ترک سیگار با بوقلمون سرد
یکی از مواد اعتیاد آور که به راحتی در دسترس عموم مردم قرار می گیرد سیگار است. ترک این ماده مخدر هم مانند دیگر مواد کار آسانی نبوده و نیاز به اراده قوی و محکم دارد.

روش های موثر در ترک سیگار:

 

ترک سیگار اقدامی چالش برانگیز و مبارزه طلبانه است که برای آن و شروع زندگی سالم راه های مختلفی وجود دارد. بعضی از این راه ها از بقیه راه های ترک سیگار موثرترند. بهترین شیوه ترک سیگار، شیوه ایست که شما را وادار به ترک سیگار کند، همچنین شیوه ای است که با روحیات و علایق شما سازگار باشد.

ترک کردن سیگار

روش های ترک سیگار

 ترک سیگار با این روش ها

روش بوقلمون سرد 

تقریباً 90 درصد افراد از این روش برای ترک سیگار استفاده می‏‏ کنند و می‏‏ خواهند سیگار را بدون هر گونه کمکی (شامل حمایت نزدیکان، دارو یا درمان) ترک کنند. هر چند بیشتر افراد از این روش استفاده می ‏‏کنند، اما کمتر از 10 درصد افرادیکه از این روش استفاده می‏‏ کنند، موفق می‏‏ شوند.

رفتار درمانی

برای استفاده از روش رفتار درمانی در ترک سیگار، شما به  یک متخصص برای یافتن بهترین شیوه ترک سیگار مراجعه می‏‏ کنید. متخصص رفتار درمانی به شما برای شناسایی محرک هایی که باعث احساس هوس سیگار در شما می‏‏ شود و فراهم کردن حمایت عاطفی در زمانی که به آن نیاز دارید، کمک می‏‏ کند.

درمان با جایگزین کردن منابع نیکوتین

این روش شامل استفاده از آدامس ها، چسب ها، اسپری ها و قرص های نیکوتینی است که نیکوتین را بدون استفاده از سیگار به بدن شما می‏‏ رساند. این نوع ترک سیگار، زمانی که با رفتار درمانی ترکیب شود، بهترین نتیجه را می دهد.

درمان دارویی

بعضی از انواع داروها همچون زیبان (Zyban) و یا چانتیکس (Chantix) برای کمک به ترک سیگار ساخته شده اند. این داروها می‏‏ بایست با دستور پزشک تجویز شوند.

درمان ترکیبی

استفاده از ترکیبی از روش های مختلف ترک سیگار شانس شما را برای رسیدن به هدفتان افزایش می دهد. برای مثال ترکیب رفتار درمانی با منابع جایگزین، درمان دارویی با منابع جایگزین و ...

اگر دوباره شروع به سیگار کشیدن کردید

به این اتفاق بازگشت (Relapse)  گفته می‏‏ شود. بازگشت در اعتیادهای قوی مانند اعتیاد به سیگار معمول است. خیلی از افراد قبل از ترک دائمی‏‏ سیگار، چندین بار ترک کرده و دوباره بازگشت می‏‏ کنند. اگر شما بازگشت کردید، حداقل میزان این بازگشت را کم کنید. برای مثال، اگر قبل از ترک روزانه 8 نخ سیگار می‏‏ کشیدید و پس از بازگشت 4 نخ سیگار در روز می ‏ کشیدید، امیدتان را از دست ندهید، چرا که این یک پیشرفت برای شما است، بیاد داشته باشید که ترک سیگار ممکن است زمانبر باشد.

ترک سیگار با بوقلمون سرد و درمان ترکیبی

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا-/ف
وبگردی