بهترین فرد
با ما همراه باشید تا با بعضی از نویسنده ها و کتابهایی آشنا بشیم که توانسته اند میلیون ها نفر را به اهدافشان برسانند.

اصولی اساسی برای بهترین فرد بودن از نگاه درونی

خوشنودی و راضی بودن از خود هدفی است که اکثر ما انسان ها دانسته یا نادانسته به دنبالش هستیم. انجام مؤثر کارها، رسیدن به درآمدی بیشتر یا شروع عادتی جدید گوشه ای از مواردی هستند که رسیدن به آنها ما را به ساحل آرامش و اعتماد به نفس می رساند.

با ما همراه باشید تا با بعضی از نویسنده ها و کتابهایی آشنا بشیم که توانسته اند میلیون ها نفر را به اهدافشان برسانند.
 

1.جول اوستین و قانون جذب

جول اوستین (1963، آمریکا) کشیش تلویزیونی، کشیش ارشد کلیسا، واعظ و نویسنده است. وی نویسنده پرفروش نیویورک تایمز است. مردم جهان به او لقب «کشیش خنده رو» داده اند. وی در 1987 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج او یک دختر و یک پسر است.
این نویسنده کتاب ها و جملات انگیزشی پرشماری دارد که ذکر همۀ آنها از صبر و حوصلۀ این مقاله خارج است و در سایت فیدیبو می توانید درباره جول اوستین و آثارش بیشتر بخوانید. کتاب های وی اکثرا به شکل صوتی عرضه می شود. از جمله کتابهایش می توان به «شما دوست داشتنی هستید»، «بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید»، «کپسول زندگی بدون ستیزه»، «چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم»، «منظم شوید»، «ثروت بیش از حد»، «چگونه بر خستگی و ناامیدی غلبه کنیم» و ده ها کتاب دیگر اشاره کرد.
بارها و بارها هم خودمان و هم دیگران کسانی را به نداشتن استعداد متهم کرده ایم؛ با کسانی هم برخورد داشته ایم که استعدادهایشان ما را انگشت به دهان باقی گذاشته باشند. برای مثال، جول اوستین در کتاب «چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟» به این نکته پرداخته است که خداوند به هر کسی استعداد(هایی) عطا کرده است.
 
در حقیقت، خیلی از ما در خودمان استعدادهایی داریم که از آنها بی خبریم. به کسی یا چیزی نیاز هست تا این استعدادهای خفته را کشف و بیدار کند و یا از روش هایی برای پیدا کردن آنها کمک بگیریم.
 
اوستین در این کتاب برای مخاطبانش هدف و واقعیتی را بیان می کند. در پس واقعیت مذکور، پیامی نهفته است که آن را اینگونه روشن می سازد:
«کتاب مقدس می گوید:"شما شمعی را روشن نمی کنید تا آن را زیر یک بوته پنهان دارید." وقتی خدا از روحش در شما دمید، شمع وجود شما را روشن ساخت. او شما را آفرید تا بدرخشید، تا تفاوت ایجاد کنید، تا اثری از خود بر جای بگذارید و موهبتی که به شما داده شده است فقط برای شما نیست، بلکه باید آن را با تمام دنیا به اشتراک بگذارید.
 
ما به استعداد، خلاقیت و لبخند شما نیاز داریم. اجازه ندهید ترس، شما را از انجام کارتان منصرف کند. شما نمی توانید کل زندگی تان را بدون ریسک زندگی کنید و انتظار داشته باشید که تبدیل به همان کسی شوید که برایش آفریده شده اید.»
 

2.برایان تریسی و روانشناسی شخصیت

خوشنودی و راضی بودن از خود هدفی است که اکثر ما انسان ها دانسته یا نادانسته به دنبالش هستیم. انجام مؤثر کارها، رسیدن به درآمدی بیشتر یا شروع عادتی جدید گوشه ای از مواردی هستند که رسیدن به آنها ما را به ساحل آرامش و اعتماد به نفس می رساند. 
با ما همراه باشید تا با بعضی از نویسنده ها و کتابهایی آشنا بشیم که توانسته اند میلیون ها نفر را به اهدافشان برسانند.
برایان تریسی (1944، کانادا) جزو سرشناس ترین مؤلفان کتاب خودیاری است. در سمینارهایش روی فروش، مدیریت مؤثر، استراتژی کسب و کار و رهبری تمرکز دارد. در روزگاری که بازار انتشار کتاب های موفقیت و روانشناسی – خودشناسی داغ است برایان تریسی دقیقا همان مردی است که چهره اش را بلافاصله بعد از ورود به کتاب فروشی ها می بینید.
«قورباغه ات را قورت بده»، «مذاکره»، «زمانتان را مدیریت کنید»، «قدرت مدیریت فردی»، «افکارتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند»، «مدیریت زمان» تنها تعداد انگشت شماری از ده ها کتاب به قلم اوست. با بهره گیری از هر کدام از این کتابها می توانید تغییرات چشمگیری در زندگی خود ببینید.
در کتاب «مدیریت زمان»، برایان تریسی سعی کرده است با زبان ساده ارزش وقت را به ما گوشزد کند. او با نگاهی روانشناسانه به افراد، برای هر نوع شخصیتی چاره اندیشی کرده است.
در بخشی از کتاب می خوانیم:«ارزش هر چیزی را می توان با مقدار وقتی که حاضرید صرف آن کنید، اندازه گیری کرد. انجام کاری که واقعا از آن لذت می برید رمز عملکرد عالی است. جمع آوری هر ثروتی با فروش خدمات فردی، یا در واقع وقت شخصی، آغاز می شود. بدترین نوع هدر دادن وقت انجام کارهای نه چندان مهم به بهترین نحو ممکن است.  انجام کاری که واقعا از آن لذت می برید رمز عملکرد عالی است. هر وقت می بینید کاری خیلی خوب پیش می رود، می توانید دو چیز دیگر را هم پیدا کنید:یک آدم یک دنده و احساس وظیفه.» 
 
چند جمله انگیزشی از برایان تریسی :
  • برنامه ریزی متوسطی که اجرا شود بسیار بهتر از برنامه ریزی عالیست که اجرا نشود.
  • هنگامی که ضرورت ندارد کمال گرا نباشید. لازم نیست قبل از شروع کار تمام جزئیات فرعی بی نقص و کامل باشند. در طول مسیر تمام آنچه را که باید کامل شود، کامل خواهید کرد.

3. یافتن خود به شیوه ساده

استفان کاوی (2012-1932، آمریکا) تعلیم دهنده، نویسنده، سخنران انگیزشی و تاجر اهل آمریکاست. مجلۀ نیویورک تایمز در 1996 او را یکی از 25 فرد تأثیرگذار آمریکا معرفی می کند.
بر خلاف دیگران، او از جملات انگیزشی به گونه دیگری بهره می برد؛ با زبانی ساده از مردم می خواست تا اصولی و منطقی رشد یابند. اعتقاد داشت برداشتن گامهای کوچک به سمت موفقیت بهتر از تقلید کردن از افراد موفق خواهد بود. سادگی حرفهایش خیلی ها را مجذوب می کرد. همه او را با کتاب «هفت عادت مردمان مؤثر» می شناسند. 
«هشتمین عادت»، که در واقع دنبالۀ کتاب فوق است، «ریشه های معنوی در روابط انسانی»، «اصول رهبری متمرکز»، «شش مدل برای حل مشکلات زندگی»، «قدرت رهبری:چگونه والدین و مدرسه می توانند باعث رشد و تعالی بچه ها شوند» از دیگر آثارش هستند.
 
چند جمله از استفان کاوی :
  • قبل از اینکه بالا رفتن از نردبان موفقیت را شروع کنید، حتما نردبان را به ساختمانی مناسب تکیه دهید.
  • طولانی ترین سفر با نخستین گام شروع می شود.
البته فقط تاجران و کشیشان نیستند که بلدند به این زیبایی حرف های انگیزشی بزنند. استیون هاوکینگ نیز در زندگی نامه اش جملات انگیزشی فراوانی نقل کرده است که چند مورد از آنها را در ادامه می خوانید:
  • بزرگترین دشمن دانش جهل نیست، بلکه توهم دانش است.
  • هیچ چیز بهتر از مطالعه و بدست آوردن دانش بیشتر و بیشتر نیست.
  • بهره هوشی به معنای توانایی سازگاری با تغییرات نیست.
 

اصول مهم از دیدگاه نویسندگان برای آنکه بهترین فرد درون خود باشید

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی