بازسازی نما
نمای ساختمان جزئی مهم است که می تواند اولین نظریه هر شخصی را در رابطه با منزل شما اتخاذ کند.

بازسازی نماهای نامناسب و غیراصولی

 به طور حتم با نما ها و معماران و شرکت هایی که علی رغم ادعای زیادی که در طراحی و بازسازی نما دارند توانایی طراحی و اجرای یک نمای زیبا و با کیفیت را دارا نمیباشند. این افراد و شرکت ها با کمی دانش در مورد طراحی نما و بازسازی ساختمان333 صرفا توانایی در چنیدن نرم افزار طراحی اقدام به طراحی نما میکنند که نتیجه آن یک نمای نامناسب و غیراصولی میشود که نه زیبایی و جذابیت دارد و نه از کیفیت و مقاومت بالایی و یا حتی حداقلی برخوردار است.

باید توجه داشته باشیم که طراحی و بازسازی ساختمان و دکوراسیون یک امر کاملا تخصصی و فنی میباشد علاوه بر اینکه برای رسیدن به یک نما و طرح زیبا ذوق طراحی و معمار نما یکی از ملاک های موفقیت و جذابیت نما محسوب میشود. به همین دلیل است که طراحی نما از اهمیت بالایی برخوردار میباشد همانطور که شخصیت و پرستیژ اصلی ساختمان شما تا حد بسیار زیادی وابسته به طراحی و گیرایی نمای شما دارد. حال ما در شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی نمای هیرانما در این مقاله سعی  داریم تا شما را با نماها و فاکتورهایی که باعث از بین رفتن جذابیت و زیبایی بازسازی و دکوراسیون یک ساختمان میشوند آشنا کنیم.

بازسازی نما

ساختمان ها و نماهای جدا افتاده

مهم نیست که ساختمان شما دارای چه کاربری باشد و یا ابعاد و تناسبات آن چگونه شکل گرفته است اگر طراحی و اجرای نمای شما با رعایت اصول طراحی و فنی انجام نپذیرد در انتها نمای ساختمان شما مانند یک ساختمان تک و تنها و جدا افتاده از دیگر ساختمان ها بنظر میرسد  . نماهایی که به شکلی طراحی میشوند که هیچ هارمونی و هماهنگی با دیگر ساختمان ها و نماهای اطراف خود ندارد جز این ساختمان ها محسوب میشوند ، فاکتورهایی مانند عدم هماهنگی متریال ها ، سبک های کلی طراحی از اصلی ترین موارد برای از بین رفتن هارمونی کلی نماهای شهری میباشد . رعایت نکردن همین موارد باعث جدافاتادگی یک ساختمان از پلاک های مجوار خود میشود که تاثیر زیادی بر ارزش اقتصادی ملک مذکور میگذارد و به شدت ارزش آن را پایین می آورد . به همین دلیل است که در طراحی و اجرای نمای ساختمانی چه در سبک و چه در انتخاب متریال باید دقت لازم را داشته باشید و همچین توجه به ساختمان های اطراف و سعی در ایجاد هارمونی و حفظ هماهنگی در بین آنها باعث میشود که ساختمان و بازسازی نمای شما به عنوان یک نمای جدا افتاده خود را نشان ندهد .

عدم روح و کنتراست کافی در طراحی نما

همانطور که اشاره کردیم عدم رعایت اصول طراحی و معماری در نمای ساختمان باعث صدمات جبران ناپذیری به زیبایی و جذابیت ساختمان شما میزند و ارزش مالی و اقتصادی آن را به شدت پایین می آورد . یکی از فاکتورهایی که در طراحی و بازسازی تمام نماهای ساختمانی باید به آن توجه داشت ، ایجاد یک روند و ریتم پویا در طراحی نما میباشد.

اگر طراح و معمار نما دارای تجربه کافی و یا از ذوق هنری مناسبی  برخوردار نباشد نتیجه طراحی نمای شما به یک نمای بی روح و بدون کنتراست تبدیل میشود . علاوه بر این طی تحقیقاتی که انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که این گونه نماها که کاملا یکدست و بدون کنتراست هستند ، افرادی که به طور روزانه با این نوع از نماها در ارتباط هستند میتوانند دچار افسردگی پنهان شوند. با این وجود طراحی نما برای شرکت ها و معمارانی که دارای تجربه کافی و همچنین ذوق بالای هنری هستند و به اصول طراحی نما اشراف کاملی دارند کار سخت و دشواری نمیباشد . این افراد میتوانند با مهارت های خاص خود و دانش های مربوط به طراحی نما با استفاده از خطوط ، حجم های مختلف ، ریتم های مناسب طراحی نما و کنتراست مناسب بین متریال های گوناگون نمایی را برای شما طراحی و اجرا نماید که علاوه بر داشتن هارمونی و هماهنگی های مناسب بین بخش های مختلف نما و نماهای اطراف ساختمان شما ، یک ریتم و حجم پویا و دارای جذابیت بصری را برای شما طراحی نمایند ، به همین دلیل است که پیشنهاد ما همکاری با شرکت های دارای سابقه بالا میباشد از همین رو شما میتوانید از بخش پروژه های هیرنما دیدن فرمایید و بیشتر با نمونه کارهای کما در سبک های مختلف طراحی نما مانند طراحی نمای مدرن و طراحی نمای کلاسیک آشنا شوید .

نماهای سردرگم و گیج کننده

حتما به نماها و ساختمان هایی برخورد داشته اید که با دیدن آنها دچار سردرگمی شده اید و کاملا شما را گیج کرده اند . این نماها به طور معمول نمیتوانند شخصیت و کاربری درستی را از ساختمان به نمایش بگذارند . طراحی نما باید به گونه ای باشد که به راحتی بتواند کاربری ساختمان خود را بیان کند ساختمان ها و نماهایی که نمیتوانند شخصیت ساختمان و کاربری را به درستی به مخاطب خود منتقل کنند ارزش هنری و معماری پایینی دارند علاوه بر این مورد قیمت این نوع از ساختمان ها نسبت به دیگر ساختمان ها پایین تر است . زمانی که شما بتوانید در همان نگاه اول متوجه کاربری و پرستیژ ساختمان مورد نظر شوید ، آن طراحی و اجرای نما است که ارزش بالایی دارد .  

 
 

طراحی و بازسازی نمای نامناسب و غیر اصولی

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی