عبدالرضا اکبری
عبدالرضا اکبری پدر پندار اکبری بازیگر جوان می باشد . بیوگرافی کامل “عبدالرضا اکبری” را می توانید در ادامه در سایت نمناک بخش بیوگرافی بازیگران مشاهده نمایید.

بیوگرافی عبدالرضا اکبری

 • نام اصلی :عبدالرضا اکبری
 • زمینه فعالیت :سینما و تلویزیون
 • تاریخ تولد :14 فروردین 1332
 • زادگاه :کرمان
 • ملیت :ایرانی
 • پیشه :هنرپیشه
 • سال های فعالیت :1363 تا کنون
 • فرزندان :پندار اکبری، عرفان اکبری
 • مدرک تحصیلی :دیپلم در رشته تجربی
 
 عبدالرضا اکبری عکس

بیوگرافی عبدالرضا اکبری

زندگینامه


عبدالرضا اکبری در چهاردهم فروردین ماه سال 1332 در شهرستان بافت در استان کرمان متولد شد و تحصیلات مقدماتی خود را در تهران سپری کرد. از سن 16 سالگی جذب کانون پرورش فکری شد و به اتفاق دوستانش در سال 1347 گروه تئاتر موسوم به گروه تئاتر نجف آباد را تأسیس کردند. اولین مربی آنها داریوش مؤدبیان بود و بعدها بهزاد فراهانی این سمت را بعهده گرفت. فعالیت آنها تا سال 1360 ادامه پیدا کرد و با منحل شدن گروه به تلویزیون آمد. او در چندین تله تئاتر شرکت کرد و از این طریق به سینما راه یافت و توانست در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی به ایفای نقش بپردازد.

شروع فعالیت


بری ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نامهای پندار وعرفان می باشد.شروع فعالیت اکبری در تئاتر در سال 1347 بوده است. وی کار خود را در نمایشهای تلویزیونی از سال 1359 شروع کرد و در سال 1363 با شرکت در فیلم سینمایی «دوله تو» (رحیم رحیمی پور) به عالم سینما قدم نهاد.

ازدواج وفرزندان


عبدالرضا اکبری ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نامهای پندار وعرفان می باشد.
 
عبدالرضا اکبری
نفیسه روشن در کنار عبدالرضا اکبری

خانواده هنری


جالب است بدانید که عبدالرضا اکبری و برادرش نوازنده و استاد ویالن هستند و پسرکوچکترش، عرفان هم نوازنده خوب تنبک و تار است.
وپسر بزرگتر او پندار بازیگر می باشد.

بیو گرافی پندار اکبری


پندار اکبری فرزند اول عبدالرضا اکبری یک تدوینگر و بازیگر است. اکبری فارغ التحصیل رشته ی عکاسی و تصویر برداری است. پندار اکبری از سال 1380 بازیگری را در آموزشگاه «سپیده آذین» زیر نظر پدرش عبدالرضا اکبری آغاز کرد و با بازی در سریال «نوعروس» به تلویزیون راه یافت. مدتی پس از بازی به کار تدوین پرداخت و دوباره با سریال «طفلان مسلم» به تلویزیون بازگشت.

ورود به بازیگری


از اول عاشق سینما بودم و هرچه پول پس انداز می کردم در گیشه های سینماخرج می کردم، برای دیدن هنرمندان مورد علاقه مان یک مسیر بسیار طولانی رابا پای پیاده به استدیوها می آمدیم، در آن زمان هنرمندان زیاد در دسترس نبودندو کسی نمی توانست به راحتی آنان را ببیند برخلاف این روزها که هرکسی شماره ی تماس هنرمندان را دارد و با آنها تماس می گیرد؛ از نگاه من جذابیت پیدا و نهان این حرفه هرفردی را جذب می کند و علاوه برآن میل بازیگری نیزباید در آن فرد وجود داشته باشد، یکی از هنرپیشه های بزرگ آن زمان به من گفت"درس بخوان و مثل آدم حسابی ها به سینما بیا" و این حرفی بود که برای همیشه بر مغز من هک شد.در آن سال ها یک کانون پرورش فکری بود که در هر محله ای حول محورخانواده ها فعالیت های خوبی را انجام میداند که فعالیت فرهنگی درالویت های آنان بود، با دوستان محله و مدرسه گروه تئاتری تشکیل دادیم و سال ها نمایش کار کردیم.کارهای زیادی را روی صحنه بردیم و این تشویق های مردم بود که مارا بیشتر به هنر علاقه مند کرد و باعث شد تا تلاشمان را در این راه چند برابر کنیم و آن راادامه دهیم.تا چشمانم را باز کردم دیدم ده سال از این ماجراها گذشته است و چند ضبط تلویزیونی از همین نمایش ها را پشت سر گذاشته ایم؛ از همین طریق به سینما و تلویزیون معرفی شده ام و تا امروز در این دنیا مشغول به فعالیت هستم و آنقدرسرم به کار گرم بود که نفهمیدم بسیاری از عزیزانم را دست دادم.

عبدالرضا اکبری در فرزند صبح


اکبری که مدت ها بود بیشتر در تلویزیون دیده می شد، اکنون با پروژه سینمایی «فرزند صبح» به دنیای سینما بازگشته است. او در این فیلم، نقش رهبر کبیر انقلاب اسلامی را ایفا خواهد کرد. پیش از این، قرار بود جمشید هاشم پور در این نقش ظاهر شود، اما در نهایت عبدالرضا اکبری جایگزین او شد. بهروز افخمی که کارگردانی فرزند صبح را به عهده دارد، درباره نقش اکبری گفته است؛ عبدالرضا اکبری به جای جمشید هاشم پور در نقش 63 سالگی امام ایفای نقش می کند. البته ما گریمی مشکل و طولانی را به مدت یک هفته روی چهره اکبری انجام دادیم که خوشبختانه به طرح موردنظر رسیدیم.
 
abdolreza akbari
بیتا سحرخیز و  عبدالرضا اکبری

علاقه پندار به بازیگری یا تشویق پدر


محیط کار ما همیشه عکس و فیلم و نقش و نمایش است، هرفردی که در این محیط پا گذارد ناخودآگاه به آن دل خواهد بست؛ بعضی از فرزندان ما هنرمندان راه دیگری را انتخاب می کنند و به سراغ فعالیت های دیگری می روند و بعضی هم اصرار دارند تا به این عرصه وارد شوند و سوپراستاری را تجربه کنند و مشغول به فعالیت شوند .این حرفه با کسی شوخی ندارد، ما افرادی را در سینما داشته و داریم که تحصیل کرده هستند و بر صحنه تئاتر درخشش داشته اند اما هنگامی که واردقاب تصویر می شوند، دوربین یا مخاطب او را پس می زنند؛ بنظر من یک اتفاق و نیروی خاصی در این میان باید باشد تا فرد جایگاه خودرا در میان مردم پیدا کندو در این دنیا زندگی کند.پندار سال هاست که در این حرفه فعالیت دارد و به نوعی در همین محیط رشد کرده است، از همان دوران کودکی بیشتر مواقع فیلم برداری کنارم بود؛ درسش را خواند، تئاتر کار کرد و بدون عجله و شتاب وارد دنیای بزرگ هنر شد.

دو هنرمند دریک خانواده دردسر ساز یا مفید


هم دردسرساز است و هم مفید؛ بسیاری از افراد که وارد دنیای بازیگری می شوند در کنار فعالیت های حرفه ای، با یکدیگر ازدواج می کنند و به همکاری خود ادامه می دهند، عده ای هم فرزندانشان وارد این حرفه شده اند؛ گاهی این اتفاق رخ می دهد که چندین ماه یکدیگر را نمی بینند؛ بسیاری از افراد با این مسئله کنارآمده اند و بسیاری نه، خیلی سخت و دردسرساز است به نوعی که میتوان گفت هرکسی نمی تواند در این عرصه دوام آورد.گاهی اوقات هم رخ می دهد که مشاوره های هنری به یکدیگر می دهیم،راجع به کار و فیلمنامه صحبت می کنیم و این مسئله بسیار به پیشرفت کمک می کند؛ اما در نهایت همه ی این مسائل یک شکل عادی به خود می گیرد.

کارگردانی عبدالرضا اکبری


کارگردانی هم همانند بازیگری است؛ ما قبل از بازی هرنقش خودرا کارگردانی می کنیم و بعد جلوی دوربین قرار می گیریم و کارگردان
پشت دوربین یا چیزی را به بازیگر اضافه می کند و یا برحسب صلاح دید چیزی را از او کم می کند. در تئاتر کارگردانی کرده ام و به نوعی می توان گفت علاقه ی بیشتری به کارگردانی تا بازیگری در حرفه ی تئاتر داشتم بطوریکه در بسیاری از کارها علاوه براینکه کارگردانی می کردم بازیگر هم بودم و این تنها به این دلیل بود که احساس می کردم در کارگردانی به یک دنیای ناشناخته تری از هنر نمایش دست پیدا خواهم کرد که شایددر بازیگری نباشد.سال ها در گروه اجتماعی شبکه یک بعنوان نویسنده، کارگردان و برنامه ساز فعالیت کرده ام اما در سینما هنوز این اتفاق رخ نداده است، و این اعتقاد را دارم که اگر در یک کار سینمایی همه ی افراد متخصص در جای خود قرار گیرند و قصه ی خوبی هم داشته باشیم فیلم ساخته خواهد شد.کارگردانی در واقع یک مدیریت است؛ یک مدیریت خوب، هماهنگ کننده افراد متخصص و کاربلد زیر یک سقف، اینکه فرد بتواند عملکرداین متخصصین را بتواند در فیلم جاری کند و آن را حیات ببخشد؛ساختن و کارگردانی یک فیلم از نگاه من باید از عمق وجود و از ته دل باشد تا بتواند با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند.
 
کمند امیرسلیمانی و عبدالرضا اکبری
کمند امیرسلیمانی و عبدالرضا اکبری

عاشق هله وهوله ام


من 7سالم بود که عدسی را خیلی دوست داشتم، الان هم که در این سن هست عاشق عدسی ام. خود این نشان می دهد که سن و سال هیچ تاثیری بر تغذیه من نداشته است. م10ساله که بودم لواشک و آلوچه و قرقروت می خوردم توی این سن هم که هستم به همان اندازه عاشق این تنقلاتم. هله هوله خوری را جزو تغذیه سالم می دانم، با وجود این که دکترها اکثرا توصیه می کنند که نخورند.اما من خیلی دوست دارم.روغن هایی که مصرف می کنیم تقلبی است. قدیمی ها دنبه و روغن حیوانی مصرف می کردند و هیچ اتفاقی برایشان نمی افتاد و عمری طولانی هم داشتند. ولی الان خیلی از محصولات تقلبی و شیمیایی شده و مسلما بر سیستم بدن تاثیربدی خواهد گذاشت و به همین دلیل می گویند مصرف نکنید. کسانی که با تجربه هستند توصیه می کنند به جای روغن های مایع و سرخ کردنی موجود در بازار دنبه را آب کنید و بخورید که برای بدن هم بسیار مفید است. به نظر من هر چیزی که در طبیعت وجود دارد و طبیعی است خوردنش به نفع انسان است و نه ضررش.

ورزش مورد علاقه


پیاده روی، انجام حرکات کششی، دویدن و شناکردن برنامه های یک شب در میان من است.

آشپزی


گاهی که با بچه ها تنها هستم املت و نیمرو درست می کنم و می خوریم.

غذای مورد علاقه


همه چیز از قرمه سبزی گرفته تا ماکارونی، قیمه، فسنجان، کرفس، کوکوسبزی و...هر غذایی را که سبزیجات از مواد اصلی آن باشد دوست دارم و می خورم.اصلا با خوردن فست فود موافق نیستم. یکی از چیزهایی که واقعا برای انسان ضرر دارد همین سوسیس و کالباس است. خیلی کم و به ندرت مصرف می کنم. بیشتر غذاهای سنتی به خصوص سبزیجات را دوست دارم.

علاقه به چای ودمنوش


یعنی هم چای سبز و هم معمولی را زیاد می نوشم. در خانه و محل کارم خوردن چای جزو تفریحات من است.دمنوش به و چای ترش که رقیق کننده خون است و فشار خون را متعادل می کند زیاد مصرف می کنم.

سفر


یک مدت به واسطه کارم که فیلم ها و سریال ها در خارج تهران و حتی خارج از کشورفیلمبرداری می شد زیاد می رفتم. به غیر از کارم هم بله، برای دیدن اماکن تاریخی مسافرت می روم.به هر شهری که سفر می کنیم غذاهای سنتی همان شهر را می خوریم.مثلا به قزوین که رفتیم قیمه نثار و به شمال که می رویم ماهی و میرزاقاسمی و .... لازم نیست که به سمت فست فودها رفت؛ با نان و پنیر و گردو که یک غذای سبک هست هم می توان سیر شد.
 
عبدالرضا اکبری و پندار اکبری
عبدالرضا اکبری و پسرش پندار اکبری

عبدالرضا اکبری درمعمای شاه


هنگامی که برای این سریال دعوت شدم، آقای ورزی گفتند چه مقدار با سرلشگر زاهدیآشنایی داری و من پاسخ دادم که تاریخ معاصر را مطالعه کرده ام و آشنایی اندکی با این شخصیت دارم، جزوه ای برای مطالعه به من دادند و گفتند که باید این نقش را بازی کنم؛ با سرلشگر فضل الله زاهدی آشنایی خوبی پیدا کردم و فهمیدم که این فرد از نظر افکار، اندیشه و عملکرد بسیار شبیه رضاخان بوده است. و این کافی بود تا برای بازی کردن این نقش جواب مثبت دهم؛ اما نمی دانستم تعداد قسمت های این سریال حدود هشتاد نود قسمت است اما باید به این نکته توجه کرد که بازیگرانی همچو ما در این سریال معمولا در تعداد محدودی از قسمت های حضور داشتند و نیازی به حضور از ابتدا تا انتها نیست. تنها چیزی که لحظه ای برای ایفای این نقش باعث تردید من شد این موضوع بود که باید نقش کسی را بازی می کردم که با دسیسه و توطئه فرد بزرگی را چون دکتر محمد مصدق را کنار می زند و جایگزین آن شود و باتوجه به اینکه دکتر مصدق یک چهره ملی است و مردم نسبت آن شناخت دارند، لحظه ای تردید کردم که شاید مردم نسبت به این فرد حس نفرت پیدا کنند و این حس نفرت تنها نقطه تردید من بود. اما با توجه به اینکه بازیگر هستم و باید نقش مثبت و منفی را تجربه کنم، تمام تلاش خودرا کردم و سعی ام براین بود تا تمامی خصوصیات این فرد را به خوبی در خود ایجاد و آن را به نمایش بگذارم.

عبدالرضا اکبری در فرزند صبح


اکبری که مدت ها بود بیشتر در تلویزیون دیده می شد، اکنون با پروژه سینمایی «فرزند صبح» به دنیای سینما بازگشته است. او در این فیلم، نقش رهبر کبیر انقلاب اسلامی را ایفا خواهد کرد. پیش از این، قرار بود جمشید هاشم پور در این نقش ظاهر شود، اما در نهایت عبدالرضا اکبری جایگزین او شد. بهروز افخمی که کارگردانی فرزند صبح را به عهده دارد، درباره نقش اکبری گفته است؛ عبدالرضا اکبری به جای جمشید هاشم پور در نقش 63 سالگی امام ایفای نقش می کند. البته ما گریمی مشکل و طولانی را به مدت یک هفته روی چهره اکبری انجام دادیم که خوشبختانه به طرح موردنظر رسیدیم.
 

 فیلم شناسی عبدالرضا اکبری

سینما


لبخند خدا1392
فرزند صبح1389
ایستگاه بهشت1385
اخراجی ها1385
ابجد1381
روز کارنامه1381
تو آزادی1379
سمفونی تاریک1379
دختری با کفش های کتانی1377
ساغر1376
سرعت1375
بازی با مرگ1374
قانون1374
روز شیطان1373
آنها هیچکس را دوست ندارند1372
پناهنده1372
زیر سایه کنار1372
مأموریت آقای شادی1371
مزد ترس1371
مستأجر1371
آقای بخشدار1370
آخرین پرواز1368
صنوبرهای سوزان1368
فانی1368
کانی مانگا1366
مکافات1366
اتاق یک1365
بی پناه1365
جدال در تاسوکی1365
زندان دوله تو1363
 
عبدالرضا اکبری بازیگر
 
عبدالرضا اکبری بازیگر

تلویزیون


 • 1394–1395 معمای شاه محمدرضا ورزی
 • 1394 شیوع محمود معظمی
 • 1388 تله فیلم «مهمان حبیب خداست» حسین قاسمی جامی
 • 1388 دلنوازان حسین سهیلی زاده
 • 1388 تله فیلم «یازده دقیقه و سی ثانیه»بهروز افخمی
 • 1391–1387 عملیات 125بهروز افخمی محمدرضا آهنج مسعود آب پرور
 • 1384 راز ققنوس نادر مقدس
 • 1381 جستجو در شهر حسن هدایت
 • 1379 بازگشت به زندگی سیداحمد پایداری
 • 1377 تولدی دیگر داریوش فرهنگ
 • 1377 دوست عبدالرضا اکبری
 • 1377 مادر عبدالرضا اکبری
 • 1376 تله فیلم «زندگی با حفظ سِمَت» مسعود ریاعی
 • 1376 شن های کف رودخانه یوسف سیدمهدوی
 • 1376 جادهٔ ابریشم 2000 مسعود نوابی
 • 1376 همه فرزندان من محمد دستگردی
 • 1375 دشمن عبدالرضا اکبری
 • 1374 بازی با مرگ (مزد ترس 2) حمید تمجیدی
 • 1374 زمزمه محبت عبدالرضا اکبری
 • 1373–1372 باغ گیلاس مجید بهشتی
 • 1372 لبخند زندگی محمد دستگردی
 • 1371 روزگار وصل مسعود رشیدی
 • 1371 مزد ترس حمید تمجیدی
 • 1370 قابیل حمید تمجیدی
 • 1369 همراهان ؟
 • 1364 پیر وفا (تاریخ اسلام)مجتبی یاسینی
 • 1363 طالب

 عکس های عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری

بیوگرافی عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری و حسن جوهرچی

حسن جوهرچی و عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری و نیما شاهرخ شاهی

نیما شاهرخ شاهی و عبدالرضا اکبری در کنار امیر غفارمنش

عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری در لبخند خدا

 

عبدالرضا اکبری ، زندگینامه کامل و عکس عبدالرضا اکبری

4.841
این مطلب مفید بود ؟392
منبع : نمناک - / ک.ک
1 نظر به ثبت رسیده است
ماهان1401-02-02
عبدالرضا اکبری در سریال آنام بسیار با مهارت بازی کرده
20
وبگردی