باران

آخرین پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور

تاریخ انتشار : 11 آبان 1398کد مطلب : 52597زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده را تشریح کرد.

پیش بینی هواشناسی برای روزهای آینده

میزان: فریبا گودرزی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، گفت:امروز برای شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود و فردا نیز علاوه بر این مناطق گستره بارش ها شمال شرق را نیز در بر می گیرد. 

وی با بیان اینکه دوشنبه بارش پراکنده باران در سواحل دریای خزر، غرب و مرکز و دامنه های البرز برای قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می شود، افزود:برای سه شنبه و چهارشنبه نیز برای اکثر مناطق کشور آسمان صاف انتظار می رود. 

گودرزی با تاکید بر اینکه برای استان های هرمزگان و فارس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری بارش باران پیش بینی می شود، تصریح کرد:از امشب تا فردا شب دریای خزر مواج بوده و با توجه به پیش بینی ارتفاع موج تا 3 نسبت به اجتناب از تردد شناورهای سبک و صیادی هشدار داده می شود.وی ادامه داد:در برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان رگبار و رعد و برق و تندبادهای لحظه ای پیش بینی می شود. 

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه کاهش دما در استان های ساحلی خزر 7 تا 10 درجه پیش بینی می شود، گفت:شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز نیز 4 تا 6 درجه کاهش دما خواهد داشت. 

وی ادامه داد:برای تهران امروز هوای کمی تا نیمه ابری و گاهی وزش باد پیش بینی می شود و بیشینه دما به 19 درجه خواهد رسید. 

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد:شهرکرد با دمای 4 درجه زیر صفر خنک ترین و بندرعباس با دمای 32 درجه گرم ترین مراکز استان بوده اند.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از وضعیت آب و هوای کشور

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی