامله هستند.

گروه دوم زنانی هستند که در همه حال دچار قاعدگی نامنظم هستند و به همین علت اغلب اوقات احتمال باردار شدن را براثر تاخیر قاعدگی نمی دهند. 

بارداری بدون علائم و نشانه و علل حاملگی بدون علائم زنان

4.3376
این مطلب مفید بود ؟32056
منبع : parenting / verywellfamily / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی