بارش باران

بارش پراکنده و وزش باد در برخی استان های کشور

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1399کد مطلب : 41332زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

ایسنا: صادق ضیاییان ، اظهار کرد:شنبه (27 اردیبهشت ماه) علاوه بر استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات استان کرمان، بارش پراکنده در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز رخ می دهد و در استان های ساحلی خزر افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی پیش بینی می شود. 

وی با اشاره به اینکه بعد از ظهر یکشنبه با نفوذ هوای خنک، کاهش دما در نوار شمالی کشور به ویژه استان های ساحلی خزر و بارش در سواحل شمالی و همچنین در خراسان شمالی خواهیم داشت، اظهار کرد:بارش پراکنده در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران نیز رخ می دهد.

به گفته ضیاییان، دوشنبه (28 اردیبهشت ماه) علاوه بر اینکه بارش در استان های شمالی ادامه خواهد داشت، در کل دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق شمال شرق و شمال غرب نیز بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین در نواحی استان های قم، اصفهان، شمال فارس، نیمه غربی یزد و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

 مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه ضمن بیان اینکه سه شنبه (29 اردیبهشت ماه) علاوه بر اینکه بارش در نوار شمالی ادامه خواهد داشت، گفت:بارش باران گاهی به همراه رعدوبرق و وزش باد در دامنه های زاگرس واقع در استان های مرکزی، همدان، کردستان و مناطقی از مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود. 

وی افزود:چهارشنبه ( 30 اردیبهشت ماه) بارش در نوار شمالی کاهش پیدا می کند و تنها در مناطقی از استان های اصفهان، جنوب فارس، یزد و کرمان بارش گاهی به همراه رعدوبرق خواهیم داشت. 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:آسمان تهران فردا (27 اردیبهشت ماه) کمی ابری، در بعضی ساعات وزش باد و گاهی افزایش باد با حداکثر دمای 29 و حداقل دمای 16 درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (28 اردیبهشت ماه) قسمتی ابری و وزش باد، به تدریج نیمه ابری و وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک با حداکثر 30 و حداقل دمای 18 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

بارش پراکنده و وزش باد در برخی استان های کشور

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : هواشناسی
وبگردی