صبحانه دیابت بارداری
ابتلا به دیابت بارداری در دوران حاملگی امری تقریبا طبیعی است که با رعایت نکات تغذیه ای بدون خطر هدایت و بعد از زایمان رفع می شود. در بحث رژیم غذایی دیابت بارداری ، صبحانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صبحانه دیابت بارداری بخشی از تغذیه زنان باردار مبتلا به قند بارداری

دیابت بارداری! بعضی از زنان باردار با شنیدن نتیجه آزمایش و اطلاع از ابتلا به دیابت بارداری دچار نگرانی می شوند اما باید گفت که به جای نگرانی باید رژیم غذایی دیابت بارداری را با دقت رعایت کنند تا دوران بارداری بدون مشکل و خطری را پشت سر بگذارند. 

دیابت بارداری چیست؟

این عارضه زمانی رخ می دهد که بدن مادر در قبال انسولین تولید شده در پانکراس مقاومت کرده و سطح قند خون بیش از حد معمول افزایش یابد. بر اساس آمار انجمن دیابت آمریکا، این عارضه بر 18 درصد از زنان باردار اثر می گذارد. تغییر رژیم غذایی به کنترل دیابت بارداری کمک می کند. توجه به وعده صبحانه به عنوان اولین وعده غذایی روز، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیابت بارداری

صبحانه مناسب زنان بارداری مبتلا به دیابت بارداری

تغذیه دیابت بارداری و صبحانه زنان مبتلا به قند بارداری

غذاهای حاوی کربوهیدرات
بدن کربوهیدرات ها را به گلوکز تبدیل می کند؛ بنابراین کربوهیدرات ها مستقیما بر سطح قند خون شما اثر می گذارند. مصرف انواع کربوهیدرات در وعده صبحانه به شما کمک می کند که قند خونتان به طور آهسته و پیوسته افزایش یابد، بدون آنکه نیازی به تولید مازاد انسولین وجود داشته باشد. خوردن غذاهای سرشار از فیبر باعث می شود که کربوهیدرات ها اثر چندانی بر روی قند خون نگذارند. به عنوان مثال، مصرف غلات سبوس دار به افزایش تدریجی قند خون کمک می کند.
محصولات و فرآورده های لبنی
فرآورده های لبنی حاوی کربوهیدرات نیز به عنوان یک صبحانه سالم در نظر گرفته می شوند؛ اما بهتر است در مصرف آنها زیاده روی نکنید. در وعده صبحانه شیر یا ماست بخورید. بر اساس تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، مصرف یک فنجان محصولات لبنی در روز از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می کند. مصرف فرآورده های کم چرب مانع از انباشت چربی های اشباع و افزایش کلسترول خون می شود. در خوردن کره زیاده روی نکنید. سعی کنید از کره های کم چرب استفاده کنید.

دیابت بارداری ، بخورنخورهای دیابت بارداری در وعده صبحانه

2.728
این مطلب مفید بود ؟1513
برگرفته از الو دکتر /ن
وبگردی