تولد
ترس آدم ها
برخی انسان ها ممکن است در طول زندگی روزمره از خیلی چیزها بترسند، اما 13 مورد وجود دارد که اغلب انسان از آن ترس و واهمه دارند.

ترس های رایج انسان ها ؛ 13 چیز که مردم از آن می ترسند

ترس، احساسی است که در هر موجود زنده روی سیاره، چه دو پا و چه چهار پا ، ذاتی است و یک واکنش ناخودآگاه است که به دلیل رخدادهای نامطلوب (ذهنی) در شرایط خاص رخ می دهد، اکثریت قریب به اتفاق جمعیت انسانی این احساسات را تجربه کرده اند و کسانی که تجربه نکرده اند نیز کسانی هستند که هنوز در قنداق اند. به معنای واقعی کلمه، جلوه های بسیاری از ترس ها وجود دارند - روانی، اجتماعی، مذهبی و برخی (متاسفیم که این را میگوییم) اما کاملا احمقانه. این بخش از سرگرمی نمناک نتیجه ی تحقیقات و آماری است که به صورت رندم از انسان های سرتاسرجهان بدست آمده است و 13 رتبه ی اول علت ترس انسان ها را به خود اختصاص داده است.

1- ترس از رعد و برق و طوفان

حالا این چیزی است که ما آن را یک امر واقعی می نامیم، هیچ تردیدی برای ترس هنگام طوفان یا رعد و برق در خارج از منزل و یا داخل منزل در طول رعد و برق و یا قبل از بارش باران سنگین وجود ندارد و اگر شما سگی در خانه داشته باشید، می دانید که ما در مورد چه صحبت می کنیم. اسمش رعد و برق هراسی است، این ترسی است که در بین هر دو، هم حیوان و هم انسان رایج است.

رعد و برق

2- ترس از موش صحرایی

این ترس، موش هراسی، در اکثر افراد نسبت به ترس واقعی، بیشتر انزجار کننده است. موش ها موجودات کوچکی هستند، اما آنها به دلیل «کثیف بودن» و حمل بسیاری از «بیماری ها» خوب نیستند و این است که بیشتر مردم از موش ها ترس دارند.

3- ترس از مارها

مارها یکی از رایج ترین چیزهایی هستند که مردم از آن می ترسند، به احتمال زیاد به این دلیل مردم می ترسند که به آرامی توسط یک مار نیش زده شوند و دردناک بمیرند، هرچند که حقیقت این است که اکثر مردم از مارها می ترسند، اما اکثریت آنها هرگز شخصا مارها را ندیده اند !

ترس از مار

4- ترس از ارتفاع

اگر چه ترسِ سقوط از ارتفاع، به معنای واقعی کلمه به معنای مرگ نیست، ترس از ارتفاعات، به نام ارتفاع هراسی، قطعا یکی از رایج ترین ترس در میان نژاد بشر است و مردم بسیاری از این ترس رنج می برند.

5-  ترس از فضاهای محصور

نام این ترس، ترس از فضاهای محصور نام دارد، این ترس نیز می تواند ساده ترین کارهای روزانه را مانند سوار آسانسور شدن، یک دستاورد شگفت آور بشمارد و برای کسانی که از این ترس رنج میبرند مثل زنده به خاک سپرده شدن است. بیایید صادق باشیم - این ترس به اندازه کافی ناخوشایند است که ترسناک باشد و قطعا فهرستی از چیزهایی را که مردم از آن می ترسند، می سازد.

6- ترس از پرواز هواپیما

این ترس به عنوان بدترین ترس روانشناختی بسیاری از افراد شناخته شده است، این موضوع بیشتر به نحوه ی برخورد رسانه ها با سقوط هواپیماها بستگی دارد و باعث می شود که آن ها بیشتر از آنچه که هستند بروز پیدا کنند، ما همچنین می توانیم سریال LOST را نیز برای این ترس سرزنش کنیم.

ترسیدن آدم ها

7- ترس از تاریکی

در واقع، مردم از تاریکی ترس ندارند، چیزی که آن ها از آن ترس دارند آنچه که در تاریکی اتفاق می افتد، است. این ترس شامل دزدیده شدن، مورد حمله قرار گرفتن، و یا کشته شدن توسط حیوانات و یا مورد حمله موارد ما فوق الطبیعی قرار گرفتن است.

8- سخنرانی عمومی 

قبول کنید -که شما نیز این ترس را دارید، این یکی از قابل درک ترین ترس ها است، زیرا شما از این که از خود یک احمق بسازید در مقابل مخاطبین می ترسید.

9- ترس از شکست

هر کس از شکست می ترسد، چه برندگان چه بازندگان. بسیاری در جامعه فشار ایجاد می کنند تا مردم موفق شوند و ارزش خود را با مقدار پولِ حساب های بانکی خود اندازه گیری کنند، شکست یکی از آن چیزهایی است که مردم در سراسر جهان از آن می ترسند، صرف نظر از سن، نژاد، قومیت، جنسیت و اعتقادات مذهبی.

ترس آدم ها

10- ترس از زندگی پس از مرگ

ترس از اینکه پس از مرگ شما چه اتفاقاتی می افتد، یک ترس رایج است که هر انسانی آن را دارد و این کاملا طبیعی است چراکه هیچ انسان زنده ای در این مورد تجربه ندارد و همین نا آگاهی موجب ترس می شود در حالی که زندگی پس از مرگ برای بسیاری می تواند حتی زیباتر از زندگی در این دنیا هم باشد و این تنها به عمل هر انسان در این دنیا دارد.

11- رفتن به جهنم، نه به بهشت

این یکی دیگر از ترس ها است، به ویژه چگونگی تصاویر جهنم که در کتاب های مختلف مذهبی در مورد صحبت می شود.

12- ترس از درد در انسان ها

البته شدت درد فیزیکی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما هیچ انکار نمی کنیم که درد چیزی است که هر انسانی از آن می ترسد، از نوزادان تا بزرگسالان و افراد سالخورده.

ترس انسان

13- ترس انسان ها از دندانپزشک

آه، ترس از مجروح شدن توسط دندانپزشک به طور عمدی یا تصادفی، این کاملا غیر منطقی است، زیرا آمار مجروح شدن توسط یک دندانپزشک (حتی به طور تصادفی) بسیار کم است، زیرا دندانپزشک احتمالا در نهایت مجوزش را از دست خواهد داد.

علاوه بر این 13 مورد موارد بسیاری از قبیل، آتش - زلزله و هر نوع بلایای طبیعی - از دست دادن عزیزان و دهها مورد دیگر وجود دارد که به عنوان عامل ترس انسان ها شناخته می شود. همانطور که دیده ایم، همه از چیزی می ترسند و آنچه ممکن است به نظر برخی افراد خنده دار باشد ممکن است به نظر دیگران وحشتناک باشد. ترس یک احساس کاملا ذهنی است و واقعا مهم نیست که آن ها منطقی هستند یا خیر - مهم این است که همیشه چیزهایی هستند که مردم از آن می ترسند و همه هم بالاخره در زندگی از یک چیزی می ترسند.

رایج ترین ترس انسان های جهان چیست ؟ جالب است بخوانید

3.8362
این مطلب مفید بود ؟27884
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی