جلوگیری از آلزایمر
مطالعات جدید روی موش ها نشان داد با رعایت نکته ای در زمان غذا خوردن می توان ساده ترین راه جلوگیری از آلزایمر و بیماری فراموشی را پیش گرفت.

در زمان مشخصی غذا بخورید تا آلزایمر نگیرید

جدیدترین تحقیقات در مورد راههای پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر و فراموشی به برنامه و زمان غذا خوردن مربوط می شود .براساس گزارشاتی برپایه نتایج بررسی های جدید خوردن وعده های غذایی در زمان مشخص و ثابت از بروز آلزایمر جلوگیری می کند.
Eating at the same time each day ‘could help fight Alzheimer’s’
 پیشگیری از آلزایمر

پیشگیری از آلزایمر با داشتن زمان ثابت برای غذا خوردن

محققان کشف کرده اند که محدود کردن غذا خوردن به یک دوره هشت ساعته قدرت مغز و کیفیت خواب را بهبود می بخشد ،محققان می گویند خوردن در همان زمان هر روز می تواند به مبارزه با آلزایمر کمک کند اما نادیده گرفتن این مهم و برهم زدن ساعت مناسب و طبیعی غذا خوردن می تواند ساعت درونی بدن را نیز دچار اختلال کند.
 
دانشمندان موش های دچار بیماری هانتینگتون، یک شکل ارثی از زوال عقل، آزمایش کردند ،آنها گفتند که رژیم غذا، استریاتوم که یکی از بخش های زیرقشری مغزی است که در کنترل آن دخیل می باشد را افزایش می دهد و برای این مهم باید رژیم غذایی ساعت مشخص یا بهتر است بگوییم ثابتی داشته باشد در واقع هرچه نظم در زمان مصرف غذا بیشتر باشد خطر ابتلا به آلزایمر به واسطه تقویت این بخش از مغز کمتر است.
براساس این گزارش داشتن ساعت منظم برای غذا خوردن می تواند از بروز و پیشرفت آلزایمر پیشگیری کند.این مطالعه که در مجله eNeuro منتشر شد.

با ساعت غذا خوردن جلوی آلزایمر را بگیرید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی