اصغر معینی

بیماری سرطان اصغر معینی بازیگر مصدق در معمای شاه

تاریخ انتشار : 31 فروردین 1396کد مطلب : 47966زمان مطالعه : 3 دقیقه
اصغر معینی صالح بازیگر نقش مصدق در معمای شاه از روزهای سخت زندگی و طی کردن روند بیماری سرطان استخوانش میگوید.

بیماری اصغر معینی بازیگر معمای شاه چیست

اصغر معینی صالح بازیگر نقش مصدق در سریال معمای شاه به سرطان استخوان مبتلاست و اکنون در حال طی کردن روزهای سخت بیماری است تا بتواند با بهبودی کامل به ادامه فعالیت های هنری بپردازد. اصغر معینی صالح ، تنها بازیگری است که سه بار نقش مصدق را بازی کرده است.

اضغر معینی با سرطان دست و پنجه نرم میکند

اصغر معینی بازیگر مجموعه «معمای شاه» پیرامون فعالیت های اخیر خود در عرصه فرهنگ و هنر گفت:این روزها به دلیل روند بیماری که طی می کنم، کاری نپذیرفتم و نتوانستم بازی کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه دو پیشنهاد برای ایفای نقش داشتم، درباره بیماری خود اظهار داشت:مبتلا به سرطان استخوان هستم و با توجه به مراحل درمانی که پشت سر گذاشته ام، فقط 6 مرحله تا پایان شیمی درمانی و بهبودی کامل مانده است.
 
اصغر معینی بازیگر نقش مصدق

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق در سریال معمای شاه

بازیگر نقش مصدق با اشاره به اینکه کمتر کسی جویای احوال من شده است، بیان کرد:خیلی از دوستانم از طریق صفحات مجازی احوالم را می پرسند و از میان دوستان سینما و تلویزیون فقط سعید سلطانی، عبدالرضا اکبری، محسن صادقی و حسین نورعلی سراغی از من می گیرند و با هم در ارتباط هستیم.

وی افزود:بد نبود اگر با دوستانی که این سال ها کار کردم تلفنی به من می زدند، خدا نکند روزی کسی به این بیماری مبتلا شود.

معینی در پایان با اشاره به اینکه روزهای سخت بیماری ام را پشت سر گذاشته ام، یادآورشد:در حال حاضر جلسات نهایی روند بیماری را پشت سر می گذارم و موهایم درآمده و با بهبودی کامل آماده کار هستم.

اصغر معینی صالح سه بار نقش مصدق را بازی کرده است. محمدرضا ورزی اولین کسی بود که او را برای این نقش انتخاب کرد. معینی صالح در چند کار ورزی از جمله سریال «کریم خان زند» و «سال های خاکستری» بازی کرده بود تا این که ورزی به عبدالله اسکندری که طراحی گریم فیلم تلویزیونی «سقوط» را به عهده داشت، پیشنهاد کرد اصغر معینی صالح را هم برای نقش مصدق گریم کند. در آن موقع معینی صالح مو و ریش بلند داشت. بعد از کوتاه شدن مو و گرفتن تست گریم، چهره او شباهت زیادی به مصدق پیدا کرد. از سوی دیگر فیزیک او تناسب زیادی با فیزیک مصدق داشت. مصدق در فیلم تلویزیونی «سقوط» در دو سکانس حضور داشت.

بینندگان تلویزیون در این فیلم شاهد یک بازی روان از معینی صالح در نقش مصدق بودند. او صحنه عزل مصدق را به زیبایی اجرا کرد. با وجود این که معینی در صحنه های کمی حضور داشت، اما توانست نقشش را بخوبی ایفا کند و در ذهن مردم بماند. معینی صالح سال 1384 در سریال «پدرخوانده» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی باز هم نقش مصدق را تجربه کرد.

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق در سریال معمای شاه

برای سومین بار این نقش را در سریال تلویزیونی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی تجربه می کند. ورزی در این سریال که تصویربرداری آن چند روزی است آغاز شده، به شکل گسترده تری به زندگی مصدق می پردازد. در مجموع، معینی در این سه تجربه تلاش کرده مصدق را نه به عنوان شخصیت سفید و نه کاملاً سیاه نشان بدهد. در حقیقت از او یک چهره خاص به تصویر کشیده تا برای مخاطبان تلویزیون کاملاً قابل باور باشد.

بیماری سرطان اصغر معینی بازیگر مصدق در معمای شاه

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب :
وبگردی