تزیین اتاق نوزاد
تزیین اتاق نوزاد کاری دوست داشتنی برای مادر و پدری است که در انتظار تولد عضو جدید خانواده شان هستند ، از ایده و طرح های مناسب برای زیباتر شدن این فضا استفاده کنید.

نکاتی کاربردی برای تزیین اتاق نوزاد

در این مقاله قصد داریم شما را با چند ایده در طراحی برجسته ی دکوراسیون اتاق کودک اشنا سازیم.برای اطلاع بیشتر مطالب زیر را بخوانید.
اتاق را برای دوران کودکی فرزندتان ساده تزیین کنید
اگر شما باردار هستید،قطعا در حال برنامه ریزی چگونه پرورش کودکان خود هستید و دوست دارید به بهترین نحو پرورش یابد و دوست دارید که اتاق کودکتان یک فضای امن و زیبا باشد.بنابراین در طراحی اتاق کودکتان تمام تلاش خود را بکنید.
تزیین اتاق نوزاد

مدلهای شیک برای تزیین اتاق نوزاد 

ایده های زیر را برای تزیین اتاق نوزاد خود به کار گیرید:

تزیین اتاق نوزاد

شما می توانید گهواره کودک را کنار پنجره قرار دهید و توجه داشته باشید که رنگ آن همانند رنگ اتاق باشد و در اینده می توانید رنگ تخت را متناسب با سلیقه ی فرزندتان تغییر دهید.
 
تزیین اتاق نوزاد
شما با استفاده از وسایل دیگر می توانید اتاق را تزیین کنید.وسایلی مانند عروسک های زیبا که احساس یک پرنسس را به کودک شما میدهد.
شما میتوانید برای جلوه و زیبایی بیشتر از از کاغذ دیواری های برجسته استفاده کنید.با این کار دیگری نیازی به به خرید وسایل گران قیمت ندارید.
از دکوراسیون های کلاسیک اجتناب کنید چراکه ممکن است در در روند رشد کودک موثرباشد.
شما می توانید در اتاق کودک خود از یک طرح هنری یا یک تابلوی زیبا والهام بخش استفاده کنید.

هنگام انتخاب رنگ که بخش مهمی از تزیین اتاق نوزاد است دقت کنید چرا که تاثیر هر رنگ متفاوت است:

1-رنگ مات دارای بافت مخملی می باشد و نقص روی دیوار را پنهان می کند ولی تمییز کردن آنها بسیار سخت و دشوار می باشد.
2-رنگ ساتن یا تخم مرغی کار اسانی است واثر انگشت به راحتی پاک می شود و این رنگ برای مهد کودک مناسب است.
3-رنگ های براق یا نیمه براق بسیار مقاوم هستند و بازتبنده ی خوب نور می باشند
4-هنگامی که رنگ خود را انتخاب می کنید،شما باید همه چیز خانه را در نظر بگیرید همانند رنگ مبلمان و دکوراسیون خود تا باهم هماهنگ شوند.
توجه:لازم نیست که با رنگ آبی یا صورتی نسبت به جنسیت کودکتان رنگ اتاق را انتخاب کنید،شما می توانید از رنگ های مدرن و زیبا و جذابی مانند رنگ بژ،خاکستری،سفید و کرم استفاده کنید.
اگر شما شک دارید اتاقی که برای کودک خود تزیین کرده اید مناسب آن می باشد یانه می توانید از طرح های برجسته مناسب کودکان استفاده کنید.
رنگ سفید وسیاه برای کودکان دختر و پسر مناسب است و از این دو رنگ به عنوان طیف رنگی جذابی یتد می شود.
رنگ های مخالف یکدیگر در کنار یکدیگر جذابیت خاص خود را خواهند داشت . برای مثال رنگ صورتی و سبز کنار یکدیگر یک جلوه خاصی را به اتاق میدهند و رنگ زرد وابی هم همینطور.
اباژوری روشن برای اتاق انتخاب کنید تا رنگی که در نظر دارید را در اتاق ایجاد کنید.شما می توانید از کارهای هنری ، بالش و سایر وسایل برای تزیین بهتر خانه استفاده کنید.
در تحقیقات انجام شده توسط سمیت کتلول ( Smith-Kettlewell) نشان می دهد که در چند ماه اول زندگی هر نوزادی که تازه متولد شده است رنگ خاکستری ،سیاه و سفید بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
وجود رنگ سیاه و سفید در اشکال و الگوهای مختلف در این دو رنگ باعث تقویت سیگنال های بصری در نوزاد می شود و در عین حال باعث بهبود حافظه توسعه سیستم عصبی می شود.
صرف نظر از آنچه که برای اتاق خود انتخاب می کنید توجه داشته باشید که از الگوهای زیبا استفاده کنید و تمییز کردن آنها ساده باشد و به مشکل برنگردید.

با توجه به نکاتی که در بالا و در مورد تزیین اتاق نوزاد گفته شد تصاویری تکمیل شده با همین ایده در این بخش از دنیای مد نمناک خواهید دید:

تزیین اتاق نوزاد

طرح زیبا برای تزیین اتاق نوزاد

تزیین اتاق نوزاد

تطبیق رنگ دیوار و کف در تزیین اتاق نوزاد

تزیین اتاق نوزاد
تزیین اتاق نوزاد

رنگهای شاد و زیبا برای تزیین اتاق نوزاد 

تزیین اتاق نوزاد

طرح اسپرت برای تزیین اتاق نوزاد

ایده هایی جدید برای تزیین اتاق نوزاد دختر و پسر +تصاویر

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ف.ن
وبگردی