ثبت نام کنکور

فردا آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری 99

تاریخ انتشار : 23 بهمن 1398کد مطلب : 23694زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرآیند ثبت نام در پنجاهمین کنکور سراسری سال 99 ساعت 24 فردا - پنج شنبه- در سایت سازمان سنجش آموزش کشور پایان می یابد.

آخرین مهلت کنکور 99

ایرنا:ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری سال 99 و پذیرش دانشجو در رشته های با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم(شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی، همچنین رشته های با آزمون دانشگاه آزاد از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد. 

کنکور سراسری امسال در روزهای 12 و 13 تیرماه 1399 در حوزه های امتحانی برگزار می شود و کارت ورود به جلسه رشته های با آزمون کنکور از 9 تیر آینده بر روی سایت این سازمان سنجش قرار می گیرد. داوطلبان نیز تا 11 تیر ماه فرصت دریافت این کارت را دارند. 

داوطلبان تا ساعت 24 فردا مهلت ثبت نام برای شرکت در این آزمون دارند. دفترچه راهنما و اطلاعیه تکمیلی در خصوص ثبت نام رشته های با آزمون دانشگاه ها برای سال 99 هم زمان با شروع ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس است. 

تا صبح امروز 581 هزار و 304 نفر ثبت نام کرده اند. 

تمام داوطلبان واجد شرایط می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا دریافت مدرک پیش دانشگاهی، دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این آزمون است. 

گزینش دانشجو در رشته های با آزمون کنکور سراسری 99 بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی صورت می گیرد. همچنین داوطلبانی که دارای 2 مدرک دیپلم هستند، امکان ثبت نام در این کنکور دارند. 

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه های پنجگانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی یک (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی 2 (علوم تجربی)، گروه آزمایشی 3 (علوم انسانی)، گروه آزمایشی 4 (هنر) و گروه آزمایشی 5 (زبان های خارجی) شود. 

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت نام در 2 یا سه گروه آزمایشی باشد، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 37 هزار تومان دیگر به صورت اینترنتی پرداخت کند. 

منظور از ثبت نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی به این صورت است که داوطلب می تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ به عبارت دیگر، هیچ داوطلبی نمی تواند به طور هم زمان، در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کند. 

اگر داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشد، لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار و 600 تومان اقدام و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند. 

براساس ضوابط، دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در صورتی می توانند در آزمون سراسری سال 1399 ثبت نام و شرکت کنند که واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مذکور باشند و حداکثر تا تاریخ 25 اسفند ماه امسال نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام کنند. 

پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون سراسری سال 1398 (اعم از رشته های متمرکز یا نیمه متمرکز) در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1399، ضمن رعایت موضوع تاریخ انصراف، توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه (نوبت دوم «شبانه»، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی) هستند و فقط در این دوره ها گزینش خواهند شد. 

طبق مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 مجاز هستند در زمان ثبت نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده اند، نوع مجموعه سوالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی 3-3-6 و یا نظام آموزشی سالی واحدی- ترمی واحدی) انتخاب کنند و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند. 

سازمان سنجش به داوطلبان تاکید کرد در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت نام خود دقت لازم را به عمل آورند؛ چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب است و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

انتهای پیام/م 

فردا آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری 99

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
برچسب :
وبگردی