برتری داشتن پسر به دختر
تبعیض جنسیتی بین فرزندان رفتاری غیر اخلاقی و نامعقول است که در گذشته به شدت انجام می شده است اکنون هم خانواده هایی هستند که به پسرانشان اولویت می دهند.

اولویت داشتن پسرها نسبت به دخترها در چین صحت دارد؟!!

از زمان های قدیم و یا حتی زمان انسان های اولیه،خانواده ها بر این باور بودند که فرزند پسر نسبت به فرزند دختر برتری بیشتری دارد، چرا که پسرها می توانستند در کارهای کشاورزی و یا چراندن دام مناسب بودند و به پدر و مادر خود کمک به سزایی می کردند.

این طرز فکر به نوعی ایجاد شد،که به مدت قرن ها در ذهن برخی هک شد که آقایان نسبت به خانم ها اولویت دارند و به نحوی حقوق خانم ها پایمال گردید.در روز گذشته خبر بسیار بد و دردناکی از استان شانشی واقع در کشور چین منتشر شد که مجددا نشان دهنده اولویت پسرها نسبت به دخترها بود و به طبع باعث خشم عمومی کاربران صفحات مجازی شد.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

برتری پسر نسبت به دختر در چین

برتری پسر نسبت به دختران مظلوم در یک خانواده پر جمعیت چینی

ماجرای تبعیض جنسیتی بین فرزندان در خانواده چینی

روز گذشته خبر بسیار ناگوار و جنجال برانگیزی از یک خانواده چینی منتشر شد باعث طرز فکر جهان نسبت به کشورهای آسیایی گردید.این خانواده چینی دارای 11 فرزند دختر بودند که مدتی بعد فرزند 12م آنها پسر به دنیا می آید و بعد از به دنیا آمدن آن،دیگر این خانواده از زاد و ولد دست بر میدارند و دیگر فرزندی به دنیا نمی آورند.

این کار زشت و ناپسندی که سال ها انجام شدنش طول کشید،نشان دهنده تبعیض جنسیتی در قرن 21 می باشد که یقینا می توانند بدترین خبر و اتفاق ممکن باشد.

این اتفاق در چین باعث ایجاد بحث داغ و جنجالی در اینترنت شد که تعداد زیادی کاربر در مورد این نوع تبعیض نظر بدی داشتند و می گفتند که نباید میان آقایان و خانم ها تبعیضی وجود داشته باشد.

این خانواده چینی، اولین فرزندشان در 29 سال گذشته به دنیا آمد و پس از به دنیا آوردن 11 دختر، هزینه بسیار زیادی را برای اینکه فرزند 12م آنها پسر شود ، صرف کردند.

اولویت داشتن پسر به دختر

اولویت همه جانبه پسری نزد پدر و مادرش نسبت به خواهرانش

اما جالب است بدایند که این پدر و مادر چینی حتی برای جمع آوری مقداری پول برای پسر شدن نوزاد آخر،به دو فرزند دختر خود اجازه ندادند که به مدرسه بروند حتی برخی از فرزندان اول این خانواده از سنین 7 یا 8 سالگی شروع به کار کردن،کردند. این کار پدر و مادر چینی بسیار جنجالی بود و می تواند باعث خشم عمومی شود که شده است!

تبعیض قائل شدن میان فرزند پسر و دختر،این روزها کار بسیار اشتباه و در عین حال دردناکی است که متاسفانه امروزه یک موضوع جنجالی است و در اغلب کشورها یک معضل است و متاسفانه این میزان در کشورهای آسیایی بیشترین میزان را دارد!!.

تولد 11 دختر مرد چینی برای پسر دار شدن!

3.238
این مطلب مفید بود ؟2414
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/آ
برچسب : پسردار شدن
وبگردی